Pages:
Author

Topic: Hesabınızın hacklenmemesi için ne yapmalısınız? Kendi bildiklerim - page 2. (Read 316 times)

newbie
Activity: 20
Merit: 0
Selam arkadaşlar, gerek mail gerek forum hesaplarınızın hacklenmemesi için sizleri çok fazla yazıya boğmadan kısa ve öz bir şekilde ne yapmanız gerektiğinden bahsetmek istiyorum.
Öncelikle mail adresinize gelen tanımadığınız kişilerin maillerindeki resim (ardına link gizlenebiliyor) ve linklere tıklamamanız gerekiyor.
girdiğiniz websitelerini yer imleri veya başlangıç sayfasındaki sayfalar olarak kayıt etmeli veya elinizle kontrol ederek girmelisiniz,. Googleda siteyi aratarak girerseniz benzeri sahte siteler yapabiliyor ve bu şekildede şifrelerinizi ele geçirebiliyorlar.
Hesaplarınızı hacklemek için Bruteforce yani şifre denemesi yönteminide kullanıyorlar. bu yöntem en eski ve geçerli yöntemlerden birisidir, Gelişen teknoloji ve artan güvenlik önlemlerine karşın örnek: Bir kaç denemden sonra hesap blokesi, veya Capatcha kod girme gibi önlemler alınsada hackerlar bunları geçmeninde yollarını bulabiliyorlar.
Şifre güvenliği için hem rakam hem sayı hem büyük küçük harf ve karmaşık şifre oluşturmanız gerektiğini daha önce duymuşsunuzdur. Fakat ben size herkesin bilmediği bir yöntemi söyleyeyim, Şifrelerinizin içinde mutlaka türkçe karakter bulunsun ĞŞÇ çünkü yabancı hackerların wordllistlerinde bu harfler bulunmamakta ve hacklenme ihtimaliniz ortadan kalkmaktadır.
Ayrıca 2 kişinin bildiği sır, sır değildir, hiç bir arkadaşınıza kardeşinize sevgilinize şifrenizi ne olursa olsun vermeyin!!
Evet arkadaşlar benim nacizhane tavsiyelerim bunlar yazıyı kısa tutmaya çalıştım, umarım beğenmişsinizdir.
Pages:
Jump to: