Pages:
Author

Topic: Göztepe Altay maçındaki insanlık dışı görüntüler - page 2. (Read 306 times)

hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Bu bir İzmir derbisi yıllardır bilinir de, böyle görüntüler olması ne kadar kötü. Türkiye’de holiganlar İngiltere’den daha fazla. Özellikle böyle takımların taraftarları birbirlerini öldüresiye güç uyguluyorlar. Eline ne geçti sen böyle vurunca? Bir hiç. Bir daha futbol maçı izlememeyi bir kenara bırak adam yaraladın ve cezaevine bile girebilirsin yani. Türkiye’de sıradan futbol saçmalıklarını izlemeye devam ediyoruz.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
İstanbul / Esenyurt'ta hırsızlık yapan 2 kişi yakalandı ve hakim serbest bıraktı.

Hırsızlar, hakimin yanından çıktıktan sonra adliyenin içindeki polis çantasını çaldılar.

https://twitter.com/haskologlu/status/1597198320526831616

Böyle bir ortamda o isteyen istediğini yapar yapanın nasıl olsa yanına kalıyor
Cheesy epey bi matrak olaylar oluyor memlekette, bunları toplayıp senaryo bile yazılır, neydi o filmin adı: organize işler
Az önce gördüm ben de haberi, videosu olmasa belki de inanmazdım ama maalesef gelinen nokta bu. Ben genel olarak cana kast olan şiddet olayları için çok çok radikal kararlar alınıp uygulanması taraftarıyım. Can yakanın en az on kat daha çok canı yakılmali ki ibreti alem olsun

https://youtu.be/gRDCRr-mv2s
idam cezasından yanayım ama çok iyi bir adalet sistemi olması şartıyla...
Videodaki gibi abi sistemin bugu olan infaz kanununu düzenlemezlerse bu böyle devam edip gidecek. TCK cezaları dolduruyor ancak hakim bey çok güzel örnek vermiş havuzun deliği olan infaz kanununun denetimli serbestlik ve şartlı salıverme hükümlerinin iptali gerekli.
legendary
Activity: 2044
Merit: 1133
İstanbul / Esenyurt'ta hırsızlık yapan 2 kişi yakalandı ve hakim serbest bıraktı.

Hırsızlar, hakimin yanından çıktıktan sonra adliyenin içindeki polis çantasını çaldılar.

Cheesy epey bi matrak olaylar oluyor memlekette, bunları toplayıp senaryo bile yazılır, neydi o filmin adı: organize işler
Az önce gördüm ben de haberi, videosu olmasa belki de inanmazdım ama maalesef gelinen nokta bu. Ben genel olarak cana kast olan şiddet olayları için çok çok radikal kararlar alınıp uygulanması taraftarıyım. Can yakanın en az on kat daha çok canı yakılmali ki ibreti alem olsun

https://youtu.be/gRDCRr-mv2s
idam cezasından yanayım ama çok iyi bir adalet sistemi olması şartıyla...
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!

legendary

hero member
Activity: 728
Merit: 698
Maç izlemeye gidiyorsun ve başına böyle bir olay geliyor.

Maç oynamaya gidiyorsun ve başına böyle bir olay geliyor.

Biz eğlenmeyi de başka normal bir şey yapmayı da beceremiyoruz. Neyin derdi bu. Neden böyle bir şey yaparsın. Taraftar olmak bu mu.

Cezalarda caydırıcı bir hal alacak bundan sonra bak bakalım bir daha birisi böyle bir hareket yapabiliyor mu. Görüntüyü aradım da bulamadım başka bir spor liginde kaleci kale arkasını kışkırtıyor ve tüm taraftarlar arkadaki reklam panosuna kadar gelip orayı geçemiyorlar. İşte caydırıcılık budur. Orada bunu yapan adam dışarda neler yapar. Aklım almıyor böyle şeyleri.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273

legendary
Activity: 2198
Merit: 1225
Altı üstü bir spor karşılaşması var ne gerek vardı bu barbarlığa. O taraftarın fotoğrafını görünce o kadar üzüldüm ki anlatamam... Aşağıda cahillik olmadığını söylemiş birisi kesinlikle değil düpedüz barbarlık. Kademeli bir şekilde insanlarımız daha da barbar haline getirildi. Böyle iki düşman takımın maçında neden yeterli güvenlik önlemi alınmaz. fedarasyon tut hukuk sistemine bütün sistemin çarkları durmuş bir şekilde bunu yapanlarda başına hiç bir şey gelmeyeceğini biliyorlar bu yüzden böyle rahat geziyorlar sokaklarda.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Cezalar caydırıcı olmadığı sürece bu gibi olayların önüne geçilmesi mümkün değildir işin kötü tarafı eğer siz adaleti sağlayamazsanız bir süre sonra insanlar kendi adaletini sağlama yoluna gider. Spora yakışmayacak hareketler böyle spor olacağına olmasın daha iyi spor kimsenin canından daha önemli değildir. İnsanlarımızın hiç bir şeye tahammülleri yok insana saygı desen zaten yok bu konularda kat etmemiz gereken çok yol olduğunu düşünüyorum.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
Bu cahillik falan değil. Bile bile atıyor bunu. Suçu işleyen biliyor başına bir bok gelmeyeceğini.
Bir alışveriş merkezine girerken aran et koca stada alışveriş merkezinin belki 10 katından fazla insan olan yere herşeyi soktur. komik.
Eee huzuru, hukuğu, adaleti, kanunu ve toplumu yasal olarak kontrol altında tutabilecek aklına gelebilecek herşeyin içinden geçersen herşey olur.
Son dönemde farkediyormusunuz bilmiyorum  her geçen gün daha fazla ölüm, daha fazla uyuşturucu, daha fazla kavga var
İstanbulda yolda yürürken kurşunlanan kavgadan vs birhaberdar biçok insan ölüyor bildiğin yolda yürürken sebepsiz yere kurşunlanıyorsun.

Bunu yapan canlı ceza alacak mı? Tabiki hayır.

İnsanların kendi çözümlerini araması ve gerçekleştirmesini sonuna kadar doğru buluyorum. Millet vekillerinin bir kısmı veya bir parti başkanı mafya babasını ceza evinden çıkartmak için elli takla atıyor ve birileri bunları savunuyor eee olacağı bu.

Açık açığa bilgidiğim iğrenç bir suçtan dolayı ceza alan biri en son aftan faydalandı bu adam sokakta geziyor. Toplum içinde yarın insanların hayatı tehlikede mi? bence evet.

Diyecek çok şey var. Son 5-6 yıldır toplu organizasyonların hiçbirine katılmıyorum katılmak istiyorum ama başınıza herşey gelebilir.

Not: Ceza evinde mafya babası mafya babası gibi oturmayacak kamu yararına tamamını çalıştıracaksın yok öyle bedava konaklama.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Son yıllarda böyle absürd vakaların sayısı inanılmaz bir ölçüde arttı açıkçası. Bunun sebebi insanların gittikçe daha zor şartlarda yaşamasından dolayı psikolojilerinin iyice bozulması ile doğrudan orantılı bence. Tabi ki böyle şartlar altında yaşamak kimseye gidip bir başkasına fiziksel ya da söz yoluyla zarar vermesine hak vermiyor. Ancak denetimsizliğin geldiği bu noktayı hesaba kattığımızda da insanlar artık nasıl olsa bana bir şey olmaz diyerek istediği gibi at koşturmaya başlıyor.

Bütün bunların temel sebebi hukuk sisteminin düzgün işlememesi tabi ki. Neler neler oluyor ama suçu işleyen kişiler serbest kalabiliyor ya da az bir ceza ile kurtarabiliyor. Resmen suçluya bir daha yapması için cesaret vermekten başka bir işe yaramıyor bu karar sistemi.

Hukuk sistemi hocam başka bir şey değil. Geçen gün haberleri izliyorum. Adam motorla yoldan geçerken dükkana mermi yağdırmis. Sonra serbest.
Şimdi yarın bir gün yine yapacak. Adam uyuşturucu ile yakalanmış. Her şey aleni adamlar tutuksuz yargılanmak üzere serbest. Adam alkollü ve ehliyetsiz kıza çarpıyor kız 18 gün sonra vefat ediyor adam serbest gelen tepkiler üzerine yeniden tutuklandı ama 1-2 hafta sonra yine çıkar.
Yemin ediyorum sinirlerim alt üst oldu kanalı değiştirdim.
Ankaragücü maçında Joseph de Souza ceza aldı. Bu örneğe göre dün oynanan maçta İbrahim ceza alacak. Valla komedi.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
Ankaragücü holiganı hakeme ve oyunculara saldırdığı zaman bir gün sonrasında serbest bırakıldı, hakemi ve oyuncuları koruyan Josef ceza aldı. Bunların hepsi bu sezon oldu. O zaman söyledik tarihi bir ceza vermezseniz bu olaylar büyüyecek ve bir gün birisi öldürülecek diye. Yine haklı çıktık maalesef ki. Hiçbir cezai yaptırım olmayınca bu teröristler böyle at koşturuyorlar. Aslında hepsinin kaynağı belli de toplumun yapısı kökünden bozuldu artık bazı şeyleri düzeltmek için çok geç. Söylenecek bir şey kalmadı hep aynı şeyleri tekrar etmenin de bir anlamı yok.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Son yıllarda böyle absürd vakaların sayısı inanılmaz bir ölçüde arttı açıkçası. Bunun sebebi insanların gittikçe daha zor şartlarda yaşamasından dolayı psikolojilerinin iyice bozulması ile doğrudan orantılı bence. Tabi ki böyle şartlar altında yaşamak kimseye gidip bir başkasına fiziksel ya da söz yoluyla zarar vermesine hak vermiyor. Ancak denetimsizliğin geldiği bu noktayı hesaba kattığımızda da insanlar artık nasıl olsa bana bir şey olmaz diyerek istediği gibi at koşturmaya başlıyor.

Bütün bunların temel sebebi hukuk sisteminin düzgün işlememesi tabi ki. Neler neler oluyor ama suçu işleyen kişiler serbest kalabiliyor ya da az bir ceza ile kurtarabiliyor. Resmen suçluya bir daha yapması için cesaret vermekten başka bir işe yaramıyor bu karar sistemi.
legendary
bu tür çatışmalar iyi tahlil edilmeli, nedeni ne, amaçlanan ne? bir tür mağduriyet edebiyatı oluşturup kendi safını sıklaştırmak mı, kişisel agresifliğin dışa vurumu mu, toplumsal kamplaşma mı yoksa sadece mallık mı?
herhangi bir konuda itidalli olunmadığında çatışma yaşanması kaçınılmaz olur. spor, siyaset, kültür, bireysel ilişkiler (aşk dostluk vs).
İzmir gibi gelişmiş bir şehirde bile Altay, Göztepe, Karşıyaka gibi rekabetin düşmanlığa dönüştüğü durumlarda olaya el atmak ve "kan davasını" çözecek girişimlerde bulunmak, dostluk arttırıcı faaliyetleri desteklemek gerek.
Futbol futbol değildir derken sadece parayı kastetmiyorum. Aidiyet duygusunu düzgün şekilde kanalize edememiş bireyler ailesine göstereceği ilgiyi buralara akıtıyor ve böyle vurdulu kırdılı hareketlere yöneliyor "stres atıyor". "SEN BİZİM HER ŞEYİMİZSİN,  SANA CANIM FEDA" gibi sloganların tezahüratların arkasındaki mantık (!) da bu sanırım....
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Twitter'da gördüm kalecinin kafasına korner direği ile vuruyor birisi. Şimdi bu adamı 3-5 ay hapse atsalar ve ömür boyu statlardan men etseler başka yapan olmaz ama sen Ankaragücü maçında sahaya girip futbolcuya saldıran adamı kurtarırsan böyle olaylar olur ne yazık ki.
Abi kanun ne ise onu uygulamak lazım. Sanki futbol maçı değil savaşa gidiyor insanlar. Bu kadar düşmanlık niye var anlamadım doğrusu. Alt tarafı futbol maçı.
Yazık günah...
sr. member
Activity: 959
Merit: 292
Bu cahil, beyinsiz holiganlar yüzünden futboldan soğumuş biriyim...
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
Ya gerçekten futbolda buna gerek var mı? Bak başka konulara değinmiyorum ama futbolda buna gerek var mı cidden? Zaten hayatın her alanında zehir olmuş yaşanmayacak durumda, şurada 2 dakika keyif yaşayacağımız bir şey var, ve hala futbol dünyamız bile belirli bir seviyeye gelemedi. Bugün dünya kupasında izlediğimiz takımların %99u bu şekilde taraftara sahip değil, sen daha taraftarın bile bu seviyede değilken futbolcuların neden olsun ki? Sonra neden türkiye futbolu gelişmiyor diye eleştiriyoruz, even sen düzgün biri olabilirsin, çevrende olabilir, ama ya genel taraftar profili ortalaması? Şu maçın şu şekilde yok fişekler yok sopa kırmalar falan olması tamamen kara bir leke futbolda, ve taraftar profili biraz daha keyif amaçlı izlemedikçe, holigan bir şekilde izledikçe bir cacık olmaz bizden.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Bu akşam oynanan Göztepe Altay maçında, Altay tribünlerinden atılan patlayıcı madde ile 3 kişinin yaralanması, çıkan tribün olayları ve akabinde sahaya giren bir holiganin Altay kalecisinin kafasına bayrak direği ile vurması....
Neresinden bakarsanız bakın, ortalama zeka ve vicdan sahibi kimsenin zerre mantıklı yer bulamayacağı olaylar zincirine tanık olduk. Kişisel olarak çok çok radikal çözümlerin devreye alınması gerektiğini düşünüyorum artık. Sağlıkta eğitimde sokakta takside..., Yani neredeyse her zaman ve her yerde artık siradanlasan bu olaylar için çözüm önerileriniz nelerdir?
Pages:
Jump to: