Pages:
Author

Topic: Fatma Girik'i kaybettik - page 2. (Read 191 times)

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
January 24, 2022, 04:58:12 AM
Eksi sanatçılarımız bir bir yok oluyor işin kötüsü arkasından gelenlere sanatçı demek hata. Bu büyüklerimiz vefat ettikçe nedense ailemden biri vefat etmiş gibi üzülüyorum.

Kemal sunal
Fatma girik

bu snatçılarımızın yeri hayatta dolmaz. Allah rahmet eylesin.

İkisinin beraber oynadığı Japon işi tarzı bir Türk filmi vardı.Hala ara ara açar izlerim.Gerçekten eski filmlerin tadını yeni filmlerden alamıyoruz.Türk sineması yine bir çınarını kaybetti.Sevenlerine baş sağlığı dilerim.Allah rahmet eylesin.

Kemal Sunal’ı özellikle aramızdan çok erken ayrılmasıyla yaşadığım hüzünle hatırlıyorum.Daha bir çok güzel projeye imza atabilirdi.Türk sinemasının en önemli isimlerindendi.Artık sayısı azalmış değerlerimize sahip çıkmalıyız.Cüneyt Arkın kaldı eskilerden.Allah sağlıklı uzun ömür versin.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
January 24, 2022, 04:26:41 AM
Eksi sanatçılarımız bir bir yok oluyor işin kötüsü arkasından gelenlere sanatçı demek hata. Bu büyüklerimiz vefat ettikçe nedense ailemden biri vefat etmiş gibi üzülüyorum.

Kemal sunal
Fatma girik

bu snatçılarımızın yeri hayatta dolmaz. Allah rahmet eylesin.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
January 24, 2022, 04:17:37 AM
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Severek seyrettiğim bir sanatçıydı. Rolünün hakkını vere vere oynardı. Boş beşik filmini seyretmenizi isterim.

Gün geçmiyor ki bir yıldız daha aramızdan ayrılmasın. Gerçekten yerlerini dolduracak sanatçı yetişmiyor yetiştiremiyoruz. Sanatçılarımızı, yazarlarımızı çizerlerimizi ezmek için çaba gösterir bir hale geliyoruz sanki. En azından bu tarz eğilim gösteren bir güruh oluştu. Belediye başkanlığı yaptığı dönem içinde de sevilen birisi oldu. Seçim kaybettikten sonra Şişli belediyesi çok ilginç gelişmeler yolsuzluklar yaşadı.

Kısacası yurdum büyük bir değerini daha kaybetti. Toplumumuzun başı sağolsun.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
January 24, 2022, 03:44:07 AM
Yeşilçam denilince aklımıza gelen ilk isimlerden biri olan Fatma Girik 79 yaşında hayatını kaybetti.Zaman ilerledikçe elimizdeki büyük sanatçıları da yavaş yavaş kaybetmeye başlıyoruz işin üzücü yanı bu tarz değerlerimizin yerini bir sonraki kuşağın dolduramaması oluyor.

Ayrıca vefatı ile okuduğum haberlerden Fatma Girik'in 1989-1994 yılları arasında Şişli'de belediye başkanlığı yapmış olduğunu da öğrendim bunu da ilginç bir anekdot olarak paylaşmak istedim.
Pages:
Jump to: