Pages:
Author

Topic: Gry kryptowalutowe ;-) - page 2. (Read 524 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
April 30, 2019, 12:23:36 PM
#7
...
Jak zobaczyłem na największe konta, to odpaliłem kalkulator i przeliczyłem sobie, że stworzenie podobnego kosztowało 400 000zł. Tyle jakiś gość wrzucił w grę na telefonie ...
...

I w tym momencie przyszła mi do głowy nazwa na takie gry (parafrazując temat tego wątku)

KRYPTOGRY WALUTOWE



Nie no gra, którą opisywałem nie miała nic wspólnego z blockchainem (zapomniałem dodać). Służyła mi jako przykład faktu ile hajsu ktoś jest w stanie wpompować w zwykłą gierkę. Jeśli do takich mechaniznów ma służyć tu blockchain to mówimy w większości o najgorszym sorcie gier. Pay to Win, który powoli odchodzi w zapomnienie.



Własność przedmiotów umożliwia nam uzyskanie rekompensaty finansowej za stracony na grę czas, kiedy stwierdzimy, ze gra już nie daje nam satysfakcji.

@adamvp Jest faktyczne zainteresowanie tymi przedmiotami z gier na blockchainie?
hero member
Activity: 714
Merit: 611
April 30, 2019, 11:10:53 AM
#6
...
Jak zobaczyłem na największe konta, to odpaliłem kalkulator i przeliczyłem sobie, że stworzenie podobnego kosztowało 400 000zł. Tyle jakiś gość wrzucił w grę na telefonie ...
...

I w tym momencie przyszła mi do głowy nazwa na takie gry (parafrazując temat tego wątku)

KRYPTOGRY WALUTOWE

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
April 30, 2019, 03:00:29 AM
#5

Własność przedmiotów umożliwia nam uzyskanie rekompensaty finansowej za stracony na grę czas, kiedy stwierdzimy, ze gra już nie daje nam satysfakcji.


Swego czasu parę klocków wyciągałem z gierek za sprzedaż surowców/złota lub całych kont jak już mi się gra znudziła. Rozumiem więc jak dużo ludzie są w stanie zapłacić za przedmioty z gier.

Na studiach, na nudniejszych wykładach (wersja oficjalna - na okienkach :p )grywałem w Game of War (jedna z najbardziej dochodowych gier swego czasu) na androidzie. Oczywiście grałem za darmo, jednak mniej cierpliwi mogli kupić paczki z surowcami i przyspieszeniami za 300zł (by szybciej rosnąć). Jak zobaczyłem na największe konta, to odpaliłem kalkulator i przeliczyłem sobie, że stworzenie podobnego kosztowało 400 000zł. Tyle jakiś gość wrzucił w grę na telefonie ...

Co to daje? Wg mnie na pewno to, ze znacząco maleje ryzyko manipulacji ze strony właścicieli gry.

I znów przykładem będzie Game of War. Twórcy, by opychać jak najwięcej paczek stale zwiększali ich zawartość a by było na co je wydawać to ciągle dodawali nowe poziomy budowli, nowe rodzaje wojska itp. Robili to jednak z takim rozmachem, że po 2 latach jednostki surowców i potęgi (z setek, tysięcy ... no max klkunastu milionów jak ktoś był dobry) zapisywane były jako TB (trylionów bilionów). Jak się domyslacie konto gościa który wydał 400 000 zł na grę było po 2 latach do zrobienia jedną paczką za 300zł. By utrzymać się na szczycie trzeba było codziennie pakować świerzą kasę w grę.

Pobrałem teraz dla zabawy zobaczyć jakie teraz są jednostki TTTT? Jednak nie. Ułożyli całą ekonomię od zera i dobre konta mają 600 mln potęgi. Ciekawe co zrobili z kontami, które miały 1TB potęgi Smiley
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
April 28, 2019, 05:20:42 PM
#4
No właśnie Wasze podziękowania uważam za nie do końca zasłużone, jednak  Embarrassed nie jest tak łatwo napisać porządny artykuł ;-) Ale zamiast marudzić pozwolę sobie odpowiedzieć na pytania:
po co tworzyć gry na blockchainie? Jakie to daje przewagi nad tradycyjnym tworzeniu gier lub użytkowaniu? Przecież przy zwykłej grze w minigierki nie potrzebujemy ani bezpieczeństwa ani decentralizacji. Co więc mają te gry w sobie?
Więc tak - jeśli chodzi o silnik gry (w szczególności GUI - to jest on póki co wciąż "klasyczny" - scentralizowane serwery, jeden klient itd.)
Natomiast w coraz większym stopniu dochodzi do przenoszenia elementów gier na blockchain.

Jednym z prekursorów (i pierwszą grą z którą miałem osobiście do czynienia było wspomniane Spells of Genesis) - początkowo na blockchainie były tylko wybrane karty (widziane tam jako asset(s)y - które można dowolnie przesyłać np https://xchain.io/asset/DARKAODH , a w grze używane do rozgrywki:  https://sogassets.com/assets AODH the DARK) pózniej dodali możliwość blockchainizacji zdobytych w grze kart.


Jeśli chodzi o EOS knights to tutaj mamy nie tylko własność wszystkich zdobytych materiałów i przedmiotów (choć jest ta własność niecałkowita bo nie ma możliwości przesyłu pomiędzy użytkownikami - jedynie handel) ale i fakt, ze wiele operacji potwierdzamy w blockchainie:
https://bloks.io/account/eosknightsio

Co to daje? Wg mnie na pewno to, ze znacząco maleje ryzyko manipulacji ze strony właścicieli gry.
Własność przedmiotów umożliwia nam uzyskanie rekompensaty finansowej za stracony na grę czas, kiedy stwierdzimy, ze gra już nie daje nam satysfakcji.
Myślę też, ze kolejna generacja gier blockchainowych umożliwi decentralizacje gier - będzie można korzystać z rożnych alternatywnych klientów, tak, ze jeśli jeden z nich będzie mieć awarię będzie można przeskoczyć na innego itd Wink
No i nie należy ignorować ewentualności, że nasze życie w coraz większym stopniu przenosi się w świat wirtualny - dlatego niezwykle ważne jest powstawanie uczciwych rozwiązań - a na takie daje nadzieję blockchain ;-)

PS. 3 gra w którą miałem okazję grać to Cryptogalaxy (cryptogalaxy.one) ale jest ona obecnie wg mnie na tyle niegrywalna i niedorobiona, że póki co podaruje sobie jej opis.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
April 25, 2019, 04:26:57 PM
#3

Zastanawiam się czy to są "gry kryptowalutowe" czy raczej może "gry na blockchainie". Ta pierwsza nazwa sugeruje, że rozgrywka dotyczy kryptowalut natomiast druga opisuje sposób działania silnika gry... A może to jednak to samo...

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
April 22, 2019, 10:38:45 AM
#2
Dzięki, za przedstawienie kilku przykładów. Zastanawiam się jednak po co tworzyć gry na blockchainie? Jakie to daje przewagi nad tradycyjnym tworzeniu gier lub użytkowaniu? Przecież przy zwykłej grze w minigierki nie potrzebujemy ani bezpieczeństwa ani decentralizacji. Co więc mają te gry w sobie?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
April 20, 2019, 09:07:08 PM
#1
W zasadzie sam wybór tytułu tego tematu nie jest wcale taki oczywisty, ale coś w tym polu wpisać, niestety niezbyt długiego, trzeba.
Pozwolę sobie skupić się przede wszystkich na grach z którymi sam miałem do czynienia:

Moją przygodę z tego typu grami rozpocząłem od:
1. Spells of Genesis: https://spellsofgenesis.com/

Platforma: Bitcrystals/Counterparty
Typ gry: karciana/arcade(?)
Kwestie techniczne: Niestety bywają problemy (nie z samą grą ale z przesyłaniem kart itp., ponieważ XCP działą jako nakładka na bitcoina a bitcoin jak wiemy ma swoje kaprysy, plusem jest natomiast największe bezpieczeństwo jakie jest w krypto możliwe - nie musimy się obawiać, że jakiś atak 51% nam coś namiesza (a ataki 51% dotknęły nawet tak wydawałoby się ugruntowane coiny jak ETC )) (4/10)
Poziom trudności rozgrywki: średni (6/10)
Grywalność: całkiem przyjemna - szczególnie fajne było poznawanie nowych kart i leveli (6/10)
Przyszłość: niestety gra ma aktualnie status "freezed developement" Sad - a jednak ciągłe granie w ten sam level w końcu przestaje być przyjemne, więc niestety (3/10)

2. Eos Knights: https://game.eosknights.io/

Platforma: EOS (EOS.IO)
Typ gry: RPG
Kwestie techniczne: Najtrudniejsze jest chyba założenie konta EOS (tutaj jeden z poradników po polsku: https://steemit.com/pl-kryptowaluty/@fractalnode/jak-stworzyc-nowe-konto-eos ) Później jeszcze chwilę może  zająć rozkminienie systemu potwierdzania uprawnień (6/10)
Poziom trudności rozgrywki: rozgryzienie wszystkich opcji  wymaga nieco zachodu, aby wypracować  optymalną strategię - osobiście wydaję się, że dużo mi  udało się opanować, ale weryfikacją będzie event, który rozpocznie się 23kwietnia i wszyscy mają mieć na czas jego trwania wyrównane szanse (6/10)
Grywalność: wspomniana mnogość opcji powoduje, że gra jest na prawdę ciekawa - przynajmniej na początkowych levelach  jest mnóstwo opcji do wybierania.  (8/10)
Przyszłość: Patrząc na samą grę widać, że jest sukcesywnie rozwijana, są dodawane nowe opcje, nie rzadko mają miejsce róznego rodzaju eventy. Jeśli do czegoś się przyczepić, to do tego, że mogłoby być więcej użytkowników (8/10)

CDN. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie parametrów, które należałoby ocenić  lub może chcecie mnie poprawić to piszcie śmiało :-)
Wrzucajcie też testowane przez Was gry i Wasze opinie o nich
Pages:
Jump to: