Pages:
Author

Topic: Filmlerde veya Tarihi olaylarda ayar olduğunuz şeyler nelerdir ? - page 2. (Read 217 times)

sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Benim en uyuz olduğum şey son zamanlarda osmanlı dizilerinde ki artış ve bu dizilerdeki olayların ve kahramanların gerçeklerle uyuşmaması. Saçma sapan tarihi gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan olaylar . Çok sinir bozucu geliyor bana.
newbie
Activity: 111
Merit: 0
Abartı.Kesinlikle ayar oluyorum.Şimdi filmi ilginç ve izlenilebilir bir hale getirmek için kurgu dahilinde yapılan şeyler vardır onlardan bahsetmiyorum.Bir olayı veya kişiyi başa koyup bütün her şeyin abartılmasına ayar oluyorum.
jr. member
Activity: 126
Merit: 1
Benim ayar olduğum konu tarihi filmlerin çoğunun kurgudan ibaret olduğunun bilinmemesi.  Çoğu sahnesi kurgu olmasına rağmen izleyicilerin onu gerçekmiş gibi zannederek tarihi okumadan bilmeden filmlerden öğrenmeleri. Bu sebeple çoğu kişi tarihini hep yanlış biliyor zaten...
full member
Activity: 322
Merit: 158
Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---
Mesela ben doğunun şampiyonu olarak nitelendirilen Hector gibi bir Anadolu çoğunun achilles gibi bir yunan patatesine yenilmesine hep ayar olmuşumdur...Nedenini bilmediğim bir şekilde bu yenilgiyi hazmedemiyorum... Babası Truva kralı Priam'ın mallıklarına da ayrı bir ayarım ama değinmicem şuan o konuya...

Pages:
Jump to: