Pages:
Author

Topic: Günlük Al-Sat yaparken grafik olarak dikkat etmeniz gerekenler. - page 2. (Read 1009 times)

full member
Activity: 630
Merit: 102
RSI , stoch , macd vs bunlar güzel göstergeler fakat uzun vadeli inceleyince daha sağlam çıkıyorlar. Günlük al-sat yaparken destek ve direnç noktalarını inceleyip ona göre hareket etmek daha mantıklı. Mesela direnci geçen bir coin bana göre kafada %5 kar bırakır.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
Paylaşım için teşekkürler elinize sağlık
member
Activity: 336
Merit: 10
Metahash
Güzel paylaşım, bir sürü indicator var ve ilgilenildiği zaman kazançlı olabilir. Normalde altlarda aşırı pump olmazsa dokunmam fakat, piyasa bizi uğraşmak zorunda bırakacak gibi görünüyor
member
Activity: 350
W12 – Blockchain protocol
Ya bu trade işini yapıyorsan biraz elindeki miktar fazla olacak ki %5-10 Luk artış güzel kar bıraksın. Yoksa trade yapmaya değmez az bir parayla. Az paran varsa alıp bekleyeceksin hold yapacaksin. Yani bende şuan pek bir para olmadığı için aldım bekliyorum. Önceden biraz vardı ozman trade yapıyordum.suan yapamıyorum.
hero member
Activity: 1288
Merit: 645
trade zordur. gunde %5-10 aldın mı satacaksın mantıgı bana cok uygun degıl, neye gore kıme gore %5, 100 tl yatırıp 5 tl alacaksan hıc bulasmam, %5 almak ıcınde 1000 tl yatırmam bırseye Cheesy karısık iş yanı Cheesy
member
Activity: 120
Merit: 22
aa o gelen merit mi?
Arkadaşlar sanırım günlük trade'den %60-70-100 leri beklemiyorsunuz dimi ayı piyasasındayız %5 e razı olup çekileceksiniz.
full member
Activity: 392
Merit: 107
hocam gerçekten teşekkür ederiz. güzel açıklamalarda bulunmuşsunuz ama benim özellikle belirtmek istediğim bir şey var. günlük al sat yaparak kazanmak çok ama çok zor artık. neyin ne zaman artacağını veya düşeceğini grafiklere bakarak kestirmeye çalışmak ise boşa kürek sallamaktan başka bir şey değil gibime geliyor şu an. eskiden bu grafikler gerçekten bri anlam ifade ediyordu ama artık hiçbir anlam ifade etmemeye başladı. neredeyse tüm altcoinler aynı grafikle hareket eder oldu. yani artık sadece btc grafiğini incelemek lazım. altların hareketi hep aynı. tabi arada sivrilenler oluyordur ama onları da bulmak grafikle olacak iş değil. resmen operasyon yapıyorlar
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
günlük al sata sıcak bakmıyorum hold için bu piyasadayım ama eğlencesine küçük miktarlarla takılıyorum benim gibi giriş seviyesi biri için çok faydalı bilgiler teşekkür ederim.
member
aa o gelen merit mi?
Grafiklerde alım satım konusunda yardımcı olacak farklı indikatörler var, onlardan faydalanmaya çalışın.
Anlayanlar için evet iyi indikatörler var.

Tradingview için bir kaç indikatör önerebilirim. Aşığıda benim favorilerim yer alıyor.

MACD
Relative Strength Index (RSI)
Heiken Ashi Ichimoku
Stochastic RSI
Tillson T3 Moving Average by KIVANÇ fr3762 (tam olarak uzun ismi yazdım ki başka indikatörle karışmasın)
MavilimW (Çok kullanmasamda favorilerimde yer alıyor)

Bu arada Stochastic RSI ve Tillson T3 muhteşem ikilim olarak favorilerimde.
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
Grafiklerde alım satım konusunda yardımcı olacak farklı indikatörler var, onlardan faydalanmaya çalışın.
member
aa o gelen merit mi?
Arkadaşlar gözünüzü seveyim grafik işlemiyor lafını kullanmayın. Öyle bir dünya yok borsadasın grafik her türlü işler. Grafik çizer haber düşer olay budur. siz grafikten önce haberi gördüğünüz için fomolarla fudlarla yükseliyor düşüyor sanıyorsunuz.
full member
Activity: 630
Merit: 104
günlük al-satta yerler adamı öyle kolay değil ne yaziikki o yüzden uzun vade tutmak en mantıklısı şahsen ben öyle yapıyorum ama becerebilen varsa helal olsun.
member
Activity: 476
Files.fm - Store, Share and Sell Files
İLK piyasaya girdiğimde çok al sat yaptım. tabi daha acemi olunca elimizdeki, gün geçtikçe azaldı azaldı. tabi azaldıkça bende tecrübe kazandım. yaptığım hatalardan ders çıkardım. suan alıyorum beklıyorum kazancımı saglıyorum çıkıyorum.
full member
Activity: 672
Merit: 100
Grafiklere ben genelde 1-5 dakikalık grafiğe bakıyorum. böyle bakınca zaten tam alım fırsatı gibi görünüyo aldanmış oluyoruz. tabi böyle oluncada yanlış yatırım ve elimizdekini kaybediyoruz.çok faydalı bir paylasım olmuş.
member
Activity: 266
Merit: 23
Belirsizlik yüzünden şu sıralar herhangi bir grafik pek işlemiyor. Ama benim gibi grafikten pek anlamayan insanlar ve trade yeni başlayanlar için güzel bir paylaşım. Emeğinize sağlık.
member
Activity: 336
neredeyse tüm arkadaşlarım al sat yapmaya çalıştı ama hiç bir arkadaşım al sattan para kazanamdı sadece bir arkadaşım 30000 tl civari bir kazanc elde etti onu da xrp aldı yükselince sattı birde eth 1450 dolarlara çıkınca satmıştı gerisi tüm arkadaşlarım günlük al satlarda zarar etti diyebiliriz ben dahil.
jr. member
Activity: 420
Merit: 1
emeğinize sağlık. çok yararlı bir paylaşım olmuş.
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
Emek ve kaliteli paylaşım için teşekkürler hocam.
newbie
Activity: 20
Merit: 0
hocam gerçekten yararlı bir paylaşım olmuş, gerçekten alım satım a yeni girenler için oldukça anlamlı bir açıklama emeğine sağlık.
full member
Activity: 518
Merit: 102
simply getting the job done
hocam gözümüz bozulmasın, valla günlük alın satım işleri de pek mantıklı işlemiyor, piyasa yutma üzerine kurulu tam çıkıyor diyorsun tepe taklak geliyor, tam düşüyor diyorsun fake atıyor. çok teşekkürler paylaşım için, hiç değilse birşeydir, ama kimseye grafiklere güvenerek hareket etmesini tavsiye etmem.
Pages:
Jump to: