Pages:
Author

Topic: Glupi projekti koji su zaradili milijune - page 2. (Read 447 times)

legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
January 13, 2020, 12:56:16 PM
#7

Treba praviti razliku izmedju scam, ponzi, piramide i svega ostalog.

Scam= prevara, tako da su  ponzi i piramide upravo to, vrste scamovi.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
January 13, 2020, 12:39:12 PM
#6
Ljudi u crypto previše koriste termin SCAM, tako da je on izgubio svaki smisao.
Neki kažu da je sve scam pa i ethereum.
Treba praviti razliku izmedju scam, ponzi, piramide i svega ostalog.

Po toj formuli ja mogu reći i da je Windows OS scam
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
January 13, 2020, 11:46:04 AM
#5
postoji pravilo da projekti koji zaradjuju milione na brzinu u stvari resavaju nesto sto muci veliki broj ljudi, a sami ni ne prepoznaju da im je to muka...

eto npr. tamagotchi, resava problem besposlenih ljudi, koji nemaju obaveza, i onda im nametnes obavezu da hrane virtuelno kuce/macku i oni se prime na to, i nadju svrhu u zivotu (izgleda smesno, ali je tako)... meni to nije scam, scam je kad namerno pokusavas da prevaris nekoga i uzmes pare na brzinu, ovde to ne vidim
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 13, 2020, 07:21:20 AM
#4
Meni su uvijek ideje koje zarade najveću lovu užasno glupe. Recimo, da mi je netko rekao da planira napraviti web stranicu gdje će korisnici ostavljati razne statuse, a ostali ih komentirati, rekao bi mu da se najeo ludih gljiva. A vidimo kako su društvene mreže postale vrijedne.
legendary
Activity: 2730
Merit: 7065
Farewell, Leo. You will be missed!
January 13, 2020, 06:09:24 AM
#3
Nije nimalo vezano za kripto ali ko ima sreće da izmisli neku glupost na koju će se cijela planeta brzo navuči, taj će brzo zgrnuti veliko bogatstvo.
Čega se odmah sjetim je Tamagotchi. Ta blesava igrica u kojoj hraniš nekakvu životinju i igraš se sa njom bila je poznata u cijelom svijetu.

E da je ovako nešto smisliti i prilagoditi digitalnoj dobi...
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
January 12, 2020, 02:25:55 PM
#2
90% crypto projekata je čista glupost.
Ako ne računam kalsične scamove kao što su OneCoin i slično, najveće gluposti su EOS, BSV i Cardano.
Svako od njih je na svoj način jzgrnuo puno novca
member
Activity: 276
Merit: 23
January 12, 2020, 11:18:05 AM
#1
Čitam po internetu glupe online ideje koje su ljudima zaradile milijune. Živimo u svijetu gdje je danas nešto hype, za mjesec dana više nije, gdje pokupiš pare i odeš. Brže je, jednostavnije i ne moraš ulagati mjesece ili godine vremena i novca da vidiš hoće li uspjet ili ne. Doslovno je toliko tupavo da ee ljudi nakače ili uopće nije i odmah srežeš u korjenu.

No naravno da bi nešto uspjelo koliko toliko mora biti dovoljno glupo, ljudima dati barem nekakvu korist i nešto što još nije napravljeno u tom obliku.

Evo par copycat primjera iz crypto svijeta:
- https://medium.com/@jordanlyall/introducing-crypto-high-score-cryptokitties-meets-the-million-dollar-homepage-eda2724744a1 je kopija Highscore.Money
- https://coinscribble.com/cryptopiece-seeks-to-become-cryptos-million-dollar-homepage/1267/releases/15/ je kopija http://www.milliondollarhomepage.com/

Ok to su samo kopije originalnih ideja u crypto svijetu. Web programer sam, imam slobodnog vremena, bio sam čak i u cryptu nešto odradio, nije dobro prošlo al šta je tu je.

Čisto onako gazim u magli i pišem ovaj post. Možda postoji osoba koja ima takvu glupu ideju, a misli da je previše glupa da uspije pa nije ni probala ili možda treba developera da odradi tehnički dio.

Pa ako takva osoba postoji, ajmo se udružit i zaradi bitcoine ili ethere na zanimljiv i neobičan način.
Pages:
Jump to: