Pages:
Author

Topic: Forum kullanıcılarının lafta balina, trade de hamsi olması - page 2. (Read 431 times)

sr. member
Activity: 272
Merit: 310
Paribu yu savunmanın anlamı yok. Btctürk kat ve kat daha iyi borsa. Hacim olarak da yağacak bir şey yok, yurtdışı borsalarda işlem yapmak lazım eğer yüklü para varsa.
newbie
Activity: 168
Merit: 0
tavsiye sevmeyi genelde severiz. dostlar ticarette, borsada görsün. şöyle yap, böyle yap deriz ama kendimizde uygulamamız biraz zor. Paribu kullanmadım. 2fa olmaması eksiklik ama 2fa da tam koruma sağladığını söylememek lazım.
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
Valla paribuyu 2 kez btctürkün yeni halini hiç kullanmadım.
Full+Full yabancı borsalardayım.
Türk borsalarıyla balina hamsi olayınıda hiç anlamadım açıkçası.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
Forum kullanıcılarının BTCTürk ya da Paribu gibi borsalar kullandığını nereden çıkarttınız ki?
Türkiye'de bu borsaları kullananlar ya banka hesabına nakit çekmek için kullanan kişiler ya da piyasaya yeni girmiş kişiler. Kimse bu saydığınız borsalarda günlük trade yapmıyor, hacimin düşük olması çok normal.
member
Activity: 309
Merit: 15
Ben de bu arkadaşla aynı fikre sahibim. Forumda atıp tutan zirilyon tane insan var. Çoğu bounty imza, çöpkoin peşinde.

Yazanları okuyorum ancak ekşisözlük gibi abuk abuk postlar, çocuk çocuk yazılar. Sanmıyorum bu insanların hacimli işlemler yaptığını. O yüzden diyorum BTCTurk forumda bu kadar tutulmasına rağmen hacim olarak parlayamıyor diye. Tabi yine denildiği gibi yazandan çok çok daha fazla okuyan insan var. Onların profilini kestirmek güç ama benim etrafımdaki kriptoparacıların çoğu yüklü hacimlerde (bayaa yüklü) işlem yapıyor ve hiçbiri bu forumda üyelik bile açmamış.
jr. member
Activity: 32
Merit: 1
her bir büyük borsanın 100bin den fazla kullanıcısı var. forum kullanıcılarının bu büyük borsaların %40 ına hükmettiğini düşünüyorum , sayı olarak değil ama hacim olarak etkileri var. Forumda üye ciddi traderların çoğu fazla mesaj atmıyor, ciddi miktarda para çeviren herkes forumlarda mesaj atmayı sevmiyor, ayrıca hiç mesaj atmadan takip eden de bir kitle var. Ayrıca btcturk ve paribu nun birçok ciddi traderı aynı yani adam ikisine de bakıp kullanıyor. Paribu da al-sat daha iyi imkan sunuyorsa sevmeyen adam bile ordan işlem yapıyor.Ayrıca paribunun ve btcturk ün işlem hacimleri neredeyse aynı % 3-4 fark oluyor hacimleri arasında , sadece btc ye bakarsanız btcturk yarısı gibi ama başka işlemleri de var.
Ayrıca forum kullanıcılarının hacmini bilebilecek bilgi birikimine yada deneyime sahip olduğunuzu sanmıyorum , bir iki basit argümana bakıp sığ bir yorum yapmışsınız bu forumda çok yapılan birşey olduğundan şaşırmıyorum.

Kullanıcılardan kastım zaten aktif olarak yorum yapıp legendary, sr. member olanlar.  Bu kişilerin büyük çoğunluğu söylediği laf  ile trade hacmi birbirinin zıttı.
Ayrıca ben farklı bir şey mi söyledim Smiley
Ciddi miktarda para çeviren herkes mesaj atmayı sevmiyor demişsin. Benim yazdıklarıma paralel olmuş zaten teşekkürler.

Sonuç olarak büyük traderlerin bir kısmı bitcointalk ı açmıyor bile. Kalan kısmı sadece okuyor bir şey yazma gereği duymuyor.

sr. member
Activity: 710
Merit: 255
bu ay haric btcturk hacmim son 6 aydır, aylık 1m civarında yani günlük 40 bin tl civarında bu ay hem sakinlikten hemde tatil modundan 600bin cıvarına düştü. günde 10 ether sat al yapsanız zaten bu hacime ulaşıyorsunuz. acıkcası hamsi kıvamında goruyorum kendimi ama bazen 10 ether bile alacak yada satacak hacim olmuyor.(dogru fiyattan)
acıkcası hacimlerin en az yarısı bu forumda ya yazan yada hesap sahibi kişiler oldugunu düşünüyorum.
legendary
Activity: 1874
Merit: 1394
The Last Cryptocoin Burner
her bir büyük borsanın 100bin den fazla kullanıcısı var. forum kullanıcılarının bu büyük borsaların %40 ına hükmettiğini düşünüyorum , sayı olarak değil ama hacim olarak etkileri var. Forumda üye ciddi traderların çoğu fazla mesaj atmıyor, ciddi miktarda para çeviren herkes forumlarda mesaj atmayı sevmiyor, ayrıca hiç mesaj atmadan takip eden de bir kitle var. Ayrıca btcturk ve paribu nun birçok ciddi traderı aynı yani adam ikisine de bakıp kullanıyor. Paribu da al-sat daha iyi imkan sunuyorsa sevmeyen adam bile ordan işlem yapıyor.Ayrıca paribunun ve btcturk ün işlem hacimleri neredeyse aynı % 3-4 fark oluyor hacimleri arasında , sadece btc ye bakarsanız btcturk yarısı gibi ama başka işlemleri de var.
Ayrıca forum kullanıcılarının hacmini bilebilecek bilgi birikimine yada deneyime sahip olduğunuzu sanmıyorum , bir iki basit argümana bakıp sığ bir yorum yapmışsınız bu forumda çok yapılan birşey olduğundan şaşırmıyorum.
newbie
Activity: 27
Merit: 5

Forumda herkes Paribu'ya çakıyor nefret etmişler. 2FA yok sistem kitleniyor vs diyerek soyleniyor ama adamlar hala lider borsa durumdalar. Herkeste BTCTürk'e karşı iyi niyet var. Geliştirme yapıldığından kurumsallığından bahsediliyor ama  BTCTürk'te de hala  hacimde ciddi bir ilerleme yok

Anlaşılan o ki, Forum üyeleri çok küçük rakamlarla trade yaparken, forumda bir balina  gibi  kriptopara ve borsalar hakkında yorum yapıyor.

Eğer ki bu dediklerim doğru değilse yani forum kullanıcıların toplam hacmi günlük 30-40 BTC'den fazla ise Paribu'nun hacmi robotla yapılıyor.
BTCTürk ise cok  kullanılmayan ama herkes tarafından begenilen iyi niyetli şirin bir borsa olarak kalacaktır.

Balinanın bu forumda ne işi olur. En fazla okur geçer.

Bu forum sünepe dolu...

Başlık tam anlamıyla forumu özetlemiş... Tebrik.

Ancak ben Paribu'nun hacminin feyk olduğunu düşünmüyorum. Senin de söylediğin gibi balinalar Paribu'da ama onların burada işi olmaz...
newbie
Activity: 84
Merit: 0
Günlük alsatcılar genelde btc bazında kar etmeyi seviyorlar yani 1 btc yi 1.5 btc yaparsan kar etmiş sayılırsın 1000 doları 1500 dolar yapıpta 0.05 btc zarar edersen değil haliyle adamlar piyadan çıkış yapmıyorlar ve paralarını genelde büyük borsalarda değerlendiriyorlar 10 btcsi olan adam paribuda zaten alsat yapamazki
sr. member
Activity: 686
Merit: 359
borsalarda btc tutumuyorum ben de. onceden btcturk kullanirdim ama kimlik dogrulama isteyince artik biraktim onu da.
jr. member
Activity: 198
Merit: 6
Selamlar.

Rakamsal olarak günlük yüklü miktarlarda al sat yapan biriyim, BTCTurk yokluğunda Paribu kullandım, Paribu ozamanlar tekel sayılabilecek durumdaydı ve komisyon oranları haylı yüksekti, şuanki durumunu bilmiyorum ancak, ozamanlar baya yüksek miktarlarda fee ödüyordum, BTCTurk farklı şekilde tekrar faliyete başladı, ve paribuya ödediğim feeleri, btctürkte ödemeyip, üstüne btc olarak alabiliyorum.Arada ciddi fark var, ufak meblalarda komisyon çok etki yapmayabilir, ancak sürekli yüksek miktarlarda al sat yapıyorsanız, komisyon oranları ciddi derecede canınızı sıkabilir.

Paribunun veyada btcturk borsalarının tekniksel olarak özellikleri beni pek alakadar etmiyor, zaten borsalarda btc barındırmıyorum, kullandığım platformlarda hesabı yeterince koruyabilecek sistemler mevcut.

Benim gözümde, ister paribu, ister coinbaba, ister btcturk veyada farklı bir exchangeyi boş bir vaatle eleştirmek yerine, o exchangeyi nasıl geliştirebiliriz diye düşünmeliyiz.Bazı borsalar vardır, 1 öneriyi bile dikkate alırlar, bazı borsalar vardır 100 öneriyi bile sallamazlar, aradaki farkı anlamak lazım, ve ona göre borsa tercihini yapmak....

Teşekkürler.
jr. member
Activity: 32
Merit: 1

Forumda herkes Paribu'ya çakıyor nefret etmişler. 2FA yok sistem kitleniyor vs diyerek soyleniyor ama adamlar hala lider borsa durumdalar. Herkeste BTCTürk'e karşı iyi niyet var. Geliştirme yapıldığından kurumsallığından bahsediliyor ama  BTCTürk'te de hala  hacimde ciddi bir ilerleme yok

Anlaşılan o ki, Forum üyeleri çok küçük rakamlarla trade yaparken, forumda bir balina  gibi  kriptopara ve borsalar hakkında yorum yapıyor.

Eğer ki bu dediklerim doğru değilse yani forum kullanıcıların toplam hacmi günlük 30-40 BTC'den fazla ise Paribu'nun hacmi robotla yapılıyor.
BTCTürk ise cok  kullanılmayan ama herkes tarafından begenilen iyi niyetli şirin bir borsa olarak kalacaktır.
Pages:
Jump to: