Pages:
Author

Topic: Gelen turistlerin TL ile burun silip hesap ödemesi - page 2. (Read 211 times)

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Twitter'da gezinirken rastladım ben de ve çok ağrıma gitti. Böyle bir rezilliğin cezasız kalmaması gerekir bence. Ülkenin şerefini ayaklar altına almaktan başka bir şey değil. Ülkenin hali nasıl olursa olsun böyle bir şey yapılmasına tahammülüm kesinlikle yoktur. Bu mahlukatlar eleştirecekse düzgün bir yolla da yapabilir. Bu hareketleriyle ne kadar karaktersiz olduklarını gözler önüne sermişler.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
Yaziyorum yaziyorum siliyorum, bugune kadar burada kufur etmisligim yoktur, simdi de bu bedeviler yuzunden bu tutumumu bozmam.
Rezil oldugumuz yetmezmis gibi bir ulkenin degerlerini yerler altlarina aldilar, biz de burada stres oluyoruz, suclu onlar degil bu ayibin musebbibleri malum.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Ülkenin hali kötü bir durumda zaten söylüyoruz düzenli olarak. Ancak bu kadarına da pes ya. Ayıptır böyle bir harekette bulunmak. Resmen ülkenin parası ile de ülke ile de saygısızlığın dibine vurarak dalga geçiyorlar. Kanunda böyle bir harekete karşılık bir ceza var mı bilmiyorum. Ama yetkililerin bu hadsizler hakkında bir şeyler yapmalarını çok isterim.

Bir keresinde de Türk bayrağını ayakları altında defalarca ezen bir turist görmüştüm. Sokakta görüp gelenler ağzının payını vermişti bi güzel.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Hayatımda ilk defa bir tatil araması bugün yaptım ve bu başlık ta tesadüf oldu..
2 yetişkin 1 çocuk her şey dahil 5200 TL. Arama yaparken 30-40 bin TL olanları da gördüm. Bize ( bana) pahalı gelebilir ama dolar ve euro bu fiyatta iken elin Avrupalısına sudan biraz pahalı gelmesi normal.
Bunu yapan elemanı bulacaksın "kalbini kırıp g...nü s...n"
Amk iti
full member
Activity: 1400
Merit: 161
Şöyle pislik insanların da diline, her şeyine düştü ya Türk Lirası, ben ne diyeyim ki daha. Tabi asıl suç bu terbiyesizlerin değil. Ekonominin çökmesini kolaylaştırıcı hareketlerde bulunanlar bunun asıl suçlusu. TL'nin değeri mi kaldı ki artık. İnsanlar TL yerine direkt olarak başka yatırım araçlarını tercih ederek birikim yapıyorlar. Gönül ister ki ülkemin parası, diğer ülkelerin paralarına kıyasla sağlam bir noktada olsun. Fakat bu yönde atılan adımlar göremeyince bu da hayal oluyor.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
Böyle rezil bir görüntü olmaz. Bunu bu hale getiren yetkililer utansınlar. Türk Lirasının değerinin yerlerde olduğunu düşünebilirsiniz. Bu hareket bunun sebebi olamaz ! Üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi olan, Türkiye’nin milli değeri olan paramızla kimse burnunu silemez !
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
hoş geldin bedevi:))

bu kişilerin tespit edilip hala ülke sınırları içerisindeyse yakalanıp haklarında işlem uygulanmalı ve sonra da direkt ülkeden süresiz olarak deport edilmeli.

bir diğer konu da hesap sanırım kelle başı 100 tl olarak gelmiş. (287 tl gibi bir şey yazıyor, 3 kişi olarak hesaplayalım.) bu ülkede kaç kişi masadan kalkarken 100 tl'lik hesabı öderken "mk" demiyor?

Hesap öderken amk demiyoruz artık hocam, en azından 100 lira için durum bu, paramızın değersizleştiği doğru ancak bu çöl Bedevi’sinin götü medeniyet görünce, burnunu ülkemizin değerlerinden biri olan parayla silmesi de kabul edilemez, bence de bir an önce sınır dışı edilmeli,
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
hoş geldin bedevi:))

bu kişilerin tespit edilip hala ülke sınırları içerisindeyse yakalanıp haklarında işlem uygulanmalı ve sonra da direkt ülkeden süresiz olarak deport edilmeli.

bir diğer konu da hesap sanırım kelle başı 100 tl olarak gelmiş. (287 tl gibi bir şey yazıyor, 3 kişi olarak hesaplayalım.) bu ülkede kaç kişi masadan kalkarken 100 tl'lik hesabı öderken "mk" demiyor?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Türk lirasına hakaret suçuyla işlem yapılmalı gerçi bunun karşılığı para cezası diye hatırlıyorum ama para cezası değilse de bunun karşılığında Türkiye’den sınır dışı edilmeli ve yasal işlem başlatılmalı cezasını fazlasıyla çekmeli şerefsiz it
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Yeni olusturduklari ülkeyle gurur duysunlar
Asılı çalışanlarin ağzınna yaptıkları damgalı essek misali eksik olmuş yanlarına alsalarmis istedikleri yeni türk çalışanlarından tam olurmuş.

Elin capulcusu gelip şunu yapıyor bizde izliyoruz ya yazık olsun.
full member
Activity: 492
Merit: 139
1 cent = 1 satoshi
araplardan kime ne zaman hayır gelmiş ki şimdi gelsin
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Ancak bu kadar aşağılanabilirdi bu ülke ve parası. Resmen çoluğun çocuğun itin köpeğin maskarası olduk. O müessesede olup o parayı alıp o adamın gırtlağına sokmak lazımdı...
full member
Activity: 546
Merit: 154
Suan karsilastim bu haberle ve okadar sinirim bozuldu ki anlatamam. Buna neden olaninda olmasina vesile olaninda Allah burnundan getirsin insallah.
Buyrun ekran goruntusu

Kaynak : https://onedio.com/haber/turkiye-ye-gelen-turistlerin-turk-lirasi-ile-burun-silip-hesap-odemesi-tepki-cekti-990356
Pages:
Jump to: