Pages:
Author

Topic: Evde minig hk. - page 2. (Read 476 times)

member
Activity: 140
Merit: 22
January 20, 2018, 06:54:26 PM
Rica'derim. Bu iş büyük deniz, kimse blockchain'in cryptonun herşeyine hâkim olamaz. Maden işini çoğu kişi hammallık olarak görse de, kazmaya başladığımdan beri (%99 ETH kazdım), kazdiğim etherleri bozdurmadım. Yok borsa düşmüş, çıkmış beni ilgilendirmiyor ve stres yaratmıyor. Bu yüzden madencilik benim için çok daha zevkli. Forumda hergün ekonomi kısmında bir ton spekülasyon dönüyor, açıp bakmıyorum bile.

EDIT : Gunde 10 ether kazıldıı dönemlere etişemedim, ama 20-30 USD/ETH'den beri kazıoyrum ve elimde epey miktar birikti şu anda, öyle büyük sistemlerim de yok, min 9 kart max 30 kart ile kazdım hep. Bu işi 200-300 kart ile yapan çok tanıdığım var, ama "HODL" konusunda itidalli olamadı hiçbiri. Piyasadaki büyük oynamalarda hep ya daha çıkmaz deyip sattılar ya da daha çok düşer diye sattılar, çoğunda bendeki kadar ETH yok şimdi.

Başka maliyeti yoksa, şu andaki piyada, bu kart için oldukça iyi fiyat. Yukarıda arkadaşında dediği gibi, uçuk fiyatlar isteniyor bu aralar. Bu kartlar ile ETH için, standart bir OC ile ~31.50 mh/s ile sorunsuz kazarsınız. (Diğer donanımlarda problem yoksa). Ben Gigabyte gtx 1070 Windforce OC8 (samsung ramli) kullanıyorum. ~33-34 mh/s ile stabil calisiyor uzun süredir. Verdiğniz sitede o da mevcut. 24€'luk bir fark var sanırım.

Tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin, haklisin bende kazma konusunda HODL taraftariyim,  gecen yil ortalarinda Bitcoin kazip HODL yapanlar iyi extra gelir oldu.
Ben dediginiz Gigabyte GTX 1070 Windoforce OC 8´i inceledim bu kart iki slot birden kullaniyormus oylemi hocam? sende bu MSI GTX 1070 GAMING X 8G ile fazla fark oluyor mu mhs hiz olarak?
Demek istedigim fazla fark yoksa Gigabyte GTC 070 windowrce OC8'da daha cok motherboard lazim olacak
jr. member
Activity: 43
Merit: 1
...
January 20, 2018, 10:43:36 AM
peki hocalar işi bilmeyen acemiliğini atmak isteyen birisi için hangisini tavsiye edersiniz?

1- https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-rx570-4gb-hazir-ring-521223390/detay

2- https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-hazir-rx-480-mining-rig-sistem-en-uygun-fiyat-rx480-521458090/detay

whattomine günlük getiri aşağı yukarı ikisi de 12 $..

ya da paraya mı yazıktır?

hayatımda hiç rig görmedim Smiley
youtube'dan izliyorum ama et ete değmeden madencilik yapılır mı ?  Grin

bi tavsiye pls ..

jr. member
Activity: 120
Merit: 3
January 20, 2018, 07:58:37 AM
Üstadlar cevap vermiş zaten ama biz de yazalım.

3GB bir süre uğraşmak, denemek, farklı coinleri kazmak vs. için mantıklı bir tercih olabilir. Uzun vade için öneri olarak 1060 6gb ya da 1070, rx 580 gibi kartlar önerilir daha çok.

Bence yüklü miktar kart alımı yapmadan önce 1-2 kart alıp biraz bu işleri öğrenip, ondan sonra yatırım yapmak daha mantıklı bir tercih.

Havuz nedir, kart nedir, gelirleri nedir, nereden hesaplanır, her kart her şeyi kazar mı, kazarsa ne kadar kazar vs. vs. burası bir derya ve bu konuda dikkatli adımlar atmak gerekiyor. O sebeple önce biraz deneyim, sonra tam anlamıyla yatırım en mantıklı tercih olur.
sr. member
Activity: 672
Merit: 273
-
January 20, 2018, 07:03:38 AM
Eğer gtx 1060 3gb alacaksan deneme amaçlı gayet iyi olur hem fiyatı uygun hem bu işleri öğrenmiş olursunuz seneye nisan aylarına kadar da isterseniz ethereum kasabilirsiniz kart seçiminiz doğru olur .
member
Activity: 168
Merit: 24
January 20, 2018, 03:47:07 AM
Rica'derim. Bu iş büyük deniz, kimse blockchain'in cryptonun herşeyine hâkim olamaz. Maden işini çoğu kişi hammallık olarak görse de, kazmaya başladığımdan beri (%99 ETH kazdım), kazdiğim etherleri bozdurmadım. Yok borsa düşmüş, çıkmış beni ilgilendirmiyor ve stres yaratmıyor. Bu yüzden madencilik benim için çok daha zevkli. Forumda hergün ekonomi kısmında bir ton spekülasyon dönüyor, açıp bakmıyorum bile.

EDIT : Gunde 10 ether kazıldıı dönemlere etişemedim, ama 20-30 USD/ETH'den beri kazıoyrum ve elimde epey miktar birikti şu anda, öyle büyük sistemlerim de yok, min 9 kart max 30 kart ile kazdım hep. Bu işi 200-300 kart ile yapan çok tanıdığım var, ama "HODL" konusunda itidalli olamadı hiçbiri. Piyasadaki büyük oynamalarda hep ya daha çıkmaz deyip sattılar ya da daha çok düşer diye sattılar, çoğunda bendeki kadar ETH yok şimdi.

Başka maliyeti yoksa, şu andaki piyada, bu kart için oldukça iyi fiyat. Yukarıda arkadaşında dediği gibi, uçuk fiyatlar isteniyor bu aralar. Bu kartlar ile ETH için, standart bir OC ile ~31.50 mh/s ile sorunsuz kazarsınız. (Diğer donanımlarda problem yoksa). Ben Gigabyte gtx 1070 Windforce OC8 (samsung ramli) kullanıyorum. ~33-34 mh/s ile stabil calisiyor uzun süredir. Verdiğniz sitede o da mevcut. 24€'luk bir fark var sanırım.
member
Activity: 140
Merit: 22
January 19, 2018, 07:40:32 PM
Öncelikle bu konu alternatif kripto paralar bölümünde olmalı. Gelelim konuya,

3GB lik kart almayın oncelikle. DAG size ömürleri dolacak, kartlar çöp olacak.
https://investoon.com/tools/dag_size

Çok büyük sistemleriniz yoksa nicahash gibi aracılara neden para/komisyon ödüyorsunuz? Kendiniz kazın öncelikle. Nicehash'in size verdiğini biliyorsunuz, peki siz nicehash'e ne kadar kazandırıyorsunuz? (bunun cevabı yok hâliyle)

Sisteminiz de çok büyük olursa solo kazarsınız zaten.Genel olarak 1060'lar biraz eskidi, ama hâlâ piyasada kullanan çok. Yeni alacaksanız uygun fiyata bulabilirseniz 1070lerle devam edebilirsiniz. Yok 1060la devam ise de 6gb olsun.

EDIT : kucuk sistemlerde anakarta işlemciye ramlerecok para harcamayın. Para PSU ve kartlara gitsin.
kabloların, PSUnun ve riserların kaliteli olması yeterli. Ornegin ben kendi riglerimde, 8-10 yıllık anakartlar, 2gb DDR2 ramler 4-5 yıllık işlemciler kullanıyorum. Bunların(MB+CPU+RAM) maliyeti 100-150 TL. Linux makina kurunca(özellikle ubuntu 16.04 +) problemsiz çalışıyor. Windows kullanmayın derim. piyasada çeşitli ücretli ücretsiz release'ler var. Simpleos, hiveos, ethos gibi.
Happy mining...

Hocam sen bu isten iyi anliyorsun maasallah, bende mining yapmaya dusunuyorum, oncelikle bu alttaki gonderdigim kart ile iyi olur mu (kusura bakma site Hollandaca)

https://azerty.nl/product/msi/940218/gtx-1070-gaming-x-8g-grafische-kaart-gf-gtx-1070
Birde diyorsunuz ki solo mine yaparsaniz daha iyi kazanirsiniz ama kac tane kart olursa iyi olur ve maximum kac kart bir motherboard cekebilir ?

Simdiden tesekkurler
newbie
Activity: 34
Merit: 0
January 19, 2018, 09:50:30 AM
Ekran kartları yıne pıyasada yok durumuna düştü. RX580'ler sitelerde 2.5k TL karşılığı satılıyor, çok anlamsız...
member
Activity: 168
Merit: 24
January 19, 2018, 08:59:32 AM
Öncelikle bu konu alternatif kripto paralar bölümünde olmalı. Gelelim konuya,

3GB lik kart almayın oncelikle. DAG size ömürleri dolacak, kartlar çöp olacak.
https://investoon.com/tools/dag_size

Çok büyük sistemleriniz yoksa nicahash gibi aracılara neden para/komisyon ödüyorsunuz? Kendiniz kazın öncelikle. Nicehash'in size verdiğini biliyorsunuz, peki siz nicehash'e ne kadar kazandırıyorsunuz? (bunun cevabı yok hâliyle)

Sisteminiz de çok büyük olursa solo kazarsınız zaten.Genel olarak 1060'lar biraz eskidi, ama hâlâ piyasada kullanan çok. Yeni alacaksanız uygun fiyata bulabilirseniz 1070lerle devam edebilirsiniz. Yok 1060la devam ise de 6gb olsun.

EDIT : kucuk sistemlerde anakarta işlemciye ramlerecok para harcamayın. Para PSU ve kartlara gitsin.
kabloların, PSUnun ve riserların kaliteli olması yeterli. Ornegin ben kendi riglerimde, 8-10 yıllık anakartlar, 2gb DDR2 ramler 4-5 yıllık işlemciler kullanıyorum. Bunların(MB+CPU+RAM) maliyeti 100-150 TL. Linux makina kurunca(özellikle ubuntu 16.04 +) problemsiz çalışıyor. Windows kullanmayın derim. piyasada çeşitli ücretli ücretsiz release'ler var. Simpleos, hiveos, ethos gibi.
Happy mining...
newbie
Activity: 22
Merit: 0
January 19, 2018, 03:12:51 AM
Cümleten selam arkadaşlar. biliyorum bir çok konu açıldı bende okudum .. ama tam aydınlanamadım .. ( belki de sadece birilerinin yap demesini bekliyorum )  Roll Eyes

kendi evimde 5 kartlı ( gtx 1060 3gb yada 6 gb ) kart ile rig kurmayı düşnüyorum.. şuanda hava soğuk bir odamız kapalı ve gerçektende soğuk yaz aylarına kadar orda ondan sonrada arkadaşımın soğuk hava deposuna kurmayı planlıyorum ( istiyorum) ..
elektirik parasını cebimden ödeyeceğim kredi çekmeyeceğim tahmini geri dönüş süresini 7-10  ay arası olarak düşünüyorum

sizden ricam  yapmam gereken ve yapmamam gereken şeyleri yazarmısınız..

nice hash ile kazmayı düşünüyorum bu arada...

gtx 1060 3 gb versiyonu ile şuanda nicehah ile günde ortalama 2-2,5 $ arasında kazıyor.. (kendim denedim kendi pcmde)

yanlışım varsa affola ....

yorumlarınızı bekliyorum

teşekkürler..
Pages:
Jump to: