Pages:
Author

Topic: Fon Yönetimi Taahhütnâmesi - page 3. (Read 3634 times)

hero member
Activity: 714
Merit: 503
www.mesutcandemir.com.tr
February 17, 2017, 09:00:25 AM
Herkese merhabalar, son günlerde sanıyorum ki hepimizin yakından takip ettiği, kimimizin yatırımıyla işin içinde, kimimizin ise (benim gibi) tamamen şans eseri dışında kaldığı bazı istenmeyen durumlar yaşadık. Öncelikle herkese geçmiş olsun, umuyorum ki her iki tarafta sağ duyulu davranmaya devam eder ve bu konuda bitcointalk TR ailesi içinde hallolur.

Fazla lafı uzatmadan konuya girersek. Fon yönetiminde alınan riskler ve verilen sözlerin fonun en başından daha net anlaşılması ve kabul edilmesi adına, üzerinde sonradan değişiklik yapılamayacak bir "Fon Yönetimi Taahhütnamesi" doldurularak yatırımcılara sunulmasını ve bu uygulamanın standartlaşmasını öneriyorum. Bu form doldurularak fon açılışında image olarak konuya eklenerek yatırımcılara sunulacak, akabinde yatırım yapanlardan biri aynı dosyayı farklı bir yere upload edip tekrar konuya ekleyerek tüm bilgileri tasdiklemiş sayılacak.

Benim fikrime göre işini doğru ve dürüst şekilde yapan, tanınan ve güvenilen isimlerin fon yönetiminde anonim kalma isteği kabul edilebilir. Sonuçta ortada güven esasına dayalı, riski kabul edilen bir mutabakat var. Ama yine de bu güven ortamını ne kadar ilerletebilir, yönetim ve yatırım tarafı olarak ortak paydalarda buluşabilirsek, olumsuz durumlardan ne kadar hızlı ders çıkarır ve harekete geçersek herkes için bir o kadar daha iyi olur diye düşünüyorum.

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Form güzel hazırlanmış eline sağlık böyle bir şey hazırlanıp fon konusuna link birakılabilir
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
February 17, 2017, 08:54:42 AM
Fon yönetiminde alınan riskler ve verilen sözlerin fonun en başından daha net anlaşılması ve kabul edilmesi adına, üzerinde sonradan değişiklik yapılamayacak bir "Fon Yönetimi Taahhütnamesi" önerisi sonucu, örnek şablon tasarım üzerinden geliştirilen formun son halini ilgililerin dikkatine sunuyorum.

Bitcointalk.org - Türkiye / Fon Yönetimi Taahhütnâmesi

v1.3.2 Güncelleme | 6 Mart 2017

* Geri ödeme şekli bilgisi girildi
* Çeşitli hata düzeltmeleri ve düzenlemeler
* Forum banner'ı eklendi

v1.3.1 Güncelleme | 1 Mart 2017

* Ana para koruma Yüzdesi için uyarı görseli eklendi
   * %100'ün altı ayarlar için ek uyarı metni girildi
* Kar paylaşımı için uyarı görseli eklendi (optimum ayar %50-%50)
* Anonim hesap IP Dökümü tamamen kapatıldı
* IP ve lokasyon data hataları giderildi ve güçlendirildi
* Arayüz iyileştirmeleri yapıldı

v1.3 Güncelleme | 25 Şubat 2017

* IP kaydı ve proxy tarama eklendi.

Dosya Linki:
https://www.sendspace.com/file/qtom5g

FYT forum banner

Herkese merhabalar, son günlerde sanıyorum ki hepimizin yakından takip ettiği, kimimizin yatırımıyla işin içinde, kimimizin ise (benim gibi) tamamen şans eseri dışında kaldığı bazı istenmeyen durumlar yaşadık. Öncelikle herkese geçmiş olsun, umuyorum ki her iki tarafta sağ duyulu davranmaya devam eder ve bu konuda bitcointalk TR ailesi içinde hallolur.

Fazla lafı uzatmadan konuya girersek. Fon yönetiminde alınan riskler ve verilen sözlerin fonun en başından daha net anlaşılması ve kabul edilmesi adına, üzerinde sonradan değişiklik yapılamayacak bir "Fon Yönetimi Taahhütnamesi" doldurularak yatırımcılara sunulmasını ve bu uygulamanın standartlaşmasını öneriyorum. Bu form doldurularak fon açılışında image olarak konuya eklenerek yatırımcılara sunulacak, akabinde yatırım yapanlardan biri aynı dosyayı farklı bir yere upload edip tekrar konuya ekleyerek tüm bilgileri tasdiklemiş sayılacak.

Benim fikrime göre işini doğru ve dürüst şekilde yapan, tanınan ve güvenilen isimlerin fon yönetiminde anonim kalma isteği kabul edilebilir. Sonuçta ortada güven esasına dayalı, riski kabul edilen bir mutabakat var. Ama yine de bu güven ortamını ne kadar ilerletebilir, yönetim ve yatırım tarafı olarak ortak paydalarda buluşabilirsek, olumsuz durumlardan ne kadar hızlı ders çıkarır ve harekete geçersek herkes için bir o kadar daha iyi olur diye düşünüyorum.

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Pages:
Jump to: