Pages:
Author

Topic: Forum'daki Aktivite, Merit ve Rank'lar ile İlgili Bilmeniz Gerekenler [ÇEVİRİ] - page 2. (Read 914 times)

member
Activity: 522
Merit: 13
çeviri için teşekkürler, faydalı bir paylaşım olmuş, bende herkesin mağdur olduğu merit sisteminden muzdarip olduğumu belirtmek istiyorum, zor bela Member oldum ama artık 100 merite ulaşıp seviye atlayabileceğime inanmıyorum maalesef. bunu yapabilecek kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez forumda, boş vakti olup sürekli araştırıp buraya faydalı içerikler getirmeyi başarmak gerek o kadar boş vakitte kimse de yok maalesef.
member
Activity: 448
Merit: 15
Paylaşım için teşekkürler.

Aktivite-merit parametresi bana göre biraz uçuk rakamlarda.

En azından merit skalası biraz düşmeli, birkaç arkadaşın belirttiği gibi merit zorluğu ile birlikte foruma olan ilgi de düşmüş vaziyette. Bi çözüm yoluna gitmeleri gerekiyor. Ana sayfada aynı başlıklar var. Kaldı ki kaynak kısıtlı ve bu kısıta karşılık ay içerisinde 50 merit gönderme sınırı mevcut.

member
Activity: 244
Merit: 20
Merit sistemi güzel bir uygulama ama daha yüksek rütbeler için çok fazla merit toplamak gerekiyor. Aslında rütbe yükselmesi için toplanması gereken merit sayısı düşürülebilirse, örn. full member olmak için 100 değilde 25 olsa mesela.. Aksi halde aynı rütbede takılıp kalmaya devam edeceğiz.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
emeğinize sağlık hocam
şu merit olayına bir çözüm bulunması gerekiyor bence. kaynağı sınır, kalite için denildi ama foruma olan ilgi de düştü.

Yer yer büyük haksızlıklar olduğu doğru maalesef. Ancak bu konuyla ilgili nerede konuşsam özellikle Hero ve Legendary hesap sahipleri merit olayını çok övüyor.
Ancak foruma olan ilginin düşüşünün meritle alakalı olduğunu sanmıyorum. Olay tamamen piyasanın genel ruh haliyle alakalı.
member
Activity: 392
Merit: 11
emeğinize sağlık hocam
şu merit olayına bir çözüm bulunması gerekiyor bence. kaynağı sınır, kalite için denildi ama foruma olan ilgi de düştü.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Gönderebileceğim Merit sayısı ile ilgili bir sınırlama varmı?

Evet. 30 gün içerisinde maksimum 50 Merit yollayabilirsiniz.
bunu bilmiyordum. merit gönderilmesine sınır koyulması biraz garip geldi bana.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Başarılı ve temiz bir çeviri olmuş. Hepimizin bilgileneceği bir Türkçe kaynak. Merit ve rank atlama konusunda yeni gelenlere önerebileceğimiz bir kaynak var artık elimizde.
member
Merit: 12
Sadece Merit anlatılsa da olur aslında bundan sonra. Malum rütbe atlamada diğer değişkenler otomatik olarak artıyor ancak merit için ne yapsak da hiçbir fayda etmiyor  Smiley
newbie
Activity: 84
Merit: 0
Forumda uzun süredir girip yorum yapmıyorum gerçekten Türkçe bölümüne güzel konular açıyorsun Meritim olsa atmak isrerdim.
member
Activity: 518
Merit: 15
Çok başarılı bir çeviri olmuş. Emeğinize sağlık. Forumda ingilizce çok faydalı bilgiler var, bunların bir kısmının bu şekilde çevrilip paylaşılması çok faydalı olacaktır.
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
Merit kazanmak için o kadar güzel emek sergiledin ki bu başlığa merit vermemek elde değil fakat 0 sMerit bulunduğu için maalesef merit gönderimi yapamadım. Bir diğer yandan konu içeriği hakkında konuşmak gerekirse oldukça kaliteli bir çeviri olduğunu belirtmeden geçmek istemiyorum çünkü Türkçe forum içerisinde böyle kaynak neredeyse yok. Ayrıca İngilizce seviyesi yeterli düzeyde olmayan üyeler için de oldukça güzel bir konu içeriği olacaktır çünkü birçok üye ne yazık ki bu tarz temel bilgiler hakkında hiçbir bilgiye sahip değil.
newbie
Activity: 96
Merit: 0
Ellerine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş en azından soru işaretleri silindi.
member
Activity: 168
Merit: 10
Rehber tadında bir çeviri olmuş başarılı anlatımınızla hocam klavyenize saglık. Merit işi bana göre popülarite ile daha çok ilgili gibi. Yani çok basit postlarında merit aldığına pek çok kez rastlamışsınızdır sizlerde
jr. member
Activity: 378
Merit: 4
degisen her sistemde illa ki gecmis sisteme alisanlarin veya yeni sistemin isine gelmeyenlerin tepkisi olur.ivir zivir bir suru konunun nispeten onune gecilmis gordugum kadariyla.hala var ama bos beles konulara merit gelmedigini goren en azindan biraz arastirma yapmaya basladi forumda.ama isin eksi tarafi da merit sahipleri cok cimri davraniyor.cok ugrasip birseyler paylassan da merit alamadigin cok oluyor.bunun onune de bence adminlerin merit dagitimiyla gecilebilir.
member
Activity: 249
Merit: 11
Güzel ve ayrıntılı bir derleme olmuş. Konu hakkında fikir edinmek isteyen ama yabancı dili olmayan arkadaşlar bu başlıktan yararlabilirler. Emeğine sağlık.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
En azından uğraşıp emek verdiği için bir merit i hak ediyor . Daha fazla olsa vermek isterdim fakat çok çok sınırlı .
Uğraşınız emekleriniz için teşekkürler. Ben merit sistemini yerinde buluyorum. Her konuda olduğu gibi burada da amacından saptıranlar oluyor olacaktır da.
Emek verilmiş bir başlık olmuş.Meritini verdim hocam.Umarım bu tarz paylaşımlar yapmaya devam edersin.Teşekkür ederim.Konuyu takibe aldım hatta kopyaladım kenara attım açıp açıp bakacağım.
Teşekkürler, genel bir bilgim vardı ama bu kadar ayrıntılı olarak ilk defa okudum. Mesela aylık 50 merit verilme limiti olduğunu bilmiyordum. Açıkçası pek ilgilenmiyorum bu konuyla, radikal bir değişim oldu eğer gerekli olmasaydı insanları bu kadar zorlamazlardı
Teşekkürler, genel bir bilgim vardı ama bu kadar ayrıntılı olarak ilk defa okudum. Mesela aylık 50 merit verilme limiti olduğunu bilmiyordum. Açıkçası pek ilgilenmiyorum bu konuyla, radikal bir değişim oldu eğer gerekli olmasaydı insanları bu kadar zorlamazlardı
Gerçekten çok emek sarf edip yazılar hazırlıyorsunuz, benim maalesef pek vaktim olmuyor, sadece destek olmak için mesaj atabiliyorum, elinize sağlık hocam teşekkürler bilgilendirme için.

Hepinize teşekkür ederim. Forum içerisinde ingilizce kaynak çok. Bu şekilde kuralların bir arada bulunduğu bir şey hazırlamak istiyorum. Umarım vakit bulabilirim.
jr. member
Activity: 560
Merit: 1
Gerçekten çok emek sarf edip yazılar hazırlıyorsunuz, benim maalesef pek vaktim olmuyor, sadece destek olmak için mesaj atabiliyorum, elinize sağlık hocam teşekkürler bilgilendirme için.
full member
Activity: 367
Merit: 100
member
Activity: 308
Merit: 10
Emek verilmiş bir başlık olmuş.Meritini verdim hocam.Umarım bu tarz paylaşımlar yapmaya devam edersin.Teşekkür ederim.Konuyu takibe aldım hatta kopyaladım kenara attım açıp açıp bakacağım.
jr. member
Merit: 2
Uğraşınız emekleriniz için teşekkürler. Ben merit sistemini yerinde buluyorum. Her konuda olduğu gibi burada da amacından saptıranlar oluyor olacaktır da.
Pages:
Jump to: