Pages:
Author

Topic: Farm Çiftliği Kurmak - page 3. (Read 7196 times)

legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
February 08, 2017, 02:14:00 PM
ozgr

Ütopya dersen ayıp edersin,hepimiz gördük çin nasıl sanayileşti bitcoin farmda. Biz küçük ama emin adımlar atarak başlayacağız. Projeyi gerçekleştirmeden oturup tanışmak, yol haritası çıkarmak masrafları bölüşmek, fikir üretmek bile şimdiden çok güzel. Arsamız olduğuna göre biraz para ve cesaretimiz gerekli.

Not:Tarım bilgim harikadır, dünyaya tekrar gelsem botanik okurdum.

Adamlar üretiyor sanayileşiyor piyasayı yönetiyor biz ancak alıyoruz çin sonuçta nüfus ve potansiyel ortada.
Affınıza sığınıyorum ben pek anlamadım arsa sizin mi?  Smiley Düşünceleriniz gerçekten çok güzel fakat hayal ile eylem ortasında ince bir çizgi var.
Eğer komün kurulabilirse dahil olmak isterim fakat sermaye konusu biraz sıkıntılı.
newbie
Activity: 56
Merit: 0
February 08, 2017, 10:34:32 AM
Morp canakkalede devletin kurdugu ruzgar güllerinin yanında onların gulu dönerse bizimde gulumuz döner.Baya avantajlı yerde pc ye geçince detaylı yazayım.

PC-

Şuan evdeyim,ben bundan yararlanalım derim,güzel potansiyeli yok mu yani şimdi tam dev güllerin yanında hatta o kadar yakınında ki arsanın bir kısmı kamulaştırılma gibi bir şey yapılmış tam böyle miydi ama.

İnternette 2000w elektrik üreten güller 5 bin tl falan bence makul bir rakam, e bunun nitromyumu potasyumu desen daha ucuza buluruz eminim.

Atıyorum 1.5wattına 6'lık rig kurulabilir.Bu zamanla geliştirilebilir ben bunun ütopya olmadığını düşünüyorum aslında hani herkes aynı kafada buluşsa ortak bir nokta bulunur  gibi geliyor.Yada ben çok iyimserim.

Edit:imla (a)
Edit:2 devam

Hatta şöyle bir fikir sunalım ortaya şuan araştırmadan söylüyorum ki rüzgarin gücünü vs hesaplayan bir aygıt/cihaz vardir piyasada onun siparişini vereyim geldiği zaman gideyim bölgenin fizibilitesini çıkarayım, videolar ve fotoğraflarla inceleyelim.Sonra bakalım elimizde ne kadar potansiyel bir güç var eminim forumda bunun matematiğini yapacak bir çok adam vardir. Bence güzel bir başlangıç.

Edit:3

https://www.youtube.com/watch?v=N6voHeEa3ig
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
February 08, 2017, 08:05:36 AM
Rüzgar türbini çalıştırılabiliyorsa esintili bir yer olsa gerek orası. İklimlendirme için doğanın gücünden destek almak faydalı olabilir. Konteynerlar kesilip biçilebiliyor mu?
newbie
February 07, 2017, 04:16:55 PM
konteyner evler ucuza mal edilebilir. Hatta zamanında 5-6 konteynerı birleştirip dublex ev yapan tipler gördüm.konteyner evde kaldım hatta.2-3 tanesini birleştirip güzel mining merkezi yapılabilir.Bakalım kimseden ses çıkmazsa solo olarak bu işe girişeceğim.Bu konudan foto ve videolu paylaşımlarla devam edeceğim.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
February 07, 2017, 03:59:17 PM

Benimde hayalimde container evler var.

Milyoner oldugum gun karavanda yasamaya baslayacagim ahim var. Ama oyle otobus olan karavanlardan degil, expedition vehicle deniyor

newbie
February 07, 2017, 03:39:53 PM
2016 yazında ben kendimi denemek amacıyla bir trip yaptım arsaya.Tomruklardan hemen bir tane kapalı yanına da yarı açık bir baraka kurdum. Geceleri içeride sabahları dışarıda yatıyordum. Gündüz o kadar güzel rüzgar esiyor ki o kavurucu sıcakta çok ama çok rahat uyuyabiliyorsunuz. Geceleri ateş yakıp mangalda yemek yiyordum. Barakanın arkasında 100 lt plastik su tankım var. Hamağa uzanıp kitap okuyorsun o kadar güzel hayat ki kız arkadaşımla kesin karar verdik yerleşmeye. Hep bir sorun vardi para. Onuda bitcoin ile çözmeyi düşünüyorum, günlük 20 dolarlık bir rig bile kursam, ev kirası yok,doğalgaz faturası yok, su parası yok o parası yok bu parası yok.Gerçekleşene kadar evet ütopya ama gerçekleşirse hayatımın kurtuluşu olur.
legendary
February 07, 2017, 03:16:02 PM
Geniş açıdan bakarsak hepimiz kapitalizm düzene alıştığımız içindir, bu yüzden vazgeçemiyoruz. Musluğu açıyorsun su akıyor, düğmeye basıyorsun evin ısınıyor, bunlara sistematik bir biçimde o kadar alıştık ki; artık bu düzenden çıkmak gerçekten cesaret istiyor. Biraz bu konunun üzerine duracağım, gerçekten niyeti olan insanlar ile gerçekleştirmeye çalışacağım. Belki beraber çalışırız belli mi olur, kütüphanen ve hamağın benden...

Birincide %100 isabet, valla bravo! Alışkanlıklarımızdan vazgeçmekten korkuyoruz. Kendi adıma konuşayım, ben ciddi korkağım bu konuda.
newbie
February 07, 2017, 02:28:41 PM
Geniş açıdan bakarsak hepimiz kapitalizm düzene alıştığımız içindir, bu yüzden vazgeçemiyoruz. Musluğu açıyorsun su akıyor, düğmeye basıyorsun evin ısınıyor, bunlara sistematik bir biçimde o kadar alıştık ki; artık bu düzenden çıkmak gerçekten cesaret istiyor. Biraz bu konunun üzerine duracağım, gerçekten niyeti olan insanlar ile gerçekleştirmeye çalışacağım. Belki beraber çalışırız belli mi olur, kütüphanen ve hamağın benden...

ozgr

Ütopya dersen ayıp edersin,hepimiz gördük çin nasıl sanayileşti bitcoin farmda. Biz küçük ama emin adımlar atarak başlayacağız. Projeyi gerçekleştirmeden oturup tanışmak, yol haritası çıkarmak masrafları bölüşmek, fikir üretmek bile şimdiden çok güzel. Arsamız olduğuna göre biraz para ve cesaretimiz gerekli.

Not:Tarım bilgim harikadır, dünyaya tekrar gelsem botanik okurdum.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
February 07, 2017, 02:21:49 PM
MorpheWQ arsanın hepsine kurmak tam bir hayalperestlik.Ben bile buna inanmam açıkcası.Aslında derdim şu var mı aranızda insanlardan ve toplumdan sıkılan.İlla bitcoin kazılacak diye bir şart yok.Değerli altcoinler denenebilir ve BTC'ye çevrilebilir.Elektriğimizi ürettiğimiz gibi yan tarafa bir serada kurulabilir. Topraklı/topraksız tarım denenebilir.Küçük bir kömün hayat bile kurulabilir.

Şehir hayatından, sıkıntılardan, dertlerden, trafikten, faturalardan sıkılmayan büyük şehir insanı olmaz mı hiç? Herkeste aynı dert aynı tasa. Bu şehri terk etsem de şöyle bir köye yerleşsem. Ama bunu yapabilen çok az. Bilin bakalım neden? Smiley
O benim ütopyam ada satın alıp komün kuracağız yada denizi olan bir ormanda yerleşim kuracağız devasa yenilebilir enerji olacak uydudan internet alacağız.
Mining farm olacak zaten bir çoğumuzun kafası çalışıyor bir çok ortak proje üreteceğiz birlik ve inovasyon ile dünyaya yön vereceğiz  Tongue
legendary
February 07, 2017, 02:11:35 PM
MorpheWQ arsanın hepsine kurmak tam bir hayalperestlik.Ben bile buna inanmam açıkcası.Aslında derdim şu var mı aranızda insanlardan ve toplumdan sıkılan.İlla bitcoin kazılacak diye bir şart yok.Değerli altcoinler denenebilir ve BTC'ye çevrilebilir.Elektriğimizi ürettiğimiz gibi yan tarafa bir serada kurulabilir. Topraklı/topraksız tarım denenebilir.Küçük bir kömün hayat bile kurulabilir.

Şehir hayatından, sıkıntılardan, dertlerden, trafikten, faturalardan sıkılmayan büyük şehir insanı olmaz mı hiç? Herkeste aynı dert aynı tasa. Bu şehri terk etsem de şöyle bir köye yerleşsem. Ama bunu yapabilen çok az. Bilin bakalım neden? Smiley
newbie
February 07, 2017, 01:50:54 PM
Çok güzel fikir,ilk mesajda daha fazla getiri ve fayda sağlayabilecek bir öneri beni şaşırttı açıkcası, tebrikler.Bunun için orada yaşayacak gönüllü programcılar lazım hepsinin derdi,tasası ayrı ayrı. Ben daha çok deli arıyorum galiba benim gibi. Projeyi çizip uygulayacağım inşaatında bile beraber çalışacağım iş arkadaşları desem daha doğru olur. Burda davaya bağlı olmak bence önemli.Barınma konusunda arsa gayet geniş isteyen istediği yere obasını kurabilir.

legendary
February 07, 2017, 01:44:49 PM
8600m2 arsada GPU Mining Rig kurmak.

Bu pek küçük bir hedef değil, öncelikle onu belirteyim. Ama forumda biraz daha gezinirseniz mining için epeyce geç kalmış olduğunuzu, atı alanın Üsküdar'ı geçmiş olduğunu göreceksiniz.

Bitcoin ile çok çok geniş bir yatırım imkanı var. Biraz daha baktıkça yavaş yavaş belirecek gözünüzün önünde. Benim şu anki aklım olsaydı ve bitcoin bugünkü durumunda olsaydı ve ben yeni fark etmiş olsaydım yapacağım tek bir şey vardı. Her gün/hafta/ay fiyata bakmaksızın, bütçemin elverdiği ölçüde düzenli olarak btc alırdım. Bütün boş vaktimi de okuyarak geçirirdim.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
February 07, 2017, 01:36:42 PM
Ruzgar gulu ciftliginizi (farm) kurun
Kapali ve iklimlendirmesi olan bir mekan insaa edin
Bu mekanin icerisini uygun raf ve elektrik/network tesisati ile doseyin.
Uygun server ve yedekleme altyapisini kurun.
Bir kac programci ile anlasip pool yazilim(lari)i yazdirin
Ve kisilere barindirma hizmeti verin, kazanc olarakta kazilandan yuzde alin ve madencilikten cok daha fazla gelir elde edin.
newbie
February 07, 2017, 01:25:59 PM
Merhaba herkese;

Konuya başlamadan önce şunu belirtmek isterim. Forumlarda uzun süre gezindikten sonra bir hesap açmaya karar verdim, hatta gaming bilgisayarımı pazar konusunda satışa çıkardım sırf bu uğurda biraz sermaye edinebilmek için....

Bitcoin yaratılırken insanların bunu dolara çevirerek, dolar bazlı bir kazanç elde etmeleri amaçlı yaratılmadığına eminim. Bitcoin'in doğasına oldukça ters bir durum.Yani işin felsefesini düşündüğümüz zaman insanlar BTC kullansın , kağıt para,bankalar vs yavaş yavaş piyasa dışına itilsin.Bu çok büyük bir devrim.Gerçekten çok çok büyük bir devrim.Tabi bizim insanımızın doğasına uygun bir şekilde her zaman nereden bir fayda sağlarız, nereden kısa yollu bir kazanç elde ederiz şeklinde yaklaştığımızda kaybedenin gene biz olacağından eminim.Bunu neden belirttim çünkü forumda yazılan postların %98'i nasıl kolay kazanç elde ederiz şeklinde olan topicler.

Gözüme çarpan örnekler ve yorumlarım.

1-Faucet sitesi açmak ( İnsanların zamanlarını çalmak ,kepçeyle alıp kaşıkla vermek)- Kapitalizmle bitcoin'i harmanlayan devasa fikir.

2-BTC borsası açmak ( Kurtlar sofrasında yemek yemek)- Başarılı bir oluşum kurmak çok düşük bir ihtimal.

3-Tahvilcilik/Fonculuk yapmak ( 100 sene önce gayet güzel sistemdi)- Çok güvenilir bir markanız/isminiz olması gerek.Özellikle bizim ülkemizde birini aradığında ''Gene ne istiyor bu'' şeklinde düşünen zihinler için kazandırmayacak yöntemdir.

4-Finans/AL-SAT yapmak (Şu an en mantıklı yöntemdir)- X jenerasyonu olarak bu tür şeyleri bizde Z jenerasyonu ile öğrendik.Bu demektir ki tecrübe farkımız bu sektörde kendimizi ne kadar doldurduğumuz ile alakalıdır .Btc kazanmak için kendi araştırmalarım ve düşüncelerimle kanaat getirdiğim en mantıklı yapılacak harekettir.Tabi ne yaptığını biliyorsan, bence iyi analiz takip vs vs gerektirir.

Bu yöntemlerin hepsinde ortak bir özellik var. Arada hep bir araci kişi yada kurum olmasi beni memnun etmiyor.

Peki senin önerin nedir?

Benim önerim fiziksel olarak bir şeyler yapmak yada yapılmasına yardımcı olunması.Ayrıca Bitcoin ile ilgilenen insanların, daha yaratıcı,hayalperest ve zeki olduklarını düşünüyorum.Bu yüzden teklifim Çanakkale'de
devletin Rüzgar Enerji Santraline çok yakın bir yerde bulunan 8600m2 arsada GPU Mining Rig kurmak.Neden GPU mining, çünkü asic makineler dizecek bir durumum yok. Hedefi küçük tuttum çünkü buraya yazmadan önce kabaca biraz araştırma yaptım ve tek başıma yapacaksam çok çok küçükten başlayacağımı bende biliyorum.Kendimden de eminim tabi hala bir şeyler öğrenmeye,kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bitcoin kendini gönülden bağlatabilecek bir dava.

Sizden ricalarım şu yönde.Rüzgar enerjisi için mükemmel bir yerde bulunan 8600m2 arsayi , rüzgar enerjisi ile nasıl  işleyebilir bir duruma getirebilirim.Bunlar için gözünüze çarpan giderler ne olacaktır?

Bütün fikirleriniz değerlidir, paylaşın!
Pages:
Jump to: