Pages:
Author

Topic: fee düşmesi gerekir - page 4. (Read 927 times)

full member
Activity: 742
Merit: 112
March 15, 2018, 04:40:38 AM
kripto transferinde fee ne kadar yüksek olursa onu kullananların sayısını azaltmaya yöneltir. yeni token, coin üretenler de bu açıkları hep kullanır ve "bak bizde daha iyisi var, farkımız bu" gibi sitelerine eklerler. ether de benzer ağ yoğunlukları olduğunda gas ücretlerinde artış oluyordu. bitcoin için fee, transfer hızı açısından gelecek daha parlak. keza ether içinde öyle. bugünkü ana sorun fee ve transfer süresi değil ülkelerin tutumlarıdır. Kriptolar açısından ülkelerin açıklamaları en büyük sorunumuz.
member
Activity: 182
Merit: 10
March 14, 2018, 07:06:33 PM
eğer kripto paraların gerçek paranın yerini almasını ve gerçek anlamda kullanılmasını istiyorsak bazı düzenlemeler gerekiyor fee lerin düşürülmesi de bunların başında geliyor
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
March 14, 2018, 05:57:53 PM
Bitcoini biz bankalara ciddi bir rakip olacak diye secmedik mi nasıl oldu da bu hale düştük. Elbette yapılan işlem için para alınacak ama bu para çok fazla degil mi fazlasını siteler mi alıyor. Bunlardan nasıl kurtulacagiz
hero member
Activity: 969
Merit: 1000
March 13, 2018, 11:15:28 PM
İşte bu yüzden diyorumki fee ücreti olmayan ve kendi blok zincirini kullanan coinler zamanla daha da değerlenecektir.

fee ücreti keyfen konulmadı. fee ücreti olmazsa 1 satoshilik transferlerle ağ dolar block dolar gerçek transferler gene onaylanmaz
member
Activity: 228
March 13, 2018, 05:51:11 PM
İşte bu yüzden diyorumki fee ücreti olmayan ve kendi blok zincirini kullanan coinler zamanla daha da değerlenecektir.
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
March 13, 2018, 12:16:31 PM
Kripto paraların su anda kullanıma izin verilmesindeki en büyük sebep de bu değil mi zaten adamlar hala belli bir merkezi olsun diyor. İşlem ucreti transfer süresi gibi engeller olsun ki bankalarla ugrasamasin. Ben bunların belirli kişiler tarafından engellendiğini düşünüyorum
full member
Activity: 215
Merit: 101
March 12, 2018, 10:47:38 AM
Kripto paralar merkezi değil ama kullandığımız borsalar merkezi. Kurumların hedefi doğal olarak kar etmek ve bu amaçla gerektiğinde deposit'den bile ücret alabiliyorlar. İşte bu nedenle merkezi olmayan borsalara daha çok destek vermek gerektiğini düşünüyorum. Merkezi borsalar ile rekabet edebilir duruma geldiklerinde, diğer borsalar da masrafları düşürmek zorunda kalacaklardır.
full member
Activity: 546
Merit: 100
March 12, 2018, 09:16:34 AM
Biraz ütopik gelebilir ama yakın olmasa bile gelecekte yeterli desteği bulan bitcoin ciddi devrim ağlayacak ve rekabet ortamının da oluşması ile fee ücreti diye birşey kullanmayacağız belki

Hocam dediğin doğru, lightning network teknolojisiyle belki bu çözülebilir ama süreç çok uzarsa insanlar altcoinlere doğru kayabilir. Bunun için Borsacılar ve BTC geliştiricileri elini çabuk tutmalı
member
Activity: 308
March 12, 2018, 06:32:06 AM
Bitcoinden beklenen alışverişte kullanılması ya hani. ilk çıktığı zamanlar 1 2 dolar olsa iyi kafasıyla bakılıyordu. Hem bu sayede fee de kuruşlarla ifade edilecek değerde oluyordu. Ama fiyat bu olunca fee de o oluyor
full member
Activity: 434
Merit: 112
March 11, 2018, 07:03:21 PM
Biraz ütopik gelebilir ama yakın olmasa bile gelecekte yeterli desteği bulan bitcoin ciddi devrim ağlayacak ve rekabet ortamının da oluşması ile fee ücreti diye birşey kullanmayacağız belki
member
Activity: 191
March 11, 2018, 10:29:50 AM
Fark ettim ki kimse artık birbirine btc göndermiyor maliyet çok fazla herkes ltc doge vs gönderiyor. Yahuakıl var mantık var sözde masrafı en aza indirgemekti bitcoindeki amaç ama btc gönderirken 70 tl masraf kesiyor siteler.
newbie
Activity: 11
Merit: 0
March 11, 2018, 04:50:29 AM
bitcoin için 50 bin satoşiden 10 bin satoşi ye düşmesi gerekir şu an fee değerlerinin.
şu an TL olarak 20 TL civarında sanırım 2 TL ye düşmesi gerekir.
Çünkü şu an adamlar 10 bin satoşi fee değerinden gönderim yapıyor. gerisini borsalar cebe indiriyor.
Borsaların bu değerleri düşürmesi şart.

İmkansız hocam imkansız düşürmezler keşmpara kazanıuorlar miss gibi
jr. member
Activity: 280
Merit: 4
March 11, 2018, 03:56:30 AM
evet fee nin kesinlikle ama kesinlikle düşmesi gerekir diye düşünüyorum, bu kadar yüksek fee geleceğe olan umudumu azaltıyor.
member
Activity: 322
Merit: 16
March 10, 2018, 06:33:59 PM
Son gelişmelerden sonra onda birine kadar dustu diye duymuştum. Tabi uzun süredir kullanmadım ama o şekilde duyumlarim olmuştu. Ayrıca bir diğer sorun olan transfer süresi içinde paypal ciddi bir adım atmış
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
March 09, 2018, 06:36:31 PM
Sistem çok da öyle işlemiyor galiba. Ama gerçekten 1 BTC alım satım anında en iyi fee alan siteler arasında ciddi rakamlar oluşuyor. 500-1000TL fiyat artış inişleri resmen para kazandırmıyor. Fee işi bencede daha makul seviyeye gelmesi gerekir. Eminim açılan yeni borsalar gelen yeni projeler bu konuda bir baskı yapacaktır borsalara. Türkiye'de 2 3 firma varken şimdilerde epey artış gösterdi.

Merkeziyetsiz bazı borsalarda bile ciddi rakamlar dönüyor. Yine de Waves platform gibi merkeziyetsiz borsalar 1 adım önde olursa bence fee'ler düşecektir.
hero member
Activity: 969
Merit: 1000
March 09, 2018, 03:14:04 PM
Bir türk borsası var ismini vermiyeyim 0.001 btc ücret kesiyorlar gönderimde
Ama tx fee olarak 1 sat / byte yapıyorlar. Transfer saatler belki günler sürüyor sorunca verilen cevaba bak

İyi Akşamlar ** Bey,

Transaction fee bizim manuel olarak belirlediğimiz bir ücret değildir.
Bu ücret BTC coin node tarafından belirlenmektedir.
BTC çıkış işleminiz Sistemimiz üzerinde kontrollerimizi sağladığımızda tamamlanmış gözükmektedir.
Sizden ricamız gönderim yapmış olduğunuz cüzdan adresinizin doğruluğundan emin olmanız ve belirli aralıklarla cüzdanınızın kontrolünü gerçekleştirmenizdir.
Yaşamış olduğunuz problemden dolayı üzgünlüğümüzü belirtmek isteriz.
Şuanda BTC ağında yaşanan yoğunluktan dolayı, para transferleri bloklara girmeden önce aksaklık yaşanabilmektedir.
Yaşanan bu aksaklık yüzünden endişe etmemenizi rica ederiz.
Kontrollerinizi göndermiş olduğumuz bu link üzerinden sağlayabilirsiniz. https://blockchain.info/tr/unconfirmed-transactions
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
member
Activity: 104
Merit: 19
March 09, 2018, 02:38:43 PM
altcoine çevirip o şekilde transfer edebilirsen çok daha az ödeyebilirsin.
sr. member
Activity: 658
Merit: 255
March 09, 2018, 01:49:34 PM
Fee'ler düşürüle!  Grin O iş öyle olmuyor ama mesela bazı borsalar örneğin liqui kafayı yemiş bence adamlar sanırım sırf withdrawal fee'den para kazanmayı düşünüyor, bir waves düşük.
newbie
Activity: 191
Merit: 0
March 09, 2018, 06:01:10 AM
Ben de  coin alırsam direk cüzdana göndermek istiyorum ama feeler çok yüksek geliyor bana .
Borsada tutmakta risk ne yapacağıma karar veremiyorum sırf o yüzden alım yapmıyorum .
full member
Activity: 322
Merit: 101
https://owloper.com
March 09, 2018, 02:52:41 AM
Fee şuan zaten düşün ben hatırlıyorum bi ara fee ler 15$ 20$ geziyordu bu fee gayet normal.Bitcoin lighting networke geçtimi geçmedimi bilmiyorum ama suan bu fee den memnunum

Feeler btc cinsinden hesaplandığı ve btc şu an 8k$ sularında yüzdüğü içni evet feeler düşük gibi geliyor.Ama 16k$ olduğunda feelerde 2x yapmış olacak  Grin
Pages:
Jump to: