Pages:
Author

Topic: Global Inflation Rate 2023 - page 2. (Read 172 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
May 20, 2023, 04:31:34 AM
Bu tablo hepimizin malumu ama asıl kafama takılan rakam, yani bu devletin açıkladığı rakam ama reelde olan rakam enag in Nisan ayı için açıkladığı 105 civarı ki eğer bu rakam tabloya yansisaydi tabloda hiç rakibimiz olmayacaktı. Kemal Kılıçdaroğlu konusunda ben de ilk tur sonunda aynısını düşündüm, özellikle meclis çoğunluğu da yine aynı iktidarda kaldıktan sonra ikinci turda cekilirdim, kim ne yaparsa yapsın derdim hatta
hero member
Activity: 868
Merit: 878
May 20, 2023, 04:15:20 AM

Türk bayrağımızı bu kadar yükseğe taşımak için en yüksek enflasyonu kullanan sevgili ekonomist üst akılları tebrik ederim, amaçlarına ulaştılar.

Enflasyon düzeyine baktığımızda dünyada en fazla enflasyon yaşayan ülkelerden birisi olarak görüldüğümüz için ne kadar gurur duyarsak azdır herhalde.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu anlamıyorum. Neden böyle bir yıkıntıyı devralmak istiyorsun? Bırak herkes boğulsun işte ülkede. İroni bir tarafa da hükümet veya CB değişikliği sonrasında bu yıkıntı nasıl toparlanabilir ciddi manada merak ediyorum. Aramızda bunu açıklayacak bir ekonomici (özellikle makro ekonomici) var mı sevgili dostlar? Benim ekonomi bilgim bir türlü çıkacağımıza inandıramıyor bizi.

Kaynak : https://www.reddit.com/r/Turkey/comments/12ptgr0/global_inflation_rates_2023/
Pages:
Jump to: