Pages:
Author

Topic: Hacklenme furyasina katilan yeni isim - page 2. (Read 180 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
May 31, 2021, 06:05:03 PM
İyice alıştık artık birilerine lazım oluyor demekki satın alıyorlar yoksa neden uğraşsınlar ellerinde hazır data bir şekilde değerlendirecekler. Belkide içeriden birileri sızdırıyor bilemeyiz tabiki. Teknolojinin kötü yanları kayıt altında olan bilgiler çalınabiliyor.

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
May 31, 2021, 05:06:21 PM
evin adresini unutsak googledan buluruz yakında..
full member
Activity: 546
Merit: 154
May 31, 2021, 05:02:00 PM
Vallahi geçenlerde iphone da fark ettiğim bir özellik bana 5-6 yerde kullandığım (önemsiz yerler) şifrenin pawned listesinde olduğu uyarısı çıkardı. Artık saldım yani. Çünkü bunun sonu yok arkadaş her siteye ayrı şifre kullansak kafayı yiyecek gibi oluyorum. Önemli şifreleri farklı tutuyorum gerisi basit ve aynı.

Sifre konusu ahh sifre konusu . Boyle haberlerden sonra degistiriyorum sonra sifre girmem gerektigi zamanlarda yeni koydugum sifreyi hic hatirlayamiyorum malesef bikez daha degistirmek durumunda kaliyorum. Benim de en muzdarip oldugum konulardan birtanesi sifre konusu.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1358
May 31, 2021, 04:32:47 PM
Vallahi geçenlerde iphone da fark ettiğim bir özellik bana 5-6 yerde kullandığım (önemsiz yerler) şifrenin pawned listesinde olduğu uyarısı çıkardı. Artık saldım yani. Çünkü bunun sonu yok arkadaş her siteye ayrı şifre kullansak kafayı yiyecek gibi oluyorum. Önemli şifreleri farklı tutuyorum gerisi basit ve aynı.
full member
May 31, 2021, 04:17:01 PM
Valla artık bir bilgimizi bulamadığımızda google da aratarak rahatlıkla bulabileceğiz anlaşılan! Anasını satayım bi hacklenmeyen bizim bakkalın veresiye defteri birde kulağımızın arkası kaldı arkadaş  Cheesy Cheesy

Dediginize cok katildim hocam Smiley google herseyi bilir diye bosa demiyorlarmis Smiley tum bilgilerimizi eksiksiz biliyor masallah
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
May 31, 2021, 04:10:14 PM
Valla artık bir bilgimizi bulamadığımızda google da aratarak rahatlıkla bulabileceğiz anlaşılan! Anasını satayım bi hacklenmeyen bizim bakkalın veresiye defteri birde kulağımızın arkası kaldı arkadaş  Cheesy Cheesy
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
May 31, 2021, 03:39:18 PM
Valla öyle hocam ortada veri meri kalmadı yalama oldu. Zaten capital firmalar arasında çeşitli veri satışları yapıldıgını biliyorduk ama bu kadar fazla saçıldıgından yeni yeni bu haberlerden haberimiz oluyor malesef.
full member
May 31, 2021, 03:24:29 PM
Hacker forumlarında Collezione veri tabanından elde edildiği iddia edilen 200 binden fazla kullanıcının kişisel bilgileri belirli bir ücret karşılığı dağıtılıyor.

Siberbülten platformunun elde ettiği verilere göre 31 Ocak tarihinden bu yana Collezione markasının kullanıcı veri tabanı bir hacker forumunda satışta bulunuyor. Veri tabanı içerisinde kullanıcı adı-soyadı, e-posta adresi, şifrelenmiş parolası, doğum tarihi, ev ve cep numarası, adresi, TC kimlik numarası verileri yer alıyor.

Karaborsaya düşen veri tabanındaki kullanıcıların bazılarına ulaşılmış ve gerçekten Collezione kullanıcısı oldukları teyit edilmiş.

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/collezione-kullanici-verileri-internette-satiliyor--134012

Verilerimiz orada burada orta mali oldu resmen habire  hackleniyorlar.
Pages:
Jump to: