Pages:
Author

Topic: Fork olduktan sonra luna classic ne olacak - page 2. (Read 360 times)

full member
Activity: 545
Merit: 124
bu adam tutuklanmalı ve bu ıs bu sekılde sonlandırılmalı. elınde ust yi 1 dolara kadar cıkaracak btc ve altcoınler vardı ilk gun hareket etseydi ust yi tekrar 1 dolara sabitleyip buyback yapabılırdı. luna en fazla suanki degeri kadar dusuk olurduki bu dediğimi yapsaydı suan ust 1 dolardan tedavulden kalkmıs olurdu lunada 5-10 dolar arası sabitlerdi.
onun yerine trilyonlarca luna basıp bir yandan reservi eritip  short acanlara parayı yedirdiler. bundan sonrası bundan oncesınden iyi olamaz

Aynen hocam. O eleman o zamanlar da gereken hamleyi yapmış olsaydı buralara kadar gelmezdi işler. Ayrıca short olayını binance dahil cogu borsa kapatmış olsa yine bunlar olmazdı. O basılan lulalar nerede satıldı. Bunun önüne gecselerdi. Bugün piyasalar böyle olmazdı.
O short olayında bircok borsa para bastı işlerine geldi. İs bitti marjin olayına sin verdiler.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
bu adam tutuklanmalı ve bu ıs bu sekılde sonlandırılmalı. elınde ust yi 1 dolara kadar cıkaracak btc ve altcoınler vardı ilk gun hareket etseydi ust yi tekrar 1 dolara sabitleyip buyback yapabılırdı. luna en fazla suanki degeri kadar dusuk olurduki bu dediğimi yapsaydı suan ust 1 dolardan tedavulden kalkmıs olurdu lunada 5-10 dolar arası sabitlerdi.
onun yerine trilyonlarca luna basıp bir yandan reservi eritip  short acanlara parayı yedirdiler. bundan sonrası bundan oncesınden iyi olamaz
member
Activity: 854
Merit: 50
Yahu bunlardan bir cacık olmaz.. Alın okuyun ; https://agora.terra.money/t/terra-ecosystem-revival-plan-2-amended/18498
Plan tekrardan değiştirilmiş.Her gün hergün yeni şeyler ile karşımıza çıkıyorlar..

- Saldırı sonrası UST sahipleri dağılımı - %20 → %15 e düşürülüyormuş mesela..

Elinde yüklü LUNA veya UST bulunduranlar okumalı.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1362
Buradan sonra ne olup biteceği büyük ölçüde spekülasyonlara kaldı diye düşünüyorum. Hani blok zinciri önemli olsa da veya önemli deseler de piyasada sınırsız blok zinciri var ve coinlerin tutmasının tek ve biricik nedeni blok zincirleri değil. Arkasında o coini kullandırmaya ikna edecek mekanizmalar önemli. Bu yüzden bu saatten sonra Luna yatırımı kumardır argümanı doğru.
hero member
Activity: 994
Merit: 968
Acaba ilerleyen zamanlarda luna classic ağı da forklanıp ust den ayrılabilr mi 6.9t supply ile meme coin gibi yoluna devam eder. Belki ufak ufak yakımlarla toparlanır hatta.
Yani ust ye bağlı bir coin olarak kalmaya devam edecek forktan sonra doğru anladım değil mi ?

Luna’ya yatırım bu sıkıntılı süreçten sonra tamamen kumara döndü. Eğer riske edecek param var ve şansımı denemek istiyorum derseniz bu sizin kararınız. Şu an alış satış olduğuna bakmayın kim kime bırakabilirse çabasındalar. Ben Luna’nın toparlanma ihtimalini çok düşük görüyorum.
newbie
Activity: 7
Merit: 1
Acaba ilerleyen zamanlarda luna classic ağı da forklanıp ust den ayrılabilr mi 6.9t supply ile meme coin gibi yoluna devam eder. Belki ufak ufak yakımlarla toparlanır hatta.
Yani ust ye bağlı bir coin olarak kalmaya devam edecek forktan sonra doğru anladım değil mi ?
legendary
Activity: 2282
Merit: 2585
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Selam. Luna forkundan sonra luna classic ust ile bir bağı olacak mı acaba yoksa ust tamamen ortadan kalkacak mı? Bu konuyu pek anlayamadım bu olaydan luna classic nasıl etkilenecek bilgisi olan var mı ?

UST'nin sıfır değeri olduğunu ve kurtarılamaz olduğunu kabul etmiş durumdalar yani fork sonrasında sadece LUNA olacak. Bunu yaparken motivasyonlarının zincirin UST'den çok daha fazlası olduğunu söylüyorlar ancak eksik şeyler var. Ekosistemlerinin bugüne kadar büyümesinde çökmüş olan ve dolara eşit varsaydıkları UST ile gelen paranın etkisi çok büyüktü. Sistemi gerçekte var olmayan dolar ile büyütmüş oldular. Bu gerçek olmayan büyüme gerçekleşirken enteresan noktalar da var.

UST'nin batma sebebinin verilen %20 faiz olduğu dile getiriliyor çoğu yerde evet bu tetikleyici bir etken ama hesapladığınızda tek sorun faiz olsaydı ve geriye kalan paranın UST karşılığı olsaydı sorun bu kadar büyümeyecekti. Sorunun temel kaynağı daha öncesinde var olan UST'nin de aslında karşılığı olarak LUNA olarak gösterilmesi ve gerçek bir karşılık olmaması. Temel soru kurgusal hataya sahip bu mekanizmanın nasıl bu kadar büyüyebildiği.

Tüm bunlar gerçekleşirken atıl durumda bırakılacak olan eski LUNA ve UST'nin yeniden değer kazanması için açık kapı kalmıyor. LUNA classic bir çöpe dönüşürken UST fiyatıda mecburen sıfırlanacak.
newbie
Activity: 7
Merit: 1
Selam. Luna forkundan sonra luna classic ust ile bir bağı olacak mı acaba yoksa ust tamamen ortadan kalkacak mı? Bu konuyu pek anlayamadım bu olaydan luna classic nasıl etkilenecek bilgisi olan var mı ?

Pages:
Jump to: