Pages:
Author

Topic: Gürcistan'dan Porsche getirmek - page 2. (Read 4184 times)

sr. member
Activity: 448
Merit: 250
October 04, 2016, 10:34:16 AM
Bu kadar zahmete katlanmak göze alındığına göre, en azından yarı fiyatına olmalı porsche orada =)

https://autopapa.ge/tr/porsche/panamera/494793?search_hash=a51f11e795be6e289e7bd29dcd247662&offset=4

https://www.sahibinden.com/porsche-panamera

6 ay orada kalacağınızıda düşünürsek.

Uğraşmaya değer gibi görünüyor bu linklere bakılırsa =)
hero member
Activity: 854
Merit: 500
October 04, 2016, 10:32:49 AM
Bu kadar zahmete katlanmak göze alındığına göre, en azından yarı fiyatına olmalı porsche orada =)

https://autopapa.ge/tr/porsche/panamera/494793?search_hash=a51f11e795be6e289e7bd29dcd247662&offset=4

https://www.sahibinden.com/porsche-panamera

6 ay orada kalacağınızıda düşünürsek.
sr. member
October 04, 2016, 08:53:44 AM
hero member
Activity: 1111
Merit: 525
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
October 04, 2016, 07:23:49 AM
Tamam getirenler var görüyoruz ama bu kadar kolay değildir be
sr. member
October 04, 2016, 06:58:12 AM
Gürcistan vatandaşlığına geçenler yani çifte vatandaşlığı olanlar da 2 yıllığına mı sıkabiliyorlar araçlarını türkiyeye
6ay orada yaşamış olmanız ve kanıtlamanız yeterli vatandaşlığa gerek yok
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
October 04, 2016, 06:21:41 AM
Gürcistan vatandaşlığına geçenler yani çifte vatandaşlığı olanlar da 2 yıllığına mı sıkabiliyorlar araçlarını türkiyeye
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
October 04, 2016, 04:00:34 AM
geçen donanımhaberde de görmüştüm üşenmeden okumuştum adamın gürcistan araba serüvenini sizede okunamızı tavsiye ederim  Grin
https://forum.donanimhaber.com/m_120126736/tm.htm
genel olarak durum bu suan tr de kullananların çoğuda başına gelcekleri bilmeden kullanıyor. Siz tr vatandaşı olarak üstünüze kayıtlı bir yabancı plaka araçla ikametiniz o ulke olmadan tr de kullanamazsınız. bunu bile bile bişey olmaz yeaa diyenlerede dolandırıldıklarında gelip buraya ağlamasınlar. Cok dalga gecerim. Cunku bunları bile bile gidip almak cahillik+salaklık. Siz Irakta calısıp ırak plakalı aracla tr ye gelir kalır ve giderseniz başınıza birsey gelmez. ama ikametin corum olursa Ermenistan plakalı araçla tr de arabayı 1-2 kullanırsın sonra cekerler. Ha sansına polis hic cevirme yapmaz yıllarcada kullanabilirsin. Plakasız araçla su arabaların patladığı donemde 1 hafta araba kullandım heryer polisti 1 allahın kuluda cevirmedi. cevirseydi ruhsatı ustume olan ancak plakası cıkmayan aracımı cekeceklerdi ustune birde ceza yiyecektim. MEcbur oldugumdan bile bile kullandım. Sanslıydım.
copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
October 03, 2016, 02:45:08 PM
Şuan birikimimin tek amaci gürcüden arac getirmek. Tüm prosedürleri biliyorum çevremde araç getirende var. Beyler ordaki insanlar paraya o kadar muhtaç ki gitseniz gorursunuz. Orada 5$ buradaki 45liralık arabayı almanız mümkün. Saticinin cebinide azcik doldurdugunuzda sizi 6ay kendi yaninda yasamis gibi gosterebiliyorlar. Devlet daireleri de rüşvete açık, satici yarisini cebe atiyor yarisini ikametgah cikartana veriyor.
Sakın ola ki türklerden araba almayin. Eli yuzu duzgun gurcu tercuman bulun temiz is yapin maalesef turkler ordada turkleri dolandiriyor veya dolandirmasada zaten ucuz ve cazip gelen arabayi size dahada pahalıya kaktırmaya calısıyor.
Arabayi getirdiniz diyelim ya sonra?;
-2yıl boyunca tr kullanirsiniz sadece trafik sigortasi yaptirmaniz yeterli, vergi odemezsiniz. Keyfe keder kasko yaptirabilirsiniz.
-2yıl sonunda aracinizdan memnunsaniz gürcüye gidip plakayi degistirip yeniden vizeye sokup motor hacmine gore vergisini odeyip tekrar tr girebilirsiniz +2 yıl daha kazanirsiniz
-araci degistirmek istiyorsaniz mevcut arac orada satilir veya takaslanir yeni aracla tr girilir
Aslında tamamen yasaldır. Gurbetciler icin cikarilan bir yasadir bu 2yıl yabanci plaka kullanmak, tabii ki biz türkler zeki oldugumuz icin bu yasayı sömürüyoruz  Cheesy

Sana bol sans. Dolandırılmaya hazır ol
Önyargılarınızı yenmelisiniz. Türkiyede yüzlerce GE plakalı arac var sizce hangisi gurcu vatandasi? Getiren getirtiyor baglantim var ki biliyorum ki konusuyorum. Umarim getirtirim de burada paylasirim, tabi bunun icin daha cok zaman gerek.
legendary
Activity: 1860
Merit: 1015
October 03, 2016, 01:47:42 PM
Burada araç almak için KDV'nin bile ÖTV'sini ödüyoruz. İnsanların farklı yolları denemesi normal ancak sorunun asıl kaynağına inip çözmek varken yan yolları kullanmak anca bizim milletimizde görülür. 15 senedir aynı iktidar var ve devleti büyüttükçe büyüten, vergileri şişirdikçe şişiren bu iktidara her seçimde yeniden oy veren bir seçmen kitlesi varsa sorun toplumun kendisindedir.
hero member
Activity: 686
Merit: 501
Blockchain Just Entered The Real World
October 03, 2016, 01:25:36 PM
Sikko arabalara %90 ötv koyan orospu çocukları ve bunlara ses etmeyen şakşakçılarının beter olması gerekir asıl.
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
October 03, 2016, 01:22:10 PM
geçen donanımhaberde de görmüştüm üşenmeden okumuştum adamın gürcistan araba serüvenini sizede okunamızı tavsiye ederim  Grin
gümrükte bi domaltıp s*medikleri kalmış bunu da .d
ama beter olsun bu donanım haber ölücüleri, müstehak bunlara her şey Grin
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
October 03, 2016, 01:13:53 PM
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
October 03, 2016, 01:12:17 PM
Gürcistanda lokasyonu olan bir tanıdık oradan 2 araç aldı. 6 ayda bir gidip araçları değiştiriyor. İkisi de lüks ikisinin toplamı da ancak türkiyedeki araç fiyatı ediyor.
Her iki aracı da 6 ay arayla alması lazım yalnız .d
yoksa ikisini aynı anda alırsa altı ay orda altı ay burda muhabbeti yemiyor .d
aynı şeyi bulgaristan-tr arası yapanlar da vardı bir ara.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
October 03, 2016, 01:03:45 PM
Şuan birikimimin tek amaci gürcüden arac getirmek. Tüm prosedürleri biliyorum çevremde araç getirende var. Beyler ordaki insanlar paraya o kadar muhtaç ki gitseniz gorursunuz. Orada 5$ buradaki 45liralık arabayı almanız mümkün. Saticinin cebinide azcik doldurdugunuzda sizi 6ay kendi yaninda yasamis gibi gosterebiliyorlar. Devlet daireleri de rüşvete açık, satici yarisini cebe atiyor yarisini ikametgah cikartana veriyor.
Sakın ola ki türklerden araba almayin. Eli yuzu duzgun gurcu tercuman bulun temiz is yapin maalesef turkler ordada turkleri dolandiriyor veya dolandirmasada zaten ucuz ve cazip gelen arabayi size dahada pahalıya kaktırmaya calısıyor.
-2yıl boyunca tr kullanirsiniz sadece trafik sigortasi yaptirmaniz yeterli, vergi odemezsiniz. Keyfe keder kasko yaptirabilirsiniz.
-2yıl sonunda aracinizdan memnunsaniz gürcüye gidip plakayi degistirip yeniden vizeye sokup motor hacmine gore vergisini odeyip tekrar tr girebilirsiniz +2 yıl daha kazanirsiniz
-araci degistirmek istiyorsaniz mevcut arac orada satilir veya takaslanir yeni aracla tr girilir
Aslında tamamen yasaldır. Gurbetciler icin cikarilan bir yasadir bu 2yıl yabanci plaka kullanmak, tabii ki biz türkler zeki oldugumuz icin bu yasayı sömürüyoruz  Cheesy

Sana bol sans. Dolandırılmaya hazır ol
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
October 03, 2016, 01:03:09 PM
Gürcistanda lokasyonu olan bir tanıdık oradan 2 araç aldı. 6 ayda bir gidip araçları değiştiriyor. İkisi de lüks ikisinin toplamı da ancak türkiyedeki araç fiyatı ediyor.
sr. member
Activity: 462
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
October 03, 2016, 08:39:55 AM
o is eskisi kadar kolay degil artik 2 yil kalmasi gerek guricistanda ayrica gurcistan devleti cesitli onlemler getirdi

copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
October 03, 2016, 06:22:50 AM
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
October 03, 2016, 03:57:00 AM
getirtmeyin dolandırılırsınız. cezası yuksek. forumda daha önce konusu geçti. değil turk vatandaşı yabancı ulke vatandaşı bile olsanız yabancı plaka ile 2 yıl arac kullanmak ole kolay değil.
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
October 03, 2016, 01:11:53 AM
Gürcistan'da oturma iznini şirket kurarak aldırıyor bazı aracılar.  Ehliyeti de Gürcistan ehliyeti olarak değiştiriyorlar. Gürcistan'da şirketin olduğu için ve oturma izninin olduğu için arabanın satışı yasal oluyor anladığım kadarıyla. Ayrıca arabayı 1. Derece yakınlarda kullanabiliyor Türkiye'de. Karınız, kardeşiniz felan
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
October 03, 2016, 12:19:41 AM
Forumdan bir arkadaş bu konudan bahsetmişti. Bende araştırmıştım. Dolandırılmamak için, özellikle Gürcistanda ki bazı otogaleriler özellikle eksik bilgi verip insanları mağdur etmektedirler. Yılda ortalama 150-200 civarı Gürcistan plakalı araç Türkiye de alıkonulmaktadır.
***6 Ay yurtdışı ikametiniz yoksa kesinlikle Türkiye ye araç sokamazsınız. Ayrıca Gürcistan yasalarında 6 ay ikamet etmeyen bir yabancı ülke vatandaşının araç satın alması yasal değil. Ha satışını kagıt üstünde yapıyorlar o anda denetlemiyorlar fakat gümrükten girişte ilk yapılacak kontrol sizin bu statüde olup olmadığınızdır. Çünkü yasal olmayan bir yolla satışın yapılması zaten hukukta yok hükmündedir.
***Başkası üzerinden vekaleten araç sokmak diye bir kavram çıkartmışlar, arkadaşlar Türkiye ye sokulan araç gümrükte kimin üstüne kayıtlıysa o aracı Türkiye de yalnızca o kişi kullanabilir. Trafik çevirmesinde bunun aksi şekilde yakalanırsa trafikten men edilir ve araca el konulur. Hakkınızda da gümrük kanununa muhalefet etmek ve kaçakçılıktan dava açılır.  Bazıları Türkiye ye sokup aracı kiraya verme vb... fiillerde bulunuyorlarmış. Bu maddeye göre böyle bir şey yapılması imkansız. Yakalanırsa el konulur araca.
***Bazı galeriler sizi Gürcistan'da 6 ay ikamet ettiğinizi gösteren belgeler ayarlıyorlar-mış( rüşvet vs.. ile) .  O zaman durum başka tabi. o şekilde aracın satışını üzerinize alabilir ve siz kullanmak şartıyla 2 yıl Türkiye de kullanabilirsiniz.
Pages:
Jump to: