Pages:
Author

Topic: Grafik Mrafik yok bu işte? - page 2. (Read 994 times)

member
Activity: 614
Merit: 11
BNBTiger ! Fierce. firm. Victory.
July 06, 2019, 05:53:51 AM
Kesinlikle bu tarz yorumlara itibar edip yatırım yapılmamalı veya satılmamalı bu tamamen bitcoin topluluğunun psikolojisinin yönlendirdiği bir süreç. Analiz vs boş.
hero member
Activity: 894
Merit: 501
July 05, 2019, 05:13:08 PM
Finans piyasasında kullanılan grafikler kripto para piyasasında yol gösterici olsa da tek başına yeterli değil. Kripto para piyasasındaki yatırımcı profilleri birbirinden çok farklı, kripto paralara yatırım yapan yatırımcıların büyük bir kısmı diğer borsalarda işlem yapmaz. Yatırımcı profili birbirinden o kadar farklı ki, kripto piyasası bu sebeple diğer piyasalardan daha dalgalı ve belirsiz.
sr. member
Activity: 924
Merit: 251
July 05, 2019, 12:43:04 PM
Grafik göstergeler malesef pek işe yaramıyor kripto para borsalarında. Daha çok gelişmeleri dakip eden biri iyi bir grafik okuyan birine oranla daha fazla kazanabliyorr.
jr. member
Activity: 462
Merit: 1
June 30, 2019, 01:23:47 PM
grafik olayını tamamen devre dışı bırakmak ne kadar yanlışsa onunla alay etmek, hiç gibi davranmak da o derece yanlış.
full member
Merit: 107
June 21, 2019, 01:35:33 PM
Grafik olayı diğer normal bosalarda işe yaradığını duydun ama kriptoda pek böyle bir şey duymadım yarasa bile usta adamlar küçük çaplı iş yaparlar belki.
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
June 21, 2019, 06:51:01 AM
ilk haberi alabilen olmak da bu piyasadaki en zor işlemlerden birisi zaten. çok kırpık olmak gerekiyor.
member
Merit: 10
June 20, 2019, 03:34:33 PM
Grafik yerine her gelişmeyi ilk haber alanlardan olursanız piyasadan çok ekmek yersiniz ama işte biz napıyoruz bu gelişmeleri takip etmeye üşeniyoruz
jr. member
Activity: 420
Merit: 1
June 20, 2019, 10:58:14 AM
Grafik dediğimiz şey geçmişe bakıp hareketleri tahmin etmek olduğu için çok normal bir sürü grafik olması. Grafik işe yarar yaramaz bilmiyorum ama 2-3 coini takip ettiğinizde sadece, o coinin tüm hareketlerini tahmin ediyorsunuz neredeyse. O yüzden teknik boştur diyemem.
jr. member
Activity: 182
Merit: 7
June 20, 2019, 09:31:24 AM
Grafikler yalan değil çok büyük paralarınız olsa %0,2 size devasa kazandıracak olsa grafikten başka bir şeyle işlem yapmazsınız yapmayız. Ama biz 10-20x'ler bekleyenler olduğumuz için zaten grafiğin işlememesini temenni ederek girmiş oluyoruz bu işlere.

%0,2 değerinde bir kazanç ne kadar bir süre içerisinde ? eğer 1 haftada ise bu zarar demektir. çok büyük paralarda da yılda %40 gelir elde edilmiyor ise bu da zarar demektir.
jr. member
June 20, 2019, 09:20:12 AM
Grafikler yalan değil çok büyük paralarınız olsa %0,2 size devasa kazandıracak olsa grafikten başka bir şeyle işlem yapmazsınız yapmayız. Ama biz 10-20x'ler bekleyenler olduğumuz için zaten grafiğin işlememesini temenni ederek girmiş oluyoruz bu işlere.
member
Activity: 574
Merit: 55
June 20, 2019, 01:38:16 AM
Grafik her zaman işler. Herhangi bir coinin grafiğini açıp geçmiş hareketlerini incelerseniz, belirli formatlara, analiz tiplerine uygun bir şekilde arttığını, düştüğünü, stabil kaldığını vs vs görebilirsiniz. Önemli olan sonsuz olasılık içerisinden gelecekte fiyatın hangi hareketleri izleyeceğini tahmin edebilmektedir.

Yoksa şimdi hani bakarsak Altın al-sat yapan adam için de grafik işlemiyor deriz zira sürekli işlese herkes kazanırdı? Aynı durumlar Euro/USD, Petrol fiyatı, ABD borsaları ya da Avrupa borsaları her yerde geçerlidir. Borsalarda da şu terim döner bol bol, grafik mrafik yalan abi haber alacaksın içerden.  Cheesy

Kısacası, grafik işler, çünkü fiyat hareket ederken matematiksel bir yol izler. Grafik bu matematiksel hareketlerin birbirini izlerken oluşturduğu örüntüdür. Dediğim gibi, herhangi bir coini açın bakın geçmiş hareketlerini acccaaayip grafik analizler bulursunuz, 'ulan burada yükselen takoz varmış",  "ulan ikili dibi görememişiz", "yuh bildiğin adem havva formasyonu cuk diye oturtmuşlar da görmemişiz" "Fibonacciyi sırf bu grafik ile anlatabilirsin, mükemmel destek dirençlere girmiş". Sonra oturur "Abi ben bunların hepsini görebiliyorum bence bu işi kaptım ben" dersiniz ve geleceğe dair bir grafik çizersiniz. Eğer şanslıysanız ve sizin görmüş olduğunuz gelecek örüntüsünün aynısını/benzerini gören kişi sayısı-yatırımı- fazla ise grafiğiniz tutar. Tabi bu anlatırken çok kolay, ama işin içine girince binlerce olasılık olduğu için grafiğinizin tutmama ihtimali çok daha yüksektir. ilk 3-5 grafiğiniz tutmadıktan sonra da ortamlara girer grafik-mrafik yalan dersiniz.  Grin

Unutmadan, en kral grafik analiz yapan adam bile çoğu zaman kazanamaz, zaten öyle bir dünya olsa ta'cılar dünyaya hükmediyor olurlardı.
jr. member
Activity: 182
Merit: 7
June 19, 2019, 06:27:17 PM
konu sahibi "hasyurt" kullanıcı isimli arkadaşa katılıyorum, hatta katılmakla kalmayıp, arttırıyorum; grafik ıvır zıvır analiz vb. bu tür şeyler ile olsaydı herkes kazanırdı, piyasalar sadece stratejiden ibarettir. hissedersin, anlarsın, strateji yaparsın kazanırsın. yapamazsın kazanamazsın. olay budur.
jr. member
Activity: 308
May 21, 2019, 06:32:38 PM
Grafiğin tek avantajı dip fiyatı görebilmeniz.Çıkanı satıp düşeni almak bile günlük tradede iyi kazandırıyor.Bu günler öyle günler.Panik yapmadan hedefi beklemek en güzeli.
member
Activity: 420
Merit: 11
DAO Maker
May 21, 2019, 06:30:11 PM
grafik işliyor.

4200 direnç tepesi kırıldığını görünce biraz yukarıdan da olsa aldım ve satmadım.

şu anda tek dikkat etmeniz gereken yatay güçlü destek dirençler.

8400 küsürlerde güçlü direnç var. haftalık grafik üzerinden bakın görürsünüz.

bu aşıldığında 10000 dolar sıradaki.  ama bu rakamı kolaylıkla kıracağını sanmam. bir yerde zorlanmalı ve onun altından güç toplamalı ki, o zorlandığı yeri tekrar kırdığında güçlü desteğe dönüştürebilsin.
Siz haklısınız, grafik pek tabii ki önemli çünkü grafiği oluşturan yapılan alım satımlar. Şurada katılıyorum genelde yazılanlara grafikleri bozmak diğer menkul kıymet borsalarından çok daha kolay bizim piyasamızda. Her şey bir yana manipülasyon yapmak yasaktır diyip sizi kontrol edecek merci yok ve toplam değişim değeri düşük, havuz sığ, tekelleşme çok kolay. Bunlar grafiklerin çok kolay bozulabileceğini gösterir. Ancak her zamankinden fazla hacim oluşup fiyat bunu desteklemiyorsa bu uyumsuzluğu grafik size gösterir. Satış yapıldığını anlar siz de trenden atlarsınız. Arkadaşlar o kadar yabana atmayın grafikleri yani:)
member
Activity: 630
Merit: 37
May 21, 2019, 06:04:05 PM
grafikle iş yapıp da ben kazandım diyeni ben henüz görmedim ama illa ki vardır. bana fazlasıyla riskli geldiği için uzağım.

heheh twitterda hiç gezinmediniz hocam sanırım siz adam grafik yapıyor kazanamıyor ama kazandım diye ortalıkta dolanıyor bunu yapan kendini fenomen sanan bir dolu parazit var kripto dünyasında ve twitterda
jr. member
May 21, 2019, 02:51:57 PM
grafikle iş yapıp da ben kazandım diyeni ben henüz görmedim ama illa ki vardır. bana fazlasıyla riskli geldiği için uzağım.
hero member
Activity: 938
Merit: 501
May 21, 2019, 01:47:58 PM
Önüne gelenin grafik yazıp çizdiği bir ortamda zaten bu grafiklerden bir tutarlılık beklemek mümkün değil. Teknik de önemli, asla önemsiz demiyorum ama sadece grafiğe falan bel bağlamakla olmuyor o işler.
full member
Activity: 630
Merit: 101
May 18, 2019, 04:16:50 PM
Yalnızca kesinlik yok grafik işlemez falan diye direkt kestirip atmak mantıklı değil piyasadan bir düzeni var elbette farklı haberler fiyatı sarsıyor ancak grafikten tamamen azade değiller.
member
Activity: 365
Merit: 40
May 18, 2019, 03:51:39 PM
Grafik filan burada kesinlikle işlemez. Belki bazen grafik ve analizin kesiştiği zamanlarda olabilir fakat genelde burada balinaların dediği olur
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
May 18, 2019, 10:51:50 AM
Bu piyasada grafiklerin tam anlamıyla saçmalık olduğunu düşünüyorum.Sadece dalga boyları işe yarıyor oda ara sıra.Onuda gerçekten uzun yıllar test etmiş kalifiye insanlardan öğrenmek gerek.Yani teknik analizlerin yüzde 99 u boş ve saçmalık.
Pages:
Jump to: