Pages:
Author

Topic: fantom.foundation - page 3. (Read 805 times)

member
Activity: 476
Merit: 12
June 10, 2018, 06:11:00 PM
1,5 eth kişisel cap için az diyen arkadaşlara sorum olacak. total de 2 milyonluk bir satış yapılacak zaten. bence 1.5 eth gayet güzel bir cap. benim beklentim biraz var bu projeye karşı. bu tarz projeler güzel katılıyor. bakalım deneyecez şansımızı
sr. member
Activity: 756
Merit: 290
June 10, 2018, 06:04:37 PM
bunun kyc onayı için son gün neydi ya Smiley wl aldım ama kyc onaylamak zor geldi. talep de fazla giriş tutarı da düşük hiç uğraşmayıp borsaya çıkmasını mı beklesem ne yapsam karar veremedim. zaten kan gölüne döndü ortalık yine.
full member
Activity: 350
Merit: 106
June 09, 2018, 06:49:16 AM
5 dakika önce bende whitelist için başvuru yaptım umarım girmeye hak kazanırız.eth adresinizi verme sebebiniz o adresle katılım yapacağınız içindir.yani akıllı sözleşmeye adresiniz tanımlanıyor ve başka bir adresten gönderim yaparsanız kabul etmiyorlar maalesef.adres istemese adamlar sizin whitelisti geçtiğinizi nereden bilecekler
newbie
Activity: 78
Merit: 0
June 09, 2018, 06:45:50 AM
bildiğim kadarıyla ilk 24 saat 0.2 ETH minimum, 1.5 ETH maximum limit. Zaten 2 milyon dolarlık satış yapacakları için kabaca 2200 kişi kuradan çıkacak. Kazanan kullanıcılar 1.5 ETH limitlerini doldurmayacaklarsa pek tabi talep edilebilir.

adres geçmişinin bi etkisi yok. sadece kurada kazanan yatırım yapabilecek ETH adreslerini belirlemek için cüzdan adresi istiyorlar.
sr. member
Activity: 672
Merit: 253
Buy $BGL before it's too late!
June 08, 2018, 07:34:42 PM
Rasputin hocam akıllı telefonla çekilen fotoğraf boyutları yüksek olabiliyor, dosya yükleme kısmında gördünüz mü bilmiyorum ama dosya boyutu 2 MB dan düşük olmalı yazıyor. Paint veya photoshop ta kırpma ve benzeri işlemlerle halledebilirsiniz. Ben yaptım sorun olmadı.

çekiliş olayı gerçekten saçma gibi görünse de yoğun ilgi alan projeler bu yöntemi kullanmaya başladı. Quarkchain, NEX, phantasma ve edenchain de kura yöntemi kullandı. KYC si kabul olan yatırımcılar arasından kura yöntemi ile yatırım yapabilecek ETH cüzdan adreslerini belirleyecekler. En azından kimin gireceği belli olacak. Gas gwei savaşı olmayacak.

Onu hallettim onay bekliyorum bakalım, ETH adreslerinin geçmişi çekiliş için etkisi mi olacak ki adres talep ettiler?
Bir de max limiti ne kadar, nekadar satınalmaya izin veriyorlar, onaylanan kullanıcılardan yatırım yapmalarını talep edebilir miyiz?
newbie
June 08, 2018, 07:30:35 PM
Rasputin hocam akıllı telefonla çekilen fotoğraf boyutları yüksek olabiliyor, dosya yükleme kısmında gördünüz mü bilmiyorum ama dosya boyutu 2 MB dan düşük olmalı yazıyor. Paint veya photoshop ta kırpma ve benzeri işlemlerle halledebilirsiniz. Ben yaptım sorun olmadı.

çekiliş olayı gerçekten saçma gibi görünse de yoğun ilgi alan projeler bu yöntemi kullanmaya başladı. Quarkchain, NEX, phantasma ve edenchain de kura yöntemi kullandı. KYC si kabul olan yatırımcılar arasından kura yöntemi ile yatırım yapabilecek ETH cüzdan adreslerini belirleyecekler. En azından kimin gireceği belli olacak. Gas gwei savaşı olmayacak.

sr. member
Activity: 672
Merit: 253
Buy $BGL before it's too late!
June 08, 2018, 06:09:26 PM
whitelist alayım dedim ama pasaport istiyor. normal kimlikle yapamıyor muyuz acaba? o şekil bir seçenek de yok ama? sadece pasaport kabul ediliyorsa alamayacağız o zaman. herhalde bu işler için bi pasaport çıkarmak şart oldu. çoğu kimliği kabul ediyor ama arada çıkıyor böyle illa pasaport isteyenler.

telegram sayfalarında da çoğu kişi bu durumdam yakındı hocam, ama maalesef sadece pasaport kabul ediyorlar.

Pasaport ile KYC yapmaya çalışıyorum ama resim boyutu sorun yaratıyor anlamadım.

neden kimse yazmamış acaba, bunlar da kura yapmaya kara verdiler.

kyc si kabul edilenler arasında kura çekilecek ve sadece kurada kazanan ethereum cüzdan adreslerinden yatırım yapılabilecek.

bir de herkes hardcap in çok düşük olduğundan bahsetmiş, yanılıyorsam düzeltin lütfen arkadaşlar ama hardcap düşük değil aksine ico piyasasına göre oldukça yüksek (40 M $)

Düşük gördüğünüz sadece crowdsale yani genel satış için ayırdıkları 2 M $.

38 milyonluk kısmı private sale ve presale de satılmış (%30 ve %15 bonuslarla, sadece bonus tokenlar 3 ay süreyle kısıtlı kalacak).

Çekiliş olayı saçma olmuş, neye göre yapacaklar, nasıl yapacaklar?
full member
Activity: 420
Merit: 101
June 08, 2018, 06:07:21 PM
whitelist alayım dedim ama pasaport istiyor. normal kimlikle yapamıyor muyuz acaba? o şekil bir seçenek de yok ama? sadece pasaport kabul ediliyorsa alamayacağız o zaman. herhalde bu işler için bi pasaport çıkarmak şart oldu. çoğu kimliği kabul ediyor ama arada çıkıyor böyle illa pasaport isteyenler.

telegram sayfalarında da çoğu kişi bu durumdam yakındı hocam, ama maalesef sadece pasaport kabul ediyorlar.

katılamayacağız o zaman. neyse zaten whitelist alınca katılım da kesin değilmiş. kura olayı var yine o yüzden çok da önemli değil. kurada çıkması da çok zor zaten. katılanlar için kazançlı olur umarım.
newbie
June 08, 2018, 05:52:06 PM

newbie
June 08, 2018, 05:50:50 PM
neden kimse yazmamış acaba, bunlar da kura yapmaya kara verdiler.

kyc si kabul edilenler arasında kura çekilecek ve sadece kurada kazanan ethereum cüzdan adreslerinden yatırım yapılabilecek.

bir de herkes hardcap in çok düşük olduğundan bahsetmiş, yanılıyorsam düzeltin lütfen arkadaşlar ama hardcap düşük değil aksine ico piyasasına göre oldukça yüksek (40 M $)

Düşük gördüğünüz sadece crowdsale yani genel satış için ayırdıkları 2 M $.

38 milyonluk kısmı private sale ve presale de satılmış (%30 ve %15 bonuslarla, sadece bonus tokenlar 3 ay süreyle kısıtlı kalacak).
full member
June 08, 2018, 05:40:43 PM
sr. member
Activity: 742
Merit: 260
June 08, 2018, 05:00:40 PM
Milyon dolarlar toplayıp, bu kadar acemi sayfalarla karşılaşmak gerçekten üzücü. O kadar para toplayan firmaların herşeyinin 4/4'lük olmasını bekliyor insan.

Neyse yeni duyuru yazmışlar, bir süre sonra açıcaz diye. Bugün belki yetişmez ama yarın açarlar.

ee bugun kayit yaptik o kadar duz bir satirda success falan biseyler yazdi bu kayitlar gecerli degil mi simdi?

Yok onlar geçerli değil ama şuan yapılabiliyor, tekrar yapabilirsiniz. Gerçi madem yapılabiliyordu, önceden niye önlem alınmadı diye insan sormadan edemiyor. Çünkü önlemlerimizi artırdık yazmışlar.
newbie
Activity: 182
June 08, 2018, 04:25:04 PM
Hardcap miktarı düşük olduğu için herkes katılımın yüksek olacağını ve sonrasında borsada hype yapacağını düşünüyor sanırım. Umarım yanıltmaz.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
June 08, 2018, 04:12:44 PM
Milyon dolarlar toplayıp, bu kadar acemi sayfalarla karşılaşmak gerçekten üzücü. O kadar para toplayan firmaların herşeyinin 4/4'lük olmasını bekliyor insan.

Neyse yeni duyuru yazmışlar, bir süre sonra açıcaz diye. Bugün belki yetişmez ama yarın açarlar.

ee bugun kayit yaptik o kadar duz bir satirda success falan biseyler yazdi bu kayitlar gecerli degil mi simdi?
sr. member
Activity: 742
Merit: 260
June 08, 2018, 02:31:45 PM

full member
June 08, 2018, 02:15:55 PM
Yığılma olacağı zaten belliydi. Neden altyapını buna uygun hazirlamiyorsun anlamiyorum. Bircok icoda karsilastik son zamanlarda bu durumla. Yakin zamanda hatırladıklarım phantasma ve one ledger var.

Madem altyapın yeterli değil bunu bile bile niye whitelist açıyorsun. Zaten whitelist alımı için de özel tarih belirlenmesi mantıksız geliyor bana. baştan itibaren açık tut whitelist kaydını.böylece yığılma da olmaz. Hedeflediğin miktara ulaşınca da kapatırsın olur biter.
sr. member
Activity: 756
Merit: 290
June 08, 2018, 09:23:37 AM
daha altyapısı oturmamış. aceleye gelmiş platform arayüzü. kayıt olunca json tarzı bir çıktı veriyor, kayıt oldum mu olmadım mı bakayım giriş yapayım diyorsun sayfa yüklenmiyor, şifremi unuttum fonksiyonları falan da çalışmıyor Smiley
neyse maile bir bildirim gelmedi ama aceleye gerek yokmuş mediumda falan da yeni makaleleri çıkmış
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
June 08, 2018, 06:53:27 AM
Bu arada yapılan panik yersizmiş, arkadaşlar telegram grubundan duyurdular. 4 gün boyunca whitelist zaten açık kalacakmış, zaman yayarak başvuru yapın diyor. O yüzden ben bakmayı bıraktım, akşam bir bakarım olmadı yarın olur.
newbie
Activity: 167
June 08, 2018, 06:46:43 AM
1.5 eth için hiç uğraşamam valla borsa düşünce alıp satarım
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
June 08, 2018, 06:44:43 AM
Site çöktüğü için maintenance aldılar, belliydi böyle olacağı... Merak ettiğim o karambolde kayıt olmayı başaran var mı?
Pages:
Jump to: