Pages:
Author

Topic: Evde madencilik sağlık sıkıntısı - page 3. (Read 786 times)

hero member
Activity: 2030
Merit: 608
Online Security & Investment Corporation
February 19, 2018, 04:31:22 PM
Rainbow al. En son nakit 11500 TL fiyat aldım ben.
full member
Activity: 434
Merit: 111
Hydax Global Bounty Program
February 19, 2018, 12:28:13 PM
havayı çok kurutuyor rigler, fakat hava nemlendiriciler de kartlara zarar verebilir yakınana koymamak lazım, sıvı teması gibi, en güzeli rigleri başka izole bir odaya veya mümkünse depo, antre gibi yerlerde çalıştırmak lazım
newbie
Activity: 28
Merit: 0
February 19, 2018, 12:21:27 PM
balkonundan çalınmaz dersen kesinlikle oraya koy
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
February 17, 2018, 08:28:11 PM
Hepa filtreli ve tercihen (olursa iyi olur) Kömür filtreli hava temizleyici kullanın.  

Ben bunu kullanıyorum : nikken air wellness power5 pro

Ancak hava temizleyici sadece odanın havasını temizlemeye katkı sağlar. Odayı yaşanabilir açıdan sağlıklı kılmaz.

Yüksek frekans yayan aygıtlar ile iç içe yaşamak iyi değildir. Mikrodalgalar insan hücrelerine ve sinir sistemine zararlıdır.

Ayrıca fanların düşük frekans aralığında ki sesine kulağınız sürekli alışacağı için , o frekans aralığında ki normal sesleri duymakta sorun yaşayabilirsiniz zamanla.

Bu aynı şuna  benzer,  sürekli sigara içilen ortamdaysan  sigara kokusunu fark etmezsin artık bir süre sonra.
Çünkü burnunda ki reseptörler bunu normal karşılar
jr. member
Activity: 117
Merit: 5
February 17, 2018, 08:17:07 PM
Arkadaşlar balkon küçük öyle imkanım mevcut değil mecbur odamda kalıcak sesler filan sorun değil .

Hava temizleyicisi kullanan varmı varsa öneriler bekliyorum yada daha sağlıklı olması için önerileride açığım
full member
Activity: 238
Merit: 100
February 17, 2018, 03:45:27 PM
Toz geçirmez fitrelerde sarıp sarmalayıp balkona koyman en mantıklı hareket olur dostum. Yanında çalışan cihaz gürültü toz biriktirme radyasyon gibi etkenlerle sağlığını doğrudan etkiler. Yazın uykusuzluk sorunları yüzünden psikolojin bile bozulur. Camlar açıkken daha çok toz girer bide o var

Balkonda maalesef artık çalnıma ihtimali neredeyse %100'e ulaşan bir devirdeyiz bence başka bir odaya koyması en mantıklısı olcaktır diye düşünüyorum ben.
full member
Activity: 264
Merit: 100
February 17, 2018, 12:28:55 PM
Toz geçirmez fitrelerde sarıp sarmalayıp balkona koyman en mantıklı hareket olur dostum. Yanında çalışan cihaz gürültü toz biriktirme radyasyon gibi etkenlerle sağlığını doğrudan etkiler. Yazın uykusuzluk sorunları yüzünden psikolojin bile bozulur. Camlar açıkken daha çok toz girer bide o var
U20
full member
Activity: 546
Merit: 103
CAT.EX Exchange
February 17, 2018, 11:21:26 AM
Odanda kışın çok sorun yaşamasanda yazın katlanabilecegini sanmıyorum.  Sürekli havalandirman ve nemlendiriciler kullanman dahi yetmeyebilir.  Soğutuculu kabin dolaplarını arastırabilirsin. Sesi ve fanı birsekilde azaltacaktır. 
full member
Activity: 434
Merit: 107
February 17, 2018, 09:19:21 AM
soğuk buhar makinesi yardımcı olabilir. ancak genel olarak evde madencilik, önlem alınmaya çalışılsa bile sağlığı olumsuz etkiler kanısındayım. en azından havanın kalitesinin düşmesi, gürültü ve belki radyasyon sebebiyle pek uygun bir şey değil.
newbie
Activity: 27
Merit: 0
February 17, 2018, 03:33:09 AM
oda nemlendirici al yararı olur odada toz gezemez havada.
jr. member
Activity: 117
Merit: 5
February 16, 2018, 10:27:08 PM
Selamlar odamda madencilik yapıyorum .

Odanın sıcaklığına fazla takılmıyorum lakin hava sı iyice bozdu temiz hava akışı filan sağlıksız bir durum ortaya çıktı.

Acaba madencilik yapıpta odasında hava temizleme cihazları kullananlar varmı önerebileceğiniz farklı birşeylerde olur

Lütfen odanda yapma gibi akıl vermeyin mecburum Smiley teşekkürler
Pages:
Jump to: