Pages:
Author

Topic: Exodus - page 2. (Read 2644 times)

member
Activity: 69
Merit: 10
April 25, 2017, 11:03:58 AM
Bazi web sitelerinde coinlerin kaybolugu yonunde yorumlar mevcut gercek veya degil denemeden bilmek zor. Bu sistemde sorunlar olursa bu baslik altinda paylasalim bilgilenelim. Fee ucreti konusunda her islemde 2 kez mi ucret aliyor?
hero member
Activity: 953
Merit: 504
April 17, 2017, 07:43:45 AM
Ben de kullanıyorum. Hoşuma gitti. mail adresi ile bağlantı sağladı ve kelimeler oluşturdu.
hero member
Activity: 882
Merit: 507
April 17, 2017, 07:33:12 AM
arkadşalar private key'i sistem biliyorsa veya backup ayağına sizden bu verileri çekiyorsa güvenmemek lazım diye düşünüyorum kesinlikle. yanlış anlamayın beni ama. ilerde hacklendik ayağına pis bir olay dönebilir.

Sistem private key'i biliyor mu inanın bilmiyorum. Ama bir şeyler sakladığı kesin. Haydi wallet'ı ilk kurduğumuzda bize şu 12 kelimelik seti veriyor, private keyleri almadan bunu yapıyor olabilir. Ama sonrasında yeni public keyler oluşturuyoruz. Bunlar nasıl oyuna dahil oluyor, çözemedim. BIP39 olayındaki cehaletimden çözemiyorum muhtemelen.

Bu hepsi için geçerli olabilir bana göre onlıne walletların hepsinde bu sorun olabilir hiç birinin garanti bir şeyi yok. Benim merak ettiğim kullanan birisi btc veya herhangi bir coin işlemi yaparken fee ücreti kesiyormu onu merak ediyorum eğer kesiyorsa boşuna kullanmaya gerek yok.?

Fee kesiyor tabi. Fee dışında dönüşümler için shapeshift ücretini de kesiyor.

Tamam saol cevabın için Fee kesmeyen bir wallet lazımdı bana genel olarak hepsi kestiğine göre az bir şey atsam da bir şeye yaramayacak gibi durmadan fee kesecek ise parça btc gönderdiğim yerler oluyor çünkü.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
April 17, 2017, 07:14:45 AM
arkadşalar private key'i sistem biliyorsa veya backup ayağına sizden bu verileri çekiyorsa güvenmemek lazım diye düşünüyorum kesinlikle. yanlış anlamayın beni ama. ilerde hacklendik ayağına pis bir olay dönebilir.

Sistem private key'i biliyor mu inanın bilmiyorum. Ama bir şeyler sakladığı kesin. Haydi wallet'ı ilk kurduğumuzda bize şu 12 kelimelik seti veriyor, private keyleri almadan bunu yapıyor olabilir. Ama sonrasında yeni public keyler oluşturuyoruz. Bunlar nasıl oyuna dahil oluyor, çözemedim. BIP39 olayındaki cehaletimden çözemiyorum muhtemelen.

Bu hepsi için geçerli olabilir bana göre onlıne walletların hepsinde bu sorun olabilir hiç birinin garanti bir şeyi yok. Benim merak ettiğim kullanan birisi btc veya herhangi bir coin işlemi yaparken fee ücreti kesiyormu onu merak ediyorum eğer kesiyorsa boşuna kullanmaya gerek yok.?

Fee kesiyor tabi. Fee dışında dönüşümler için shapeshift ücretini de kesiyor.
hero member
April 17, 2017, 06:37:59 AM

full member
Activity: 232
Merit: 100
April 16, 2017, 06:51:09 PM
hero member
April 15, 2017, 03:16:08 PM
Özellikle coinler arası takas olayında çok sevdim diyebilirim bende daha sonrasında bu incelemeyi izleyince indirmiştim ama daha tam olarak kullanmadım diyebilirim.

Ama şimdi ufak çaptada olsa kullanmakta faydalı görüyorum bunu. Onlıne cüzdanlara göre avantajı varmı bilemiyorum ama.
full member
Activity: 142
Merit: 100
April 15, 2017, 02:30:05 PM
Backup olayına takılmayın çoğu wallet gibi bip39 kullanıyor kurtarma kelimelerinizle tüm private keylerinize program olmadan da linkteki araçla ulaşabilirsiniz.
https://iancoleman.github.io/bip39/

bip39 ne oluyor açıklayabilir misin?
legendary
April 08, 2017, 02:18:48 PM
Devam ediyorum kullanmaya. Shapeshifti çok sevmiştim zaten. Core'un hantallığı, birçok cüzdanla cebelleşmenin eziyetinden sonra iyi geldi...
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
April 08, 2017, 12:08:17 PM
Backup olayına takılmayın çoğu wallet gibi bip39 kullanıyor kurtarma kelimelerinizle tüm private keylerinize program olmadan da linkteki araçla ulaşabilirsiniz.
https://iancoleman.github.io/bip39/
legendary
April 07, 2017, 05:49:57 PM
Evet ben de orada yakaladım. Takas yapılabiliyor. Shapeshift kullanıyor. Grafik, kullanılabilirlik epey başarılı. Bir tek şu backup olayına takıldım...
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
April 07, 2017, 05:47:42 PM
http://coin-turk.com/coklu-kripto-para-cuzdani-exodus

coin-türk incelemesinden sonra denemiştim, bence başarılı, coinler arası takas da  mümkündü sanırım.
legendary
April 07, 2017, 05:11:17 PM
Multi Currency Wallet (http://exodus.io)
Ben çok beğendim. Deneyip kullananmaya devam eden var mı?

Merak ettiğim konu ise, key'ler bilgisyarda saklanıyor ama bir backup sistemi entegre etmişler. Backup'tan geri dönülebiliyor. Güvenlik konusunda endişeliyim. Yine de ufak hareketler için kullanmaya başladım.

Pages:
Jump to: