Pages:
Author

Topic: evin altında depoya sanayi elektriği bağlatmak - page 2. (Read 262 times)

member
Activity: 322
Merit: 14
selam,
evimin altında 100m2 depo var. bir tane sanayi elektirği ile çalışan basit bir makine (testere gibi) göstermelik depoya koyacam.
daha sonra sedaşa bu makineyi çalıştırmak için sanayi elektiriğine bağlayın talebinde bulunacam.
böylece %50 daha ucuz elektirin kullanıcam.
bunu deneyen oldumu ? sizce yermi ? maliyeti ne olur ?

hayaller hayatlar. o şekilde %50 daha ucuz olmaz da. zaten %50'ye ulaşman imkansız. işin içine kompanzasyon giriyor. aktif reaktif kapastif zımbırtısı. ayrı bir kompanzasyon panosu gerekiyor.
trifaz elektrik saati, röle, kontaktör ve kondansatörler.

bu işten anlayan bi elektrik mühendisi veya elektrikçi ile görüşürsen kafanda daha fazla netleşir.

full member
Activity: 191
Merit: 101
ben bağlattım. yaklaşık 30 gün sürdü. ama öyle yarı yarıya ucuz değil. bi elektrik mühendisi bulup proje çizdireceksin. yapman gereken şeyleri o söyler zaten sana
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
sanayi elektriği ruhsatı için şartlar farklıdır tedaşa sorup öyle giriş.öyle eve kettle aldım sanayi ruhsatı lazım demeyle vereceklerini sanmam
nedeni ise sanayi elektriği direkt 320 değil üç faz oluyor haliyle 220 aynı 220 fakat ucuz elektrik olduğu için gerekli şartlar mutlaka farklıdır.
full member
Activity: 784
Merit: 120
Sanayi elektriği verirler mi bilmiyorum. Ama zannetmiyorum tek makineye sanayi elektriği versinler. Normalde pastahanelere bile veriyorlar. Ama adamlarda fırın vs bi sürü malzeme var.
jr. member
Activity: 210
Merit: 6
selam,
evimin altında 100m2 depo var. bir tane sanayi elektirği ile çalışan basit bir makine (testere gibi) göstermelik depoya koyacam.
daha sonra sedaşa bu makineyi çalıştırmak için sanayi elektiriğine bağlayın talebinde bulunacam.
böylece %50 daha ucuz elektirin kullanıcam.
bunu deneyen oldumu ? sizce yermi ? maliyeti ne olur ?
Pages:
Jump to: