Pages:
Author

Topic: GeniusX ile işlem yapmayın! - page 2. (Read 967 times)

full member
Activity: 210
Merit: 100
Web Developer
December 09, 2017, 08:25:49 AM
merhaba. öncelikle konunun peşine düşüp savcılık vasıtasıyla hakkınızı aradığınız için çok tebrik ederim. fakat belki sizde bilmiyorsunuzdur normalde her türlü üyelik gerektiren yerde hesap satışı ve devri yasaktır , tespit edilmesi durumunda alakalı tüm üyeliklerin banlanması gerekir(alan, satan, devreden varsa çoklu hesapları vs). gördüğüm kadarıyla bu forumda uygulanmıyor fakat mevzuatı bilin istedim.
Merhabalar hocam, öncelikle teşekkür ederim. Bahsettiğiniz konu doğru ilk defa burda alış yaptım ondada bunun gibi insana denk geldim.
jr. member
Activity: 98
Merit: 2
December 09, 2017, 06:56:15 AM
merhaba. öncelikle konunun peşine düşüp savcılık vasıtasıyla hakkınızı aradığınız için çok tebrik ederim. fakat belki sizde bilmiyorsunuzdur normalde her türlü üyelik gerektiren yerde hesap satışı ve devri yasaktır , tespit edilmesi durumunda alakalı tüm üyeliklerin banlanması gerekir(alan, satan, devreden varsa çoklu hesapları vs). gördüğüm kadarıyla bu forumda uygulanmıyor fakat mevzuatı bilin istedim.
sr. member
Activity: 1667
Merit: 271
December 08, 2017, 05:13:51 PM
öncelikle geçmiş olsun, fakat bu hesap satışlarına ben karşıyım, keşke almasaydınız.
member
Activity: 560
Merit: 12
December 08, 2017, 12:47:59 PM
Samimi soruyorum geçmişi İngilizce olan bir hesap Türkçe forumda çalıntı olmadan nasıl satılabilir? Sen bu ticarette bunu düşünmediğin için suçlu konumuna düşüp red trust yemişsin ama karşındaki kişide en az senin kadar suçlu. O sana adil olmalıydı, yaptığı etik değil bence ticaretin bir ahlakı olmalı. Bitcointalk forumunun meta bölümünde kişinin sana çalıntı değil diye çalıntı hesap sattığını dile getirebilirsin. Hesap satıp satmamak kişinin kararı ama üç kuruş için yalan söylemek bana pek adil gelmedi.
Hocam kendi mesajlarına baktım ingilizce postlar var. Banada tamamen kendi hesabım diye söyleyince inandım. Ben ona red trust verince oda bana verdi. Ama sorun yok bitcoini geri verinceye kadar red trustu geri çekmeyi düşünmüyorum. Dilekçeyide hazırlıyoruz zaten red trustlada kalmıyacak. dediğiniz gibi Depth grubunada mesaj atıcam görürlerse red trustunu arttırmayı düşünüyorum. Düşünceniz için teşekkürler.

Laudaya at uyuzun önde gidenidir ona red trust verir ama size de verir 😁Haberiniz olsun
member
Activity: 560
December 08, 2017, 12:46:11 PM
Ben ismini kemal diye biliyorum bu kişinin. Para yatirdiginiz hesaplar başka birinin olabilir.
full member
Web Developer
December 08, 2017, 03:53:40 AM
Bitcoin tx kayıtları eklendi. 2 adet gönderim toplam 0.026 btc
Güncelliyelim.
jr. member
Activity: 45
Merit: 1
December 07, 2017, 07:31:37 AM
Dikkatimi Türkçe forumda bir adet moderatör var bu moderatör hesapları banlayabiliyormu acaba ona bildirmek doğru olacaktır
full member
Activity: 322
Merit: 126
EndChain - Complete Logistical Solution
December 07, 2017, 07:28:42 AM
Geçmiş olsun hocam güvenilir insanlar dıişında hesap satın almayın Sad
full member
Web Developer
December 07, 2017, 04:20:51 AM
Samimi soruyorum geçmişi İngilizce olan bir hesap Türkçe forumda çalıntı olmadan nasıl satılabilir? Sen bu ticarette bunu düşünmediğin için suçlu konumuna düşüp red trust yemişsin ama karşındaki kişide en az senin kadar suçlu. O sana adil olmalıydı, yaptığı etik değil bence ticaretin bir ahlakı olmalı. Bitcointalk forumunun meta bölümünde kişinin sana çalıntı değil diye çalıntı hesap sattığını dile getirebilirsin. Hesap satıp satmamak kişinin kararı ama üç kuruş için yalan söylemek bana pek adil gelmedi.
Hocam kendi mesajlarına baktım ingilizce postlar var. Banada tamamen kendi hesabım diye söyleyince inandım. Ben ona red trust verince oda bana verdi. Ama sorun yok bitcoini geri verinceye kadar red trustu geri çekmeyi düşünmüyorum. Dilekçeyide hazırlıyoruz zaten red trustlada kalmıyacak. dediğiniz gibi Depth grubunada mesaj atıcam görürlerse red trustunu arttırmayı düşünüyorum. Düşünceniz için teşekkürler.
sr. member
Activity: 476
Merit: 257
December 07, 2017, 03:29:17 AM
member
Activity: 602
December 07, 2017, 02:47:48 AM
Hocam. Konu dışı ama hesap satışı varmiydi.  Yasak değil mi.  Değilse benim. Şuan ki hesabı.  Satılır mı.  Birde fiyat ne dır benim. Hesap. Icin
full member
Web Developer
December 07, 2017, 02:30:31 AM
Merhabalar, kendisinden member rankım varken rankım yüksek olsun diye hesap satın almak istedim (alıcağımada pişman oldum neyseki gerek kalmadı)
şahıs: https://bitcointalksearch.org/user/geniusx-1078145
şu : https://bitcointalksearch.org/topic/satlk-srmember-hesap-2222511 konuda sattığı hesabı aldım.

Btc adresi: 1G8wyuGxF4PjXqVMTAaTofB53d9B9YCpCq
Verdiği hesabı ekimde aldım fakat ağustos ayında hesabım hacklendi diye konu açılmış. Yani bana hacklediği hesabı satmış o kişi ilede görüştüm kendisi yabancı.
Sağladığım numaradan ulaşabildiğim;
Mehmet Bilgin adına Adem bilgin kullanıyor. Bilgin yapı marketin sahipleri. birde Kemal kaya/demir gibi isimlere ulaşabildim. Birde bu adamlar hesabı 4-5 kişi kullanıp 5-10 adet hesapları var imza kampanyalarından gelir elde ediyorlar. Bildiğiniz hesap çiftliği kurmuşlar yani. Bunları banlatamazmıyız ?

Bu arkadaş ile daha önce alışveriş yapmış olup veya banka-isim-adres-numara bilgisi olan varsa onlardan bilgileri rica ediyorum. Arkadaşın bende telefonu mevcut ve herzaman ziraat havale veya cepbank almış. Eğer sizide dolandırdıysa sizinle beraber savcılığa gidebiliriz.
Savcılıkdan birşey çıkmaz diyen arkadaşlara önsöz, Adam sürekli şekilde kaynaksız cepbank ve havale alıyor. ve bu hesap numarasını- telefonunu forumda paylaşıyor yani numaranın kendisine ait olduğunu belli ediyor. TCK Madde 244 (2)'ye ve MADDE 142. (1) göre bilişimde hırsızlıktan en kötü hesabı hacklediği için ceza alıcağını umit ediyorum.
Dolandırıcıları negative trust veren gruplar var ise belirtirseniz onlarada göndermeye çalışacağım.

1G8wyuGxF4PjXqVMTAaTofB53d9B9YCpCq
https://blockchain.info/tr/tx/f6916fcce5d798b28c44e87b6acbe07967b6316a5572a351f3db92e2af8f02e0
https://blockchain.info/tx/afb8fef7932f2b7cbd3e589c57c38d34002906f963980853d830258d6d4eb61a

Bitcoinle yapılan dolandırılma olaylarında bulunmaz diye ilgilenmemezlik yapmayın, küçük kanıt bile olsa savcılığa gidin. Bakmayın bu tür olaylar olmadığına. Gerekli kanıtlar ile bitcoin dolandırıcılığında emsal kararlar bile aldırabilirsiniz. Bugün savcılığa verdiğim dilekçeyi örnek alabilirsiniz. dosyadaki delileri malesef ekliyemiyorum.
Pages:
Jump to: