Pages:
Author

Topic: FAST günlük limit 100 bin lira oluyor - page 2. (Read 281 times)

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
April 04, 2024, 05:29:36 AM
100 bin lira şu an 3 bin dolar falan ediyor. Bu limit bile hızlı transfer için bana göre çok yetersiz kalıyor. Fakat bu aralar daha sık bu limit artırılmaya başlandı. Belki yakın gelecekte bunun en az birkaç katına ulaştığını da görürüz. Paramız günden güne değer kaybederken daha çok miktarda para ile büyük işlemler yapmaya başlıyoruz ve FAST olmadan da çok yavaş işliyor. Parça parça da FAST ile daha fazlası transfer edilir tabi ama çok büyük bir meblağ ise çok uğraştırıcı olur.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
April 04, 2024, 03:24:16 AM
Merkez bankası 4 nisandan itibaren FAST günlük işlemleri 100 bin liraya çıkarıyor. Bu bir çok işlemi rahatlatacak çünkü artık 100 bin lira eskisi kadar güçlü bir para birimi değil. Beyaz eşya, mobilya almak isteyen bir evlilik hazırlığındaki genç daha fazla harcıyor. Elbette bir yandan da sanki bazı şeylere hazırlık olarak da yorumlanabilir.

Kaynak : https://webrazzi.com/2024/04/02/fast-islemleri-icin-ust-limit-100-bin-tl-ye-cikiyor/#:~:text=Payla%C5%9F%C4%B1lan%2520bilgilere%2520g%C3%B6re%253B%25204%2520Nisan,250%2520bin%2520TL'ye%2520y%C3%BCkseltilecek.

FAST limiti yakın zamanda artırılmıştı şimdi tekrar artırıldı. Bu konudaki gereksinim karşılandı diyebilirim. Artık 7*24 alışveriş ve para transferi oluyor ve böyle bir durumun düşük miktarla sınırlandırılması biraz işleri yavaşlatıyordu. Zaten kendinizin olan parayı başkasına atmak için ard arda çok fazla işlem yapmak zorunda kalıyordunuz. FAST'in kullanımı açısından oldukça rahatlatıcı bir hamle olmuş.

Aynı zamanda bu işlem paramızın değerinin nasıl düştüğünü gösteriyor. Yakın zamanda 100 bin ile neler alabildiğimizi biliyoruz ve şimdi bu miktar değerini kaybetti maalesef.

Yakın geçmişte 100k tl ile  ikinci el araç çok rahat alınabilir durumdaydı. Şimdi bu 100k tl para transferi ile iş yapmaya çalımak bile çok zor. Yakın bir gelecekte bu üst limitin biraz daha yükseleceği kanatindeyim. Başlangıç noktası olan 20k tl şimdi bu miktarın çok üstünde iş yapma kabiliyetine sahipti çünki.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
April 03, 2024, 04:33:46 PM
Merkez bankası 4 nisandan itibaren FAST günlük işlemleri 100 bin liraya çıkarıyor. Bu bir çok işlemi rahatlatacak çünkü artık 100 bin lira eskisi kadar güçlü bir para birimi değil. Beyaz eşya, mobilya almak isteyen bir evlilik hazırlığındaki genç daha fazla harcıyor. Elbette bir yandan da sanki bazı şeylere hazırlık olarak da yorumlanabilir.

Kaynak : https://webrazzi.com/2024/04/02/fast-islemleri-icin-ust-limit-100-bin-tl-ye-cikiyor/#:~:text=Payla%C5%9F%C4%B1lan%2520bilgilere%2520g%C3%B6re%253B%25204%2520Nisan,250%2520bin%2520TL'ye%2520y%C3%BCkseltilecek.

FAST limiti yakın zamanda artırılmıştı şimdi tekrar artırıldı. Bu konudaki gereksinim karşılandı diyebilirim. Artık 7*24 alışveriş ve para transferi oluyor ve böyle bir durumun düşük miktarla sınırlandırılması biraz işleri yavaşlatıyordu. Zaten kendinizin olan parayı başkasına atmak için ard arda çok fazla işlem yapmak zorunda kalıyordunuz. FAST'in kullanımı açısından oldukça rahatlatıcı bir hamle olmuş.

Aynı zamanda bu işlem paramızın değerinin nasıl düştüğünü gösteriyor. Yakın zamanda 100 bin ile neler alabildiğimizi biliyoruz ve şimdi bu miktar değerini kaybetti maalesef.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
April 03, 2024, 03:31:43 PM
Bu enflasyonla rakamlar katlanırsa 20 yıldır sıfır atılmış halini hala algılamayan, "yirmi milyon maaş alıyorum, ekmek zaten dokuz milyar" diyebilen IQ free kesimin nasıl yaratıcı söylemler geliştirebileceğini düşünmek bile istemiyorum.

Zamanın yasaklı olan sisyasetçisi Süleyman Demrel yeniden siyasete atıldıktan sonra özal dönemindeki yaşanan enflasyon ortamını değerlendirirken tl bazında para büyüklüğü olarak ilk defa katrilyon diye bir büyüklük kulanmış ve demiştiki bu gidişle bütçe buraya varacak. Yani önlem alın enflasyonu durdurun. Şimdi sanırım bizim bütçe yada diğer ne hesabı yaparsanız yapın bu katrilyonu geçtik sonrası olan sanırım sentrşlyon du oraya vardık. Şu atılan sıfırları göz ardı etmeyin. İlk kandırmaca oradan başladı zaten. Sıfır atarak piyasayı düzeltmiş gibi algılatıp öyle gösterdiler. Düzelen bir şey yoktu.
Sıfır atmakta bir sakınca yok. Sıfır atarak insanların gözünde değerli imajı verilmesinde de sorun yok. Önemli olan uzun süre bunu sürdürebilir enflasyon seviyesinde tutarken artık ipin ucu kaçtı. Bundan sonrası önemli. Bundan sonra enflasyon ile tekrar milyarlar dönemi başlarsa sıkıntı büyük olacak. Dönüp dolaşıp aynı yere dönmüş olacağız.
hero member
April 03, 2024, 07:10:18 AM
Bu enflasyonla rakamlar katlanırsa 20 yıldır sıfır atılmış halini hala algılamayan, "yirmi milyon maaş alıyorum, ekmek zaten dokuz milyar" diyebilen IQ free kesimin nasıl yaratıcı söylemler geliştirebileceğini düşünmek bile istemiyorum.

Zamanın yasaklı olan sisyasetçisi Süleyman Demrel yeniden siyasete atıldıktan sonra özal dönemindeki yaşanan enflasyon ortamını değerlendirirken tl bazında para büyüklüğü olarak ilk defa katrilyon diye bir büyüklük kulanmış ve demiştiki bu gidişle bütçe buraya varacak. Yani önlem alın enflasyonu durdurun. Şimdi sanırım bizim bütçe yada diğer ne hesabı yaparsanız yapın bu katrilyonu geçtik sonrası olan sanırım sentrşlyon du oraya vardık. Şu atılan sıfırları göz ardı etmeyin. İlk kandırmaca oradan başladı zaten. Sıfır atarak piyasayı düzeltmiş gibi algılatıp öyle gösterdiler. Düzelen bir şey yoktu.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
April 03, 2024, 03:40:28 AM
Bizim büyükler hala milyon, trilyon benzeri eski Türk lirası değerlerini kullanıyor söylerken.Sanırım bir şey biliyorlar da kullanıyorlar.Yakında tekrar yeni sıfırlar gelir bizim birimlerimize.

Rakamlar katlandıkça katlanıyor.100 bin liralık FAST limitinin önemli nedenlerinden birisi enflasyondur diğeri de kredi kartı harcamaları ve nakit bulundurmamak.100 bin lirayı taşıyıp nasıl eşya alacaksınız ki?Bunu bilenler bari günlük limiti arttıralım da insanlar havale edebilsin yoluna gidiyorlar.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 03, 2024, 03:09:34 AM

Hocam ENAG yarım saat kadar önce mart ayı enflasyon verilerini açıkladı, an itibariyle de TUİK açıklamak üzeredir sanıyorum verileri, ENAG a göre enflasyondaki artış devam ediyor ki bu sanırım artık kanıksanmış bir durum, yılın son çeyreğine kadar da böyle devam edecek sanırım, TUİK de artış olduğu yönünde veriler açıklayacaktır muhtemelen, bu ortamda benim de korkum sizin değindiğiniz kesimin sinir bozucu söylemlerine maruz kalmak maalesef.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
April 02, 2024, 06:48:37 PM
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
April 02, 2024, 02:45:48 PM
Evet taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor. Bakın şimdi atılan sıfırların nerelere bizi geri getirdiğini daha net ortaay koyuyor. Yıl sonu gelmeden bu limit eskinin 20k tl karşılığı olan 200k tl olarak güncelleceğini de burada paylaşırız artık. Nasıl bir durum bu ya. Halen müdahele edilecek diye kan kaybının devamı. Bu duruma herkesin seyirci kalması.

Hocam amiyane tabirle kapıdan atılan sıfırlar bacadan falan ufak ufak geri gelmeye başladı sanırım. bu direkt olarak hayatımıza dahil olmasa da örnekte olduğu gibi kısım kısım alanlarda karşımıza çıkıyor. Müdahale aşamasında ise bence artık komple bir yönetim değişikliği lazım çünkü ne yaparsalar yapsınlar çözüm üretmekten uzaklar.
hero member
April 02, 2024, 01:58:00 PM
Evet taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor. Bakın şimdi atılan sıfırların nerelere bizi geri getirdiğini daha net ortaay koyuyor. Yıl sonu gelmeden bu limit eskinin 20k tl karşılığı olan 200k tl olarak güncelleceğini de burada paylaşırız artık. Nasıl bir durum bu ya. Halen müdahele edilecek diye kan kaybının devamı. Bu duruma herkesin seyirci kalması.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
April 02, 2024, 11:39:35 AM
Yakın zamanda 20 binden 50 bin liraya çıktığı haberi gelmişti çok çok iyi olmuştu tabi 100 bin lira olması çok daha iyi. Büyük tutarlı transferler için büyük kolaylık para transferini yarı yarıya hızlandırmış olacak. Eskiden milyonluk kişilere zengin derdik artık milyona normal bir sıfır araç bile alınamıyor.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
April 02, 2024, 06:45:58 AM

Pages:
Jump to: