Pages:
Author

Topic: Hiveos Kurulum - page 2. (Read 348 times)

full member
Activity: 405
Merit: 104
September 27, 2018, 06:30:55 AM
HiveOS için önerilen flash disk modelleri nelerdir ?

Benimki reset attığında bazen error verip açılmıyor.
member
Activity: 112
Merit: 31
September 23, 2018, 06:07:10 AM
Görüntü olmasa da sistemin çalıştığına sevindim.
Aslında görüntüye, monitöre ihtiyacınız yok. SSH ile bağlanıp (putty, remoteNG gibi programlarla), zaten istediğiniz herşeyi yapabiliyorsunuz.
Aynı LAN'da olunca teleconsole gibi VPN servislerine gerek yok. Aynı LAN'da değilseniz de, modem/router'ınızın VPN özelliği ile yine aynı şekilde davranabilirsiniz. Ben web arayüzünü dâhi kullanmıyorum mesela. Teleconsole, openvpn gibi özellikler sonradan eklendi, aslında gereği yok. 8-10 yıllık anakart işlemci kullanıyorum ben riglerde. Para eden tek şey kartlar ile PSUlar. Öyle milyarlık kartlara işlemcilere gerek yok *NIX sistemlerde.O yüzden de ne kadar az kaynak tüketimi, o kadar iyi bence.
member
Activity: 266
Merit: 12
September 22, 2018, 07:21:27 PM
Öncelikle herkese teşekkür ederim, açtığım konu sorunu çözünce aklımdan çıktı daha yeni fark ediyorum. Sisteme uzun süredir el sürmüyordum Bios da uefı iptal edip bütün başlangıç tiplerini legacy yapmama rağmen flash üzerinden başlatmamıştı anakart fakat aynı işlemi tekrar denediğimde başlattı. Başladıktan sonra 2.bir problem olarak ekrana verdiği görüntüyü tamamen kesmeye başladı anakart üzerinden görüntü almaya çalıştım ondada olmadı.

Tamamen kapattım pili ve güç kablolarını çıkartıp Bios sıfırladım 1 saat kadar sonra tekrar toparlayarak Bios güncelledim. Arkasından tekrar kartları bağladım legacy boot ayarladım ve çalıştırdım bu sefer de ubuntu ekranına kadar geldi ve oradan sonra görüntü kesilmeye başladı. Şöyle bir durum var benim bu sistemi kurma sebebim anakartımın 1 sene sonra arızalanıp ssd diski görmemesiydi. Bu görüntü kesme mevzusunun üzerine düşüp yoğunluğumun içinde kafamı şişirmek yada gelirlerin altdüzeyde olduğu bir zamanda yeni anakart alıp masraf yapmak istemedim. Flash belleği başka bir pc de başlatarak Hiveos kullanıcı bilgilerini girdim ve bağladım daha sonra sisteme taktım flash belleği ve çalıştırdığımda görüntü alamasam da sorun çıkarmadan bağlandığını gördüm.

Teleconsole ile Wifi ayarladım ve sistemi yerine kaldırdım. Şuan için sorun yok stabil bir şekilde çalışıyor. Anakart da yaşanan arızaya baktığımda bazı insanlara satın aldıkların satın aldıkları gibi yaşadıklarını gördüm bu kronik bir sorun sanırım ama bu düzeyde bir sorun beni etkilemek yerine böyle güzel bir sistemle tanışmama sebep oldu.

Hiveos gerçek anlamda profesyonel bir sistem 3.sisteme kadar da para almıyorlar. Kesinlikle Windows ile uğraşıp onca ayar yapmak ssd diske para vermek yerine tercih edilmesi gereken bir sistem.
sr. member
Activity: 630
Merit: 251
🤖UBEX.COM 🤖
September 19, 2018, 11:02:29 AM
HDraw copy ile riglerim için flash hazırladığımda hiçbirinde herhangi bir sorun yaşamadım. flashdisklerde 2 partition oluşturuyor, biri linux tipi ext3 biri ntfs
ntfs bölümde vpn config xml gibi dosyalar atıyor. partitionlarda herhangi bir boyutlama biçimleme falan yaptıysanız yapıyı bozmuş olabilirsiniz. yardımcı programlarla imajı yazdıktan sonra hiçbir ek işleme gerek kalmadan flash ı  bios da boot sırasının üstüne çekmek yetiyor.

bazı anakartlarda uefi desteği flash disklerden boot sırasında sıkıntı çıkardığı olabiliyor uefi desteğini kapatıp boot tipini legacy yapıp deneyebilirsiniz
member
Activity: 602
Merit: 32
September 17, 2018, 02:26:16 AM
FAT32 olmayacak zaten, ubuntu16.04 olduğundan ext3 olmalı dosya sistemi.
Official videodaki adımları izleyin olacaktır mutlaka.
Dememe gerek var mı bilmiyorum ama, BIOS Boot Order da gözünüzden kaçmasın.

Bence tam olarak demene gerek olmayan şey sorun Smiley
member
Activity: 112
Merit: 31
September 17, 2018, 02:25:05 AM
FAT32 olmayacak zaten, ubuntu16.04 olduğundan ext3 olmalı dosya sistemi.
Official videodaki adımları izleyin olacaktır mutlaka.
Dememe gerek var mı bilmiyorum ama, BIOS Boot Order da gözünüzden kaçmasın.
member
Activity: 447
Merit: 88
September 16, 2018, 11:31:45 AM
https://www.youtube.com/watch?v=DJkAZLsmAkQ

Bu videodaki kuruluma göre tekrar dener misiniz ?
member
Activity: 266
Merit: 12
September 16, 2018, 06:22:51 AM
Merhaba,

Hiveos kurmaya çalışıyorum dünden beri ama bir türlü beceremedim. 32 Gb bir flash bellek aldım, Hiveos-20180910 sürümünü indirdim ve talimatlara uygun bir şekilde flash belleğe yazdım fakat hiç bir şekilde başlangıç diski olarak çalışmıyor.

Dosya .img olduğu için Rufus da fat32 olarak biçimlendirip yazamıyorum diğer uygulamalar(Etcher, HDD Raw Copy Tool, Win32DiskImager) zaten biçimi seçme şansı vermiyor. Otomotik olarak ntfs NTFS yazıldığı için sanırım başlangıç diski olarak algılamıyor.

Defalarca deneme yapmama rağmen bir türlü çözemedim, lütfen konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi.

Şimdiden teşekkür ederim.
Pages:
Jump to: