Pages:
Author

Topic: Gereksiz Kurultay - page 2. (Read 245 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 19, 2024, 01:10:00 AM
Bu konuda forumdaslarin bakış açısını merak ediyorum, siz neler düşünüyorsunuz dostlar?

Devlet Bahçeli’nin Kurultaydaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söylediği bırakamazsın kelimesi acaba yerel seçimler sonrası ittifaklarda değişiklik olacağına mı işaret ediyor? Devlet Bahçeli’nin ses tonundan öfkeli olduğu açıkça belli oluyor. Seçim sonrası dengelerin değişeceğini düşünüyorum ve yeni anayasa çalışmaları hız kazanacaktır. Milliyetçi cephe şu an oldukça güçlü aslında ama dağınık bir vaziyette. Seçim sonrası ittifak bozulursa Milliyetçi cephenin birleşmesi mümkün olabilir. Ekonomi de bir an önce düzelmezse seçim sonrası bambaşka bir atmosfer konuşuyor olabiliriz.

Hocam ortada dolaşan yeni çözüm süreci lafları, demli piçlerin tekrar masaya çekme çabaları falan göz önünde bulundurulunca maalesef haklı olabilirsiniz. Sayın Erdoğan daha iyi bir seçeneği bulmadan kimseyi devre dışı bırakmaz çünkü, ilerleyen süreçte kendi yerini daha da sağlamlaştıracak her yolu kendilerine mübah görebilirler yani. Bu arada ekonomi bir an önce biraz zor düzelir, zaten en ufak bir belirgin düzelmede tekrar muslukları açıp yeni bir baskın seçim mutlaka olacaktır.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
March 18, 2024, 07:03:23 PM
Ben şunu bilir şunu söylerim, Devlet Bahçeli enteresan demeçleri, abuk davranışlarıyla kendisini kamufle eden ve Türk siyaset tarihinin en kurnaz, sabırlı ve taktik gücü yüksek kişilerinden birisidir. Siyasi görüşü bana çok uzak, işim olmaz, kendisini de sevdiğim söylenemez ama "yiğidi öldür, hakkını yeme" demişler, "bu iyice kafayı yedi" dedirterek ne amaçlıyorsa elde eder.
Bahçeli satranç oyuncusu olsaydı muhtemelen Deep Blue Kasparov'u yendiği rahatlıkla yenemezdi.

Yani bu lafları ettiyse vardır yine bir planı.
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
March 18, 2024, 06:56:33 PM
Bu konuda forumdaslarin bakış açısını merak ediyorum, siz neler düşünüyorsunuz dostlar?

Devlet Bahçeli’nin Kurultaydaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söylediği bırakamazsın kelimesi acaba yerel seçimler sonrası ittifaklarda değişiklik olacağına mı işaret ediyor? Devlet Bahçeli’nin ses tonundan öfkeli olduğu açıkça belli oluyor. Seçim sonrası dengelerin değişeceğini düşünüyorum ve yeni anayasa çalışmaları hız kazanacaktır. Milliyetçi cephe şu an oldukça güçlü aslında ama dağınık bir vaziyette. Seçim sonrası ittifak bozulursa Milliyetçi cephenin birleşmesi mümkün olabilir. Ekonomi de bir an önce düzelmezse seçim sonrası bambaşka bir atmosfer konuşuyor olabiliriz.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
March 18, 2024, 04:22:18 PM
Belli bir yaştan sonra bu işleri bırakmaları gerekir diye düşünüyorum. Mesela 657 sayılı devlet memurları kanununda 65 yaşı dolduran mecburi emekli olmak zorunda yani 65 yaştan sonra memur olarak çalıştırmıyorsun ama ülkeyi yönetme kararı veriyorsun. Şimdi ne alaka diyebilirsiniz benim görüşüm bu yönde.

2011 Seçimlerinde bırakacağını söylüyor
https://www.youtube.com/watch?v=xrx-yqgAJMs

2024 yılı ve bırakacağım final diyor Smiley
https://www.youtube.com/watch?v=B2CCBuiekNE
sr. member
March 18, 2024, 02:59:59 PM
Kim takar ki bu partiyi ve şahsı? Grin Tek amacı baştakinin başta kalmasını sağlamak olan biri. Çok değil birkaç sene önce sistem değişmemiş ittifaklar dönemi yokken neler diyordu aynı zata, şimdi neler diyor her şey apaçık ortada. Bunları ciddiye alan varsa bir doktora görünsün. Hem siyaseten bu kadar bitik hem halktan bu kadar kopuk olup sırf isminin yıllar önce oluşturduğu algı sayesinde yıllardır bunun ekmeğini yiyen biri, konuşmaya bile değmez.

Benim asıl takildigim nokta tam olarak bu işte hocam. MHP nin kendi ideolojik tavrı ülke yönetebilme yetisini ne zaman kaybetti ki herhangi bir partinin veya kişinin gölgesinde onun varlığı sayesinde siyasi hayatının akıbetini surdurebilecegine kanaaat getirir oldu. Babam 50 yıllık ülkücü, adam öbür tarafta basbugun yüzüne nasıl bakacağız diyor iki gündür.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
March 18, 2024, 02:52:09 PM
Kim takar ki bu partiyi ve şahsı? Grin Tek amacı baştakinin başta kalmasını sağlamak olan biri. Çok değil birkaç sene önce sistem değişmemiş ittifaklar dönemi yokken neler diyordu aynı zata, şimdi neler diyor her şey apaçık ortada. Bunları ciddiye alan varsa bir doktora görünsün. Hem siyaseten bu kadar bitik hem halktan bu kadar kopuk olup sırf isminin yıllar önce oluşturduğu algı sayesinde yıllardır bunun ekmeğini yiyen biri, konuşmaya bile değmez.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 18, 2024, 02:26:08 PM
Bunlar degilmi yıllardır ülkeyi ekonomik olarak iflasa getiren. Hepsinin Allah belasini versin bunlar oyunlardaki gibi tanrı modunu açmışlar gelene gidene yapistiriyorlar onlar haricinde her kesim zarar görüyor o ona taş atıyor o ona başka birşey hop akşama onlar hariç hepsi fakir Smiley.

Kurultay vs bu işler boş iş acaba kurultayı olusturutken hangi parayı kullandılar.
sr. member
March 18, 2024, 02:11:21 PM
Ben yerlerinde olsam suanki sistemi bile kaldırıp babadan ogula geçen yeni bir padişahlık modeli getiririm zaten cumhuriyetin içerisinde olan adalet sistemj çoktan bırakıldı ne olmuş yani yeni sisteme geçersek kim hayır diyecek hadi hayır dedim hangi mahkemeye gideceksin.

Padişahım çok yaşa modelinde olduğumuz için herşey normal.

Hocam kimse tezgahının bozulmasını istemiyor nasıl olsa keseler dolmaya devam ediyor.

Orada sıkıntı olur ama hocam, sebebi ise sayın Bahçeli'nin evladı yok, sayın cumhurbaşkanınin iki oğlu var ama biri ticari işlerle meşgul tamamen oraya kanalize, diğeri de okçular vakfında önemli bir görevi ifa ediyor. Meral hanımin evlatlarını hiç bilmiyoruz, Fatih Erbakan in varsa da küçüktür, diğerlerinden nde pek ümit yok gibi, bu mantığa göre ya ölümsüzlük bulunmalı, ya da hiç bu işe girmemeli 😂
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 18, 2024, 01:49:54 PM
Ben yerlerinde olsam suanki sistemi bile kaldırıp babadan ogula geçen yeni bir padişahlık modeli getiririm zaten cumhuriyetin içerisinde olan adalet sistemj çoktan bırakıldı ne olmuş yani yeni sisteme geçersek kim hayır diyecek hadi hayır dedim hangi mahkemeye gideceksin.

Padişahım çok yaşa modelinde olduğumuz için herşey normal.

Hocam kimse tezgahının bozulmasını istemiyor nasıl olsa keseler dolmaya devam ediyor.
sr. member
March 18, 2024, 12:32:08 PM
Ülkenin en önemli siyasi partilerinden MHP nin 14. Büyük kurultayı pazar günü yapıldı. Sayın Bahçeli'nin tek aday olarak katılıp tüm delegelerin oyunu alarak seçildiği kurultayda sarf ettiği sözler ülke gündemine oturdu. Sayın Bahçeli " birakamazsin" diye seslendi sayın cumhurbaşkanına. Hatta büyük Türkiye'nin kurtuluşunu da sayın Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olarak devam etmesine bağladı.

Siyasi partiler neden vardır, yönetime talip olup kendi stratejileri ile ülkeyi yönetmek için ( dem parti hariç çünkü onlar her daim bir pazarligin içinde olup ülkeyi bolebilme şansını kovaliyorlar hep) madem sayın Bahçeli'nin kendisi veya partisi ülke yönetmek gibi bir derdi yok, kurultay niye yapıldı, parti tüzüğüne koyarsın ölene kadar lider aynı kalır diye, ekstra masraf da olmaz.

Pages:
Jump to: