Pages:
Author

Topic: Herkese Merhaba Bitcoin Günlüğüm - page 3. (Read 8617 times)

hero member
Activity: 644
Merit: 504
January 03, 2017, 10:21:25 AM
sr. member
Activity: 434
Merit: 255
January 03, 2017, 10:08:42 AM
Dedelerimizin zamanında alması gereken tarzda bir yatırım olarak kıyaslamışsınız fakat şöyle bir durum var bahsedilen sene 2009 da bu fırsatı görmüş biri olarak ki o zamanlar hali hazırda wow nwm gibi onlineler üzerinde gold sale powerlvl ile ilgileniyordum BTC lafını duyduğumda bi günlük gelirle alınabilecek bir parça almıştım yaklaşık 100 tl gibi bir değerdi ne kadar btc ediyordu zerre hatırlamıyorum bile. bunca zaman boyunca da unuttum bitcoinin gelişimini takip etmeyi şuan sanırım bir kaç ev alacak para vardır adını dahi hatırlamadığım bir köşede Cheesy şimdi bilmediğim için tabii ki üzülemiyorum bile onu geçelim tekrardan yatırım yapayım dediğim noktada 3,500 tl gibi bir fiyattan bahsediyoruz 0,küsürlü durumlara değinmiyorum şuan daha ne kadar artacak ki 0,001 den edeceğim karla 1 tamdan edilecek arasında gidip geliyor yeni başlayan insan denemek için bütçesine göre diyelim 100-500 tl arası bir şeyi kaybetmeyi göze alarak atılabilir ama para kazanmak için ki günlük 1 tl 2 tl gibi raakmları kazanç gözüyle bakmıyorum bu hesapta ciddi risklere girmek durumunda kalıyor artık. Ilerde daha da değerli hale geleceğini bilerek inanarak ve dünya düzenine baş kaldırı olarak gördüğüm bu sisteme olan inancım tam ama ölmemek için de kiramı ödemek yemek yemek ve bir işte çalışmam gerekiyor artanı BTC ye endekslesem bile. Bu durumda ya kendi kendimizi oyalacağız 1tl musluk 2 tl poloniexte ya da gözü karartıp borsaya vs dalacağız. Bu durumda da bunu kimse tavsiye edemiyor çünkü hiç bir şeyin garantisi yok laf duymak istemez Cheesy işte tam olarak bu sebeplerden ötürü dedelerimizin arsa işini kaçırdığı gibi trenin geçişini izliyor bir çok yeni yatırımcı... Saygılarımla
member
Activity: 83
Merit: 10
January 02, 2017, 03:12:57 AM
Tekrar merhaba , bundan sonra gelecek için ayırdığım ve asla trade yada tl/usd ye dönmeyi düşünmediğim (en azından 5-10 yıllık vadede) bir miktar btc nin dışında elimde trade için ayırdığım 0,44 btc ile yaptığım trade işlemlerini yazacağım yatırım tavsiyesi olmaması için işlemleri kapattıktan sonra yazmayı düşünüyorum.

0.439, btc

0439 btc alım    zec     0,0490     satım   0,0516          kar (0,0230 btc)

0,462 btc alım    fct     0,002666  satım   0,002845      kar (0,0310 btc)

0,493 btc satım usdt   952,5       alım     960,66        zarar(-0,0054 btc)

margin trading

343 fct  satım   0,00291388     alım 0,00285731       kar( 0,015 btc)

toplam 0,5019 btc

1 haftalık büyüme %14     

Haftalık trade işlemlerini bu sayfada güncellemeyi düşünüyorum.Ayrıca amacım kesinlikle ilerde bir fon açmak değildir.Başkasının parası ile işlem yapmak asla bana göre değildir.Kendimi halen bu işin çok başında bir amatör olarak görüyorum.Buraya trade işlemlerini yazmamdaki amacım üstatlardan fikir ve yorum almak ve benden sonra başlayanlara da bir ışık olmasıdır.

Saygılarımla   

member
November 16, 2016, 09:47:22 AM
Bitmex kaldıraçlı işlemler xbt/usd long kaldıraç oranı x5 .. Bekleyelim görelim

Yatırım tavsiyesi değildir.

715 dolardan alıp 740 dolardan satıp işlemi kapattım.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
November 12, 2016, 03:49:44 AM
Dediklerine katılıyorum. Daha erken ilgilenmek istememin sebebi kazanç sağlamaktan daha çok şimdiye göre bilgili olacaktım. Bir sürü teknik konu var bunlar ilgimi çekiyor ama yaşta ilerlediği için kafam fazla kaldırmıyor, beyin teknik konularla ilgilenmemeye başlıyor yada bıktığım içinde olabilir. Fırsatlara gelirsem birçoğunu görebiliyorum yakalıyorum ama sabun gibi elimden kayıp gidiyor sebebini anlayamadım. Sabır isteyen konularda aceleci davranmam olabilir bu sebep. Bebeğe bakar gibi bakıp büyütmek gerekiyor.
member
November 12, 2016, 03:25:02 AM
Çoğu kişi bitcoin duyduktan sonra musluk siteleri ile tanışıyor. Bende denemiştim forumda bu yönde tavsiyeler vardı. Acaba bilerek mi yapıyorlar yeni üyeleri boş vakit geçirmeleri için yönlendirme işini. Bir şey çıkmayacağını anlamam çok kısa bir zaman almıştı. Bitcoin ile tanıştıktan kısa bir süre sonra ponzi ile tanıştım. Ponzinin ne olduğunu hiç bilmiyordum burada araştırma yaparken birisi mmm için konu açmıştı bende bu konuya denk gelmiştim meğerse mmm üyelerine görev icabı burada konu açmaları için görev veriyorlarmış. Konu açıldıktan ve ben denk geldikten sonrada silinmişti yasaklandığı için. Bitcoin ile olan araştırmalarımı mmm ile tecrübeye dönüştürmeye başladım. Bu fazla uzun sürmedi ama kayıp etmedim. Sonrasında ponzi sitelerinden uzak durdum.

Keşke daha önce kafamı verseydim. Bitcoin'i aslında ilk duymam mining ile ilgili bir şeyler okumamla başlamıştı seneler önce açıkçası çok karışık geldiği için ve sermaye olmadığı için başka şeyler üzerinde yoğunlaştım. Alp Işık başka bir forumda sık sık konu açıyordu bitcoin ile ilgili. Bende bu adam ne ayak diye bir polis edasında düşünüyordum. Aylar geçtikten sonra bitcoin'in bir tutku olduğunu anlamıştım.

Musluklar bu işe başlarken öğrenme amaçlı bir dal gibi tabi birde kişinin bütçesi ile de alakalı bir seçenek gibi geliyor bana , denemeden de kalıcı tecrübeler edinilmiyor.. Bitcoin kazanma yöntemlerinin hemen hemen hepsi bu alanla ilgili tecrübeler ve kişi ancak bi çoğunu deneme yanılma ile öğrenebiliyor,

Daha önce bu işlere girmek mining yapmak yada bitcoin almakla alakalı forumda birçok başlık var şu zamanda şu kadar alsaydım yada mining yapsaydım şu kadar kazanırdım yada üretirdim gibi , ben bu fikirler ile alakalı olarak şöyle düşünüyorum biz geçmiş zamanı düşünüp fırsatları kaçıran insanlar değiliz.Geçmişteki fırsatları kaçırmış gelecekten gelen insanlar değilde gelecekten geçmişe gelmiş fırsatları bulabilecek kişileriz diye düşünüyorum. Her zaman fırsatlar vardır görebilenler için 2011 de btc şu kadar cent ti şu kadar alıp 5 sene bekleseydim bu kadar param olmuştu gibi düşünmek yerine 5 sene sonra yada x bir gelecekte değer olabilecek bir birimi bugünden fark etmek/ yatırım yapmak gibi düşünmek gerekiyor bence.

Hani şu dedelerimizin ilerde değerleneceğini düşünüp alması gereken çok değerli arsalar gibi Smiley

Saygılarımla
hero member
Activity: 896
Merit: 519
November 11, 2016, 01:34:38 PM
Çoğu kişi bitcoin duyduktan sonra musluk siteleri ile tanışıyor. Bende denemiştim forumda bu yönde tavsiyeler vardı. Acaba bilerek mi yapıyorlar yeni üyeleri boş vakit geçirmeleri için yönlendirme işini. Bir şey çıkmayacağını anlamam çok kısa bir zaman almıştı. Bitcoin ile tanıştıktan kısa bir süre sonra ponzi ile tanıştım. Ponzinin ne olduğunu hiç bilmiyordum burada araştırma yaparken birisi mmm için konu açmıştı bende bu konuya denk gelmiştim meğerse mmm üyelerine görev icabı burada konu açmaları için görev veriyorlarmış. Konu açıldıktan ve ben denk geldikten sonrada silinmişti yasaklandığı için. Bitcoin ile olan araştırmalarımı mmm ile tecrübeye dönüştürmeye başladım. Bu fazla uzun sürmedi ama kayıp etmedim. Sonrasında ponzi sitelerinden uzak durdum.

Keşke daha önce kafamı verseydim. Bitcoin'i aslında ilk duymam mining ile ilgili bir şeyler okumamla başlamıştı seneler önce açıkçası çok karışık geldiği için ve sermaye olmadığı için başka şeyler üzerinde yoğunlaştım. Alp Işık başka bir forumda sık sık konu açıyordu bitcoin ile ilgili. Bende bu adam ne ayak diye bir polis edasında düşünüyordum. Aylar geçtikten sonra bitcoin'in bir tutku olduğunu anlamıştım.
member
November 11, 2016, 09:01:55 AM
Bitmex kaldıraçlı işlemler xbt/usd long kaldıraç oranı x5 .. Bekleyelim görelim

Yatırım tavsiyesi değildir.
member
November 09, 2016, 01:37:25 PM
Güzel konuymuş,

biz yenilerin tecrübe kazanması için takip edilesi çok yüksek,

İyi forumlar.

Teşekürler.
hero member
Activity: 700
Merit: 553
November 09, 2016, 05:02:25 AM
Güzel konuymuş,

biz yenilerin tecrübe kazanması için takip edilesi çok yüksek,

İyi forumlar.
member
November 03, 2016, 01:18:17 AM
nedense şuana kadar hiç kar etmedim önce musluk sitesinde dolaştım gelen btclerle (bilgisiziz o zamanlar yeni başlamıştım öğrenmeye) adamlar oyutubede izlenmesi için dice sitelerini kazanç aylık şukadar diye kandırıyor girdim primediceyi çekmiş btc atmış kaybediyor 2 katı giriyor ki ne kadar 2 katı girsende kaybediyorsun adam 2 dk lık oynadığı için bakın kazanılıyor diye kekliyip videoyu kapatıyor bende inandım en az 3 aylık uğraşımı yatırdım kaybettim tecrübe edindim en azından gidip btc aldım kredi kartıyla baya arttırdım poloniexde kaybettim aldığım coin düştü düştü .. derken bitti btc şuan elimde btc yok ne zamandır bitcointalkda imza kampanyasına katılmaya çalışıyordum sonunda katıldım yazıyı yazdığım gün çarşamba her perşembe ödeme yapıyorlar yarın btc geliyor Smiley

Merhaba , musluk satoshi kazanmak için iyi bir yöntem olabilir fakat dice kötü bir fikir olmuş ,ama iyi tarafından bakıp tecrübe diyebiliriz.Polo da altcoin alt sat konusu işte bilgi/takip gerektiren konu bu , size naçizane tavsiyem forumdaki polo başlığını sürekli takip etmek ve bilgili/tecrübeli üyelerin önerilerine kulak verdikten sonra kendinizde değerlendirip küçük miktarlarda olayı daha net anlayabilmek için al-satlar yapmak olacaktır.Ben öyle yapmaya çalışıyorum. ve karlı kapattığım işlemlerde oldu bu forum sayesinde örneğin: Dao daki büyük düşüşteki volatilitede , örneğin eth de gibi, birde en çok btctürk TL ödemelerini kapatmadan önce btc/tl paritesinde al-sat yaparak kazanmıştım.Size tavsiyem ki tavsiye vermek haddime mi onu da bilmiyorum ama forumun genelini sadece local değil tamamını takip etmeniz ve localde de değerli forum üyelerini  n yazdıklarını dikkate almanız olacaktır.Tabi ki son tahlil size aittir.

Saygılarımla
member
Activity: 111
November 02, 2016, 12:42:39 PM
nedense şuana kadar hiç kar etmedim önce musluk sitesinde dolaştım gelen btclerle (bilgisiziz o zamanlar yeni başlamıştım öğrenmeye) adamlar oyutubede izlenmesi için dice sitelerini kazanç aylık şukadar diye kandırıyor girdim primediceyi çekmiş btc atmış kaybediyor 2 katı giriyor ki ne kadar 2 katı girsende kaybediyorsun adam 2 dk lık oynadığı için bakın kazanılıyor diye kekliyip videoyu kapatıyor bende inandım en az 3 aylık uğraşımı yatırdım kaybettim tecrübe edindim en azından gidip btc aldım kredi kartıyla baya arttırdım poloniexde kaybettim aldığım coin düştü düştü .. derken bitti btc şuan elimde btc yok ne zamandır bitcointalkda imza kampanyasına katılmaya çalışıyordum sonunda katıldım yazıyı yazdığım gün çarşamba her perşembe ödeme yapıyorlar yarın btc geliyor Smiley
member
November 01, 2016, 01:33:00 PM
@Granxis  , teşekkür ederim. Bende devam edip yeni öğrendiklerimi paylaşmak istiyorum.

@ arancra , teşekkür ederim. Amin , cümlemizin çocuğunu Allah esirgesin .. ayrıca uykusuzluk ne demek askerlikten sonra tekrar hatırlamaya başladım Smiley ama şikayetçi değilim huzurluyum uykusuz ve huzurlu bir baba.

Aslında zcash ile alakalı forumda bi başlık vardı şimdi tam hatırlamıyorum ama onu okuduktan sonra zeropond ve genesis mining kontratlarını biraz araştırdım fakat konuyu çok anlayamadığım için herhangi bir alım yapmadım. İlk fırsatta araştıracağım.

Saygılarımla.

sr. member
Activity: 448
Merit: 250
October 31, 2016, 05:34:26 PM
Arkadaşlar kendi açtığım başlığı takip edemeyecek kadar yoğun bi dönemden geçiyorum desem sanırım yalan söylemiş olmam.Hem iş yoğunluğu hem ev taşıma , hemde  bir hafta sonra inşallah bi kızım olacak onun telaşesi bir türlü foruma serüvenimin devamını yazamadım kusura bakmayın ilgi ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

En son kaldığım nokta btctürk te fiyat dalgalanmalarını yakalayıp btc mi yükseltmeye çalışmak oldu 3btc yi 4.1btc ye kadar yükselltim ardından btctürkün tl işlemlerini dondurması ile polo da altcoin trade e devam edeyim dedim orda da yukarıda bahsettiğim nedenlerden altcoin leri btc ye çevirip beklemeye geçtim bu süre zarfında da yenilikleri takip etmeye ve mümkün oldukça eski konuları okumaya çalışıyorum.Birde foruma birşeyler yazmak için çoğu zaman kendimi yeterli görmediğim için başlıklara bir şeyler yazamıyorum , okumak ve takip etmek bana daha mantıklı geliyor bu aralar. Saygılarımla..

Biz de vazgeçtiniz sandık hocam.

15 aylık bir oğlan babası olarak, öncelikle Allah analı-babalı büyütsün kızınızı. Bahtı açık ömrü uzun olsun inşallah. Sonrasında ise uykusuz gecelere hazır olun hocam =)

Bitcoin dünyasına gelince. Gayet hızlı ve güzel bir başlangıç yapmışsınız anlaşılan. Başarılı buldum sizi. Umarım böyle devam edersiniz. Bu aralar (özellikle bugün) zcash çok ciddi bir yükseliş gösterdi. Devam eder ise, mantığını ve misyonunu iyice araştırıp anlamanızı öneririm. Bitcoine ciddi bir rakip çıkmış olabilir. Ya da sadece birkaç balinanın oyunu da olabilir.

Esen kalın.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
October 31, 2016, 05:24:57 PM
member
October 24, 2016, 08:03:47 AM
merhaba bende bitcoini yeni duydum araştırıyorum.. diğer altcoinlere bayağı bi araştırdım yatırım yapacağım.

Merhaba , öncelikle başarılar diliyorum .Altcoinlerle alakalı coinmarketcap sitesinden coinlerin fiyatlarını takip edebilirsiniz. Poloniex vb. sitelerden de trade yapabilirsiniz.İyi çalışmalar.
sr. member
Activity: 415
Merit: 250
October 21, 2016, 08:45:39 AM
merhaba bende bitcoini yeni duydum araştırıyorum.. diğer altcoinlere bayağı bi araştırdım yatırım yapacağım.
member
October 20, 2016, 09:48:44 AM
Arkadaşlar kendi açtığım başlığı takip edemeyecek kadar yoğun bi dönemden geçiyorum desem sanırım yalan söylemiş olmam.Hem iş yoğunluğu hem ev taşıma , hemde  bir hafta sonra inşallah bi kızım olacak onun telaşesi bir türlü foruma serüvenimin devamını yazamadım kusura bakmayın ilgi ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

En son kaldığım nokta btctürk te fiyat dalgalanmalarını yakalayıp btc mi yükseltmeye çalışmak oldu 3btc yi 4.1btc ye kadar yükselltim ardından btctürkün tl işlemlerini dondurması ile polo da altcoin trade e devam edeyim dedim orda da yukarıda bahsettiğim nedenlerden altcoin leri btc ye çevirip beklemeye geçtim bu süre zarfında da yenilikleri takip etmeye ve mümkün oldukça eski konuları okumaya çalışıyorum.Birde foruma birşeyler yazmak için çoğu zaman kendimi yeterli görmediğim için başlıklara bir şeyler yazamıyorum , okumak ve takip etmek bana daha mantıklı geliyor bu aralar. Saygılarımla..
full member
Activity: 128
Merit: 100
October 16, 2016, 11:38:19 AM
Arkadaş uçmuş ama ben de tavsiyede bulunayım. Bu forumdakileri okumak sana küçük bir katkı yapar ama en büyük katkı tecrübedir. Deneyeceksin, kurcalayacaksın, kaybedeceksinde ama bu tecrübe olacak ve aynı hataya tekrar düşmeyeceksin.
full member
Activity: 238
Merit: 100
October 16, 2016, 09:41:04 AM
Güncel durumunuz nedir acaba? Merak ettim.

Bu arkadaşta pek çokları gibi hızlı başlayıp genç bırakanlardan oldu galiba. Ses seda çıkmamış uzun zamandır. Ya da başka bir hesap satın almış da olabilir.
Pages:
Jump to: