Pages:
Author

Topic: fibonacci tekniği - page 3. (Read 1691 times)

full member
Activity: 630
Merit: 102
January 28, 2018, 03:33:40 PM
4 saatlik grafiklerde bazen işe yaradığı oluyor bazen işe yaramadığı. Zaten eğer bu kadar spekülatif bir piyasa olmasa gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Fakat tek bir habere bakıyor tüm grafiğin bozulması (En basitinden son zamanlarda SYS coin , mcafee bey sağolsun)
member
Activity: 138
Merit: 12
January 28, 2018, 10:15:58 AM
Teknik bilgilerin tahminden öte bir işe yaramadığı farklı bir piyasa ortamındayız. Burada grafik ve bilimsel analizden ziyade insanların haberlere verdiği refleksler ve psikolojik faktörler insanların yatırımlarını yönlendiriyor. Yatırımcının büyük bir kısmının neye yatırım yaptığı konusunda dahi bir fikri yok. Neye göre arz talep eğrisi ya da grafik oluşturacaksınız. Kripto paraların direnç noktaları dahi beklenti üzerine hesaplanıyor.
Ya arkadaşım bir şeyden haberin yok,bilgin yok milletide yanlış yönlendiriyorsun.Teknik analiz nedir bilmeden atıp tutuyorsun.

Aşağıdaki resime iyi bak,orada kendi botum için yazdığım,teknik analiz indikatörlerini hesaplatarak 20 işlemde %100 başarı yakalayan görüntü var.Bitcoin 'de teknik analiz işe yaramaz diyen akıllılar iyi düşünsün bakalım şimdi..
member
Activity: 406
Merit: 14
January 27, 2018, 11:29:24 PM
Fibonacci tekniği işe yaramıyor diyenler BTC'nin fibonaccisine bakarsa destek ve direnç noktalarının gayette tutarlı olduğunu göreceklerdir. Bu arada fibonacci nedir, nasıl kullanılır diyenler şuradan https://www.youtube.com/watch?v=mcMV4W-tqME kısaca bakabilirler. Teknik analiz olmadan eğer al sat yapmakla kumar oynamak hemen hemen aynı şey. Teknik analiz her şey olmasa da diğer araçlarla desteklendiğinde  başarılı olma ihtimalinizi artıracaktır.
member
Activity: 518
Merit: 13
January 27, 2018, 03:33:48 PM
fibonacci taktiğini kullanan arkadaşlar var dı kullanımı basit ve grafiklerde işe yarıyor demişlerdi fakat ben kullanmayı beceremedim anlamadım olayını tekniğini.
sr. member
Activity: 686
Merit: 257
January 27, 2018, 03:08:00 PM
Teknik bilgilerin tahminden öte bir işe yaramadığı farklı bir piyasa ortamındayız. Burada grafik ve bilimsel analizden ziyade insanların haberlere verdiği refleksler ve psikolojik faktörler insanların yatırımlarını yönlendiriyor. Yatırımcının büyük bir kısmının neye yatırım yaptığı konusunda dahi bir fikri yok. Neye göre arz talep eğrisi ya da grafik oluşturacaksınız. Kripto paraların direnç noktaları dahi beklenti üzerine hesaplanıyor.
jr. member
Activity: 46
Merit: 6
January 26, 2018, 09:02:06 AM
evet arkadaşlar aranızda bu tekniği kullanarak işlem yapan var mı merak ettim ?
Kimse sadece bunu kullanarak işlem yapmaz, bu grafiği anlamlandırmada kullanılan yöntemlerden sadece birisidir.  Bununla birlikte en çok bakılan, MACD, RSI, Boilinger sayılabilir. Kabaca, bunların birleşiminden oluşan İchimoku Bulutu vardır, uzun vadeli bakılmak istenirse ise Elliot Wave analizi de yapılmalıdır.
hero member
Activity: 756
Merit: 505
January 26, 2018, 05:08:53 AM
fibonacci tekniği her zaman işe yarar. sayılar yanılmaz. altın oran sadece finansda değil sinemada ve fotoğrafta da kullanılır. ve daha bir çok alanda. öğrenmek ve kullanmak öngörüyü arttırır. sağlamlaştırır. incelenip öğrenilmesini tavsiye  ederim .
member
Activity: 138
Merit: 12
January 25, 2018, 09:44:47 PM
evet arkadaşlar aranızda bu tekniği kullanarak işlem yapan var mı merak ettim ?
Ben bu forum kadar sallayan insanların buluştuğu bir yer görmedim.
Evet kardeşim var ve neredeyse bütün destek ve direnc noktaları fib noktalarına göre olur(1000 ve katları,bazende 500 ve katları istisna olabiliyor).Yok bitcoinde işe yaramaz yok zart zurt diyenler kusura bakmasın bir yerinden sallıyor.

Fib noktaları sana yükselip düşeceğini falan söylemez.Fakat sana nerede direnç, destek çıkacak gün gibi çıkartır.İşe yaramaz falan diyenleride  umursama.
Deli gibi kullanılır ve her zamanda gün gibi işe yarar,yarıyor.

full member
Activity: 1176
Merit: 159
January 25, 2018, 08:50:28 PM
kesin twetter fenolarından duydu bunu bu arkadaş. onların tahminleri ile işlem yapmayın son zamanlarda sosyal medyadan bunlar kitleleri bayağı bir yönlendirmeye başladılar. özellikle iota parladığından beri altcoin furyası oluştu sosyal medyada.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
January 12, 2018, 12:39:15 AM
Evet sadece teknik yok, yani sadece tekniğe güvenip yatırım yapmayın, yaya kalırsınız. en güzeli sepet yapıp yatırımızı uzun vade bölmek
legendary
Activity: 1869
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
January 25, 2018, 08:35:26 PM
Fibonacci teknik analizi temelde insan doğasında bulunan rakamların oluşturduğu bir oranı temsil eder, buna altın oran deniliyor. Fibonacci dizileriyle borsa verileri uyuşuyormu diye vaktiyle matematikçiler uğraşmış ve bazı desenler bulmuşlar dolayısıyla doğada tasarımlarda görülen bu oran borsada insanlar al-sat yaparken de çıkabildiği görülmüş. Teknik analiz bilmiyorsanız birşeyin teknik analize uygun olup olmadığını da bilemezsiniz. Altın oran dediğimiz oran 1,62 ye yakın bir orandır guglarsanız detaylarını görürsünüz.
Gelelim bitcoine bildiğiniz gibi bitcoin 2017 de 1000 dolar seviyelerinden 19bin dolarlara kadar çıkıp döndü. Teknik analiz mantığında bir ürün çıkışını tamamlayınca tepe oluşturup düşüşe geçer ve dönüş noktası için fibonacci kullanırsak. yani %62 gibi bir oranı bir şekilde görmemiz gerekir. Yani 19k dan düşünce 19k %60 ına gelmesi yada %60 a tamamlaması olağandır. 19k dersek bunun %60 ı 19*0,6=11,4 ede yani 11400 dolara denk gelir. Bakın bakalım bu mesaj yazılırken BTC kaç dolarmış  Kiss  (tabiki çok kaba bir hesap oldu ama fibonacci nin en genel mantığı bu (%60 %40 %28 gibi başka destekler de var(2013 teki tepe ve sonraki diplerde bu oranların hepsini sırayla görmüştür)) )
 şimdi dağılabilirsiniz Wink
full member
Activity: 314
Merit: 101
January 14, 2018, 08:53:36 AM
fibonacci bu piyasada ise yarar mi bilemeyiz. oldukca spekulatif bir piyasadayiz. hersey grafiklere gore ilerlemiyor malesef. ama faydalanilabilir tabiki o ayri bir konu.
member
Activity: 229
Merit: 11
January 11, 2018, 07:50:11 PM
Nadir olsa da bazı coinler fibonacciyi takip ediyor, geçmişe dönük grafik incelemesi yaptıktan sonra gelecek tahmini yapmayı deneyebilirsin. Ancak bodoslama fibonacci iyimiş ya hadi al sat yapayım dememelisin.
sr. member
Activity: 420
Merit: 260
January 10, 2018, 11:46:12 PM
Forex piyasasında Fibonacci ciddi anlamda iş yapar ama bu piyasa çok ilginç ve oynak bu yüzden ben pek kullanmıyorum. Ama yukarıdaki arkadaşın da bahsettiği gibi 4 saatlikte genelde doğru sonuç veriyor.
hero member
Activity: 678
Merit: 1000
January 10, 2018, 05:54:25 PM
4 saatlik grafikte finacci indikatörü genellikle tutuyor. bildiğim kadarıyla bazı botların algoritmalarıda bu tekniğe göre kodlanıyorlar. youtubeda anlatımı var.
member
Activity: 224
Merit: 10
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
January 10, 2018, 05:52:47 PM
Hocam spekülasyonlar haberler duyumlar üzerinden iş yürüterek daha fazla kazanan onlar vardır iddiasına girerim. hiç denemedim ancak grafik okumak öyle kolay bir iş değil ona kesinlikle kefilim
sr. member
Activity: 361
Merit: 250
January 08, 2018, 02:12:47 PM
uzun zaman borsada ve forexte alım satım yaptım evet o taktikler bir nebze oralarda geçerliydi ancak bu piyasad geçerli olduğunu söyleyen tam bir şaşkındır Smiley
sr. member
Activity: 370
Merit: 250
January 08, 2018, 01:22:26 PM
Açıkçası bende bu teknik meknik işlerinin hikayeden ibaret olduğunu düşünüyorum tamamen ne zaman teknik ile ilgili bir şey okusam hep yanlış çıkıyor burada daha çok sürü psikolojisi işliyor gibi gözüküyor.
member
Activity: 308
Merit: 10
January 08, 2018, 07:00:09 AM
analizi ekonomist gibi yaparsanız sıkıntılı bu coin borsasında. bazen tutturmaktansa haberlere vs baksanız daha kolay analiz yaparsınız
member
Activity: 322
Merit: 16
January 08, 2018, 05:07:06 AM
piyasa da bollinger bantları bile işe yaramıyor. stabil değil piyasa daha oturmadı. en ufak haber veya balinanın hareketi bütün grafikleri ağlatıyor.

o yüzden grafik incelemek yerine haberleri incelemek daha iyi sonuç verir
Pages:
Jump to: