Pages:
Author

Topic: Havale EFT FAST - page 2. (Read 202 times)

hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 05, 2024, 03:43:02 PM
Üst limitin 50 bin liraya çıkması tabi güzel haber ama bence bundan çok daha yukarı seviyelere çıkarılmalı. Çünkü bazen banka aracılığıyla büyük ödemeler yapmak gerektiğinde ve bankaların işlem saatini geçtikten sonra işlem yapıldığında mecburen sonraki güne kalmış oluyor. Üst limit zamanla en az 100 bin liralara çıksa çok iş görür diye düşünüyorum. Eskiden birkaç bin lira olduğu zamanlar da vardı tabi ondan iyi şu an en azından.  Grin
Hocam işlem saati geçtiği zaman mecburen üst limit kadar parça parça göndermek en mantıklısı oluyor yoksa beklemek gerekiyor birde işiniz acil olduğu zaman mesai saatleride fast üstü işlemlerde bazen yarım saat yada daha fazla beklediğiniz oluyor yani en güzeli limit dahilinde parça parça transfer.

Enpara havale eft ücreti yok bazı bankalarda ise havale ücreti almıyor ama eft ücreti alıyor bende para lazım olduğu zaman paparaya havale yapıyorum ordanda parayı kullanacağım hesaba havale yaparak ücretsiz çözüyorum.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
January 05, 2024, 03:38:57 PM
Bankacılık sektörünün parayı kırdığı yer burası değil ama damlaya damlaya göl olur mantığıyla aldıkça alıyorlar. Her gün milyonlarca lira bu ücretlere gidiyordur.
20 bin liralık limit çok azdı. Yeri geliyor bir şeyler satın alıyoruz ve haftasonu diye ödemesini yapamıyorduk. Artık bu durum biraz olsun daha rahat bir hale gelecek. İkinci el bilgisayar vb alan kişiler için şarttı bu. 50’nin üstünde bir ödeme yapılacaksa da mecbur beklenecek Cheesy
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
January 05, 2024, 03:26:44 PM
Bu çok gereksiz bir zam bana kalırsa. Yeterli seviyede zaten ücret alıyorlar oradan buradan. Ben bir fast işlemi yapmaya kalktığımda şimdi 4.300 tl üstü olunca 8 tl vericem gereksiz yere. Tabiki çok büyük bir meblağ değil fakat işte böyle saçma şeylere para gidince damlaya damlaya göl oluyor.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
January 05, 2024, 02:58:48 PM
50 bin lira bence güzel peki bir soru sorucam ben şuan mesai saatleri dışında başka banka hesabı olan bir arkadaşıma 300 bin lirayı 50bin liralık 6 parça halinde yollayabilecek miyim?

Günün her saatinde para gönderilmesi zorunlu bir ihtiyaç olabiliyor ve yakın zamanda gönderi limitinin artması da iyi oldu. FAST sistemi büyük kolaylık ama çoğu bankada ücretli olması bankaların müşterilerine yaklaşımını gösteriyor. Hem bankanın müşterisi olup hem de bir miktar parayı göndermeye çalıştığımızda bundan ücret almaları yani birçok kalem vardır gelir sağlamaları için ama belirli bir saate kadar alınmayan ücretin belirli bir saatten sonra transfer yapılıyor diye alınması ne kadar doğru.

Habere göre "işlem başına" ifadesi var. Bundan anladığım ise 50+50+... şeklinde transfer yapılabileceği. Bu yazıdan anladığım net olarak doğru olmayabilir, böyle bir transfer yapma durumunuz var ise müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almakta fayda var.

İlgili haber: https://www.ntv.com.tr/ntvpara/fast-limiti-50-bin-tlye-yukseltildi,qXsLOiNgZEeG-YeLUnF9vQ
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
January 05, 2024, 02:40:44 PM
Bankacılık sektörü gerçekten ülkemizde oldukça iyi seviyede hatta gözlemleyebildiğim kadarıyla dünyanın önde gelen ülkelerinden bile iyi durumdayız.E-Devlet konusunda da aynı fikirdeydim örneğin Almanya'da hala çoğu işlem için devlet dairesine gitmeniz gerekiyor vs.E devlet konusunda fikrimin değişme sebebi kişisel verilerin sürekli çalındığı yönündeki iddialar veri güvenliği her şeyden önemli.

50 bin lira bence güzel peki bir soru sorucam ben şuan mesai saatleri dışında başka banka hesabı olan bir arkadaşıma 300 bin lirayı 50bin liralık 6 parça halinde yollayabilecek miyim?
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
January 05, 2024, 02:38:06 PM
Üst limitin 50 bin liraya çıkması tabi güzel haber ama bence bundan çok daha yukarı seviyelere çıkarılmalı. Çünkü bazen banka aracılığıyla büyük ödemeler yapmak gerektiğinde ve bankaların işlem saatini geçtikten sonra işlem yapıldığında mecburen sonraki güne kalmış oluyor. Üst limit zamanla en az 100 bin liralara çıksa çok iş görür diye düşünüyorum. Eskiden birkaç bin lira olduğu zamanlar da vardı tabi ondan iyi şu an en azından.  Grin
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
January 05, 2024, 02:32:03 PM
Allahtan enpara varda bu tarz sorunları fazla kafamıza takmıyoruz. Gerçi sadece enpara değil kuveytturk ve tebde de bunun gibi işlem ücreti almama durumu var. Ama örneğin kredi kartında aidat mevzusunda bankalara tüketicilerine en azından bir tane aidatsız kredi kartı sunma zorunluluğu gibi işlem ücretleri içinde minimum bir sayıda ücretsiz yapma şartı koysalar. Gerçekten bazı bankalar bu konuda bokunu çıkartırcasına fiyat istiyorlar özellikle yaşça büyük tüketiciye fazla sahip olanlar.

Ayrıca fast sistemi kendi başına büyük bir nimet olmuştu nitekim bugün attım yarın geçerci dolandırıcılara darbe vurmuştu şimdi de 50K'ya çıkartmaları tüketiciyi iyice rahatlattı yüksek miktarlar için.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 05, 2024, 02:11:03 PM
Bankaların havale eft ve fast işlem ücretleri zamlanmış yani enflasyon oranında ücretler arttırılmış. Bir çoğumuz ücretsiz kanalları kullandığımızı düşünüyorum bu nedenle beni çok etkilemiyor. Bu arada 20 bin lira olan fast üst limiti 50 bin lira olmuş yani bu güzel olmuş diğer türlü 20 bin şeklinde parça parça göndermek zor oluyordu.
Zamlı ücretler Şubat 2024 tarihinden itibaren geçerli olacakmış.

https://www.donanimhaber.com/bankalarin-havale-eft-ve-fast-islem-ucretlerine-zam-2024--172730
Pages:
Jump to: