Pages:
Author

Topic: Güncel getiri ve elektrik masrafları... - page 2. (Read 473 times)

full member
Activity: 616
Merit: 118
Mobilde uzun zamandır engelli durumda. vodafone da vpn olmadan giriş yoktu zaten.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Hepimize hayırlı olsun, hiçkimseye farkettirmeden elektriğe %20 zam yapıldı. Seçim sonrası ilk kazığımızı yemiş bulunuyoruz.

Bu arda foruma google DNS tanımlamazsak girilmiyor. Neden böyle ? Sayfa görüntülenemiyor diyor.

Nerede %20 zam yapıldı? https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2018/06/30/elektrige-zam-yok bu haberde zam olmadığı yazıyor. Hatta ülkemizdeki elektriğin AB üyesi 27 ülkeden daha uygun fiyatla tüketildiği yazıyor.

Bende DNS ile giriyorum foruma. Sanırım Bitcointalk forumunu engellediler Türkiye'de.
sr. member
Activity: 449
Merit: 250
Benzer durum bende de mevcut. Son olarak aldığım 9x GTX 1080'lerin son taksitini bu ay ödedim. Daha önce de başlık açıp merak etmiştim, bende 1080 de bu kadar az verim alabilirken 1050-1060'ları olanlar ne yapıyor diye. Yeni kartlar da çıkınca piyasa daha da gerileyecek. Tabi o kartları yine bu kadar kişi alır mı muamma. Dileğim durumun düzelmesi, yoksa bende çok kayıp yaşayacağım.
member
Activity: 131
Merit: 10
Hepimize hayırlı olsun, hiçkimseye farkettirmeden elektriğe %20 zam yapıldı. Seçim sonrası ilk kazığımızı yemiş bulunuyoruz.

Bu arda foruma google DNS tanımlamazsak girilmiyor. Neden böyle ? Sayfa görüntülenemiyor diyor.
member
Activity: 564
Merit: 19
Madencilik işi artık herkesin yapabileceği bir iş olmaktan çıktı ve daha çok emek/bilgi istiyor.

Daha elektrik zammı yolda Smiley
full member
Activity: 616
Merit: 118
bu işi siz ticaret olarak görmediğiniz taktirde haklısınız ancak ticarette kar da vardır zarard 1 yıldır kar getiren şey bitcoin bırakında birkaç ay dayanın.
jr. member
Activity: 81
Merit: 7
Ben kredi çekip ekran kartı satın aldım. Bu işte yeniyim ama öncesinde çok inceledim araştırdım. Yani bilgi seviyem fazla. Ama şu durumda sahip olduğum 4 rigden bir tanesini satışa koymak zorunda kaldım. Ürettiklerimi bekletiyorum yükselir diye bozmak istemiyorum. Yoksa fazlasıyla zarar olacak.
full member
Activity: 840
Merit: 111
Maşallah, kolay gelsin.
Dediğin gibi bu işe bir hevesle girenler artık dayanacak gücü bulamayınca elindekileri satmaya başladılar.
Bendede 30 kart var yaklaşık bu işe 95 bin tl harcama yaptım

Şu sıralar ben şahsen ekran kartı almam. Giderim borsadan ne alacaksam alırım 5-10 ay beklerim.
760-800 mh/s bir kazım gücüm var daha 30 bin tl'sini kurtarabildim son 5 aydır hiç ethereumları bozdurmadım ethereum 1000 dolara çıkarsa anca  roi etmiş olurum.
Birde bir sürü çerezlik coin kazdım pirl, ella, whale, akroma, aura, raven, meteversa, streanua, ethergem, etho ,etherzero ...... aklıma gelen bunlar birde gelmeyenler var bakalım onların sonu ne olcak  Smiley

Kredi ile borçla bu işe girenlerin Allah yardımcısı olsun.
Sabır diliyorum.
Eminim ki yakında bu piyasa düzelecek bir şey sonsuza kadar düşemez de çıkamazda son 6 aydır sürünüyoruz ama 1 ayda köşe de olabiliriz Smiley
hero member
Activity: 2058
Merit: 608
Online Security & Investment Corporation
Dün ve bugün elektrik faturaları geldi. İnternet için ödenen ücret ve kiralar zaten sabit. Hesap yaptığımda güncel getirilere göre elle tutulur gözle görülür bir kazanç yoktur. Bulunduğumuz ortamda ROI'den bahsetmek mümkün bile değil. Yavaş yavaş ekran kartlı riglerin fiyatları dşmeye başladı. Whatsapp gruplarında ve sahibinden.com üzerinde uygun fiyatlı ilanlar var artık. Satış yapanlar getirilerin yükselmeyeceğini düşünerek yada kredi ile alım yapmış da kredisini ödeyemeyediği için satış yapıyor. Rig fiyatları olması gerektiği gibi geriye doğru düşüyor. Kenarda nakiti olan kişilerin yatırım yapması için uygun bir zamanken çoğu kişi için zarar anlamına geliyor.

Dün 12 adet daha kart alarak 282 karta ulaştım. Kartların büyük çoğunluğu düşük model. Şuandan itibaren alım yapmayıp yazı atlatmayı planlıyorum. ASIC + GPU şeklinde 500k TL üstünde bir yatırımım mevcut. Güncel günlük getiri 600 TL. Bunun hemen hemen yarısı işletme masraflarına gidiyor. Özellikle ASIC kısmında getirilerde büyük kayıp yaşadım. Bu konuda fazla kaybı olan çok kişi biliyorum. Bu yatırıma günlük en az 1000 TL getiri olması gerekir. BTC ve alt-coin fiyatlarında aşırı düşüş oldu. Pek çok algoritma için ASIC cihaz çıkması fazla coin ürütemine neden oldu. Borsalara yapılan saldırılar sonucu piyasada bir güvensizlik oluştu. Aralık-Ocak aylarında 12'li rigden 25-30 USD getiri olurken hızla düşüş oldu. Şuan dip sevyelerde diye düşünüyorum. Dün Güzel bir yükseliş oldu BTC 3000 TL sıçrama yaptı ancak geçiçi bir durum bu. Düşüş devam edecek diye düşünüyorum. Allah kredi ile mining donanımı alanların yardımcı olsun. Her ne kadar uzun vadede beklentilerim güzel olsa da kısa vadede iyi şeyler söyleyemeyeceğim. Bu da kredi çekmiş kişiler için kötü bir durum.

Pages:
Jump to: