Pages:
Author

Topic: EVDE VOTKA VE RAKI YAPIMI (55 TL) - page 2. (Read 6074 times)

newbie
Activity: 87
Merit: 0
November 20, 2017, 05:37:29 AM
Vodka yapılışını bılmıyordum cok teşekkür ediyorum en kısa zamanda deneyip tecrübelerimi buraya aktaracagım..
member
Activity: 84
Merit: 10
September 30, 2017, 10:05:46 AM
Mantıklı bir iş bende yapıyorum ve çok da memnunum. Devletimiz bu kadar vergi almasa bizi bu yollara itmese keşke ama el mecbur o yüzden yaşasın kaçak votka rakı. Biraz ağır oluyor sonradan geliyor kafası ama lezzet olarak ben çok memnun kalıyorum herkese öneririm.
full member
Activity: 672
Merit: 110
September 29, 2017, 07:58:54 PM
lan bak ıckıye cok para vermek zoruma gıdıo bunu yapıp zehırlenmem dımı :d
newbie
Activity: 56
September 29, 2017, 07:16:58 PM
yeni rakı gibi sanıp 11 dubleden sonra kolumda serum etrafımda ailem ve arkadaşlarımı gördüğüm rakının tarifi bu  Grin Grin
member
September 29, 2017, 11:56:44 AM
Bir süredir yoktum arkadaşlar kusura bakmayın şimdi okudum yorumlarınızı . Öncelikle kimyager falan değilim ama içkinin içinde doğdum büyüdüm ve bütün çevremde alkolik kaynıyo ^^ Bende çevremden öğrendiklerimi sizlerle paylaştım ve 2 senedir kullandığımız yöntem yani kör falan olmadım Smiley
Zaten güvenmediğim bir yöntem olmasa yazmazdım . Anlattıklarımı uygularsanız hiçbir problem olmaz . Napcanız beyler yeni rakıydı absoluttu almaya durumlar yetmiyo böyle devam Cheesy
full member
Activity: 252
Merit: 100
September 22, 2017, 02:31:08 PM
Bence çok mantıklı bir iş. Bu zamlardan dolayı alkol ve sigara artık çok pahalı. alkolü migrostan alırsanız kör olma ihtimali de olmaz arkadaşlar. Kör olanlar etil yerine metil alkol kullananlar sanırım.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
September 22, 2017, 02:24:38 PM
Aramızda kimyager yok mu..? Smiley
 Bu olayın bir analizini yapsa, birileri kör veya sağır olmadan.  Zaten marketten de alsan kör olma ihtimali %50 diyebiliriz. Smiley
Yok arkadaş kimyagerim zaten diyorsa; o  zaman değerli paylaşımı için kendisine teşekkür ediyoruz.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
September 22, 2017, 12:05:36 PM
Şakaya gelmez arkadaşlar sakın evde denemeyin bence kör olma şansınız yüksek Cheesy
newbie
Activity: 37
September 22, 2017, 06:52:31 AM
aga kör olmayalım bak sonra bunun vebalini ödeyemesin Cheesy
hero member
Activity: 1274
Merit: 680
September 22, 2017, 05:41:50 AM
Votkayı bilmiyordum Cheesy Deneyeceğim, teşekkürler
member
Activity: 154
Merit: 15
September 21, 2017, 06:35:48 PM
Birayı da butikbira.com dan yapıp 50 lik şişeyi 2 liraya mal edebilirsiniz. Birde üstüne sarma sigara. Tüm bunları tüketirken birde kripto para ticareti yaparsanız tebrikler devletin bir numaralı düsmanısınız 😂😂😂 bu arada teşekkürler
member
September 21, 2017, 05:58:57 PM
Dostlar hepinizin bildiği üzere alkol ve sigaraya gelen zamlar herkesi usandırmış durumda . Bizim buralarda (izmir) çok fazla kullanılan bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum . Gelelim malzemelere Cheesy ;

*1 litre etil alkol (tarımsal kökenli alkol diye satılır) büyük migroslarda ve bazı bakkallarda bulabilirsiniz. 'Derya' marka tavsiyemdir
*2 adet anason (bu sarmısak yağı yılan yağı gibi şişelerde olanlardan)
*6 7 adet küp şeker ( bu ağız tadınıza göre değişir ben 10 tane de denedim 3 tane de en güzeli 6 7 tane )
*1 litre temiz içme suyu
*200 ml sıcak su

Yapılışı :
*Büyük bir tencerenin içerisine etil alkolü döküyoruz . Üstüne 1 litre temiz içme suyunu ekliyoruz . Burada alkolü 50 civarlarına iniyo . (Evet etil alkolün 100e yakın derecesi ) Sonra 200 ml su bardağını kaynar suyla doldurup içine 6 adet küp şekeri koyup şekerler eriyene kadar karıştırıyoruz . Sonra bunu tencereye ekliyoruz . Mevcut 2 adet anasonumuzun 1 tanesini tamamen , ikincisinin de yarısını tencereye ekliyoruz ve karıştırıyoruz .
Devamında 'Başkan bunu en az şu kadar hafta bekleticen bu kadar bekleticen' diye çok rivayet duyucaksınızdır . Bizim yapıp hemen bile içtiğimiz çok olmuştur . Hiçbir sakıncası yok . Fakat en güzeli güzel şişelere boşaltıp soğumasını beklemektir . Afiyet olsun .

Gelelim votkanın yapılışına :

*Arkadaşlar bu çok daha basit çok ufak farkları var . 1 litre etil alkolü tencereye boşaltıyoruz . Bunda suyu 1.5 litre koyuyoruz . Ve aynı şekilde 200 ml sıcak suya 6 şeker atıp karıştırıyoruz ve tencereye ekliyoruz . Şişelere doldurup soğuduktan sonra votkanız hazır demektir .

Ben alkol tüketimimin artmasından başka bir zararını görmedim . Kullanacak arkadaşlar söylediklerimi uygulayarak gönül rahatlığıyla tüketebilir . Şimdiden kolay gelsin .

Fikirler paylaştıkça gelişir . Bu sistemi yapıp daha iyi önerileri olanlar yorumda paylaşırlarsa sevinirim .
Pages:
Jump to: