Pages:
Author

Topic: Evde kokorec yapmak istiyorum - page 2. (Read 200 times)

sr. member
Activity: 504
Merit: 256
February 20, 2018, 02:13:14 AM
Usta evde her yer kokoreç kokacak ve her şeye sinecek evde olmaz o iş bence :/

Balık oluyorsa hepsi olur Cheesy
newbie
Activity: 112
Merit: 0
February 20, 2018, 01:33:06 AM
Tavugun falan içine o kadar baharat atınca tadı kokoreç gibi oluyor zaten Smiley
legendary
Activity: 1092
Merit: 1000
February 19, 2018, 09:24:00 PM
Çöz ve içyağı olması gerek öncelikle onu şişin altına saracaksın üste bağırsağı dolayıp pişireceksin. büyük bi mangalım bi kaç sefer onda denedim dediğim şekilde ve gerçekten çok lezzetli oldu.onun dışında tavada yapmak istesen kısa makarna ebatlarında kes bağırsağı ve terbiyesini yapıp tavada et gibi kavur oda çok lezzetli oluyor
member
Activity: 182
Merit: 20
February 19, 2018, 07:47:45 PM
kasaptan aldigimiz kuzu kokoreci guzelce yikatarak kokorec yapmak istiyorum hem hesapli hemde doyasiya yerim
Kasaptan aldığın kuzu kokoreç zaten pişirip yenmeye hazır kokoreçtir. Yani sen ek birşey yapamazsın. Kokoreçin içindeki beyaz kısım iç yağı ve çöz denen bir karışımdan oluşur. Etrafında sarılı olan ise bağırsaktır. Sen bunları ayrı ayrı alıp evde yapmak istiyorum dersen yapamazsın. Bunlar mezbahanelerde ve entegre tesislerde hazırlanır ve piyasaya sunulur. Bizim evde buzdolabında her zaman birkaç tekerlek kokoreç bulunur. Kasaplarda ne kadar bilmem ama biz entegre tesislerden tekerlek kokoreçi fiyatı 60 liraya alıyoruz. Ayrıca evde pişirmek istiyorum dersen keyifli olmaz, tadını alamazsın. Çünkü ekmek arası kokoreç satanlar onu şişe geçirip birkaç saat korda kızartır. Dışı neredeyse pişmiş olur. Müşteri kokoreç istediğinde de tekerlekten parça kesip mangalda kızartır. Evde yapınca dışı çok pişer, çıtır çıtır olur ama içi pişmez veya kokoreç dağılır.
legendary
Activity: 1120
Merit: 1003
February 19, 2018, 06:38:55 PM
valla biz bir sefer yaptık o işi, tertemiz ettik, kömürde yaptık ama hiç tadı kalmamıştı, sonra gittik iki yarım kokoreç aldık yedik. meğer keramet onu o kadar temizlememekteymiş.

kısacası b*kye diyorsun lezzete ulaşmak için :)sonuçta bağırsak yani ne kadar temizlersen o kdar tatsız tussuz olur-muş bunu öğrendik Smiley
afiyet olsun
full member
Activity: 518
Merit: 102
simply getting the job done
February 19, 2018, 05:41:22 PM
valla biz bir sefer yaptık o işi, tertemiz ettik, kömürde yaptık ama hiç tadı kalmamıştı, sonra gittik iki yarım kokoreç aldık yedik. meğer keramet onu o kadar temizlememekteymiş.
jr. member
Activity: 196
Merit: 2
February 19, 2018, 05:00:06 PM
Usta evde her yer kokoreç kokacak ve her şeye sinecek evde olmaz o iş bence :/
jr. member
Activity: 154
Merit: 4
February 19, 2018, 04:34:43 PM
Pek bulaşma derim hocam ama sen bilrisin  Grin hazır çiğ satılan yerler var, uygun temiz fiyata bulursan onu kaçırma. mangal üstünde efsane gider.  Tongue
jr. member
Activity: 95
Merit: 1
February 19, 2018, 03:45:18 PM
Youtube'dan kokoreç tarifine bak.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
February 19, 2018, 03:06:58 PM
kasaptan aldigimiz kuzu kokoreci guzelce yikatarak kokorec yapmak istiyorum hem hesapli hemde doyasiya yerim
Pages:
Jump to: