Pages:
Author

Topic: http://www.bitcoinsgreece.com - page 2. (Read 2306 times)

newbie
Activity: 10
Merit: 0
May 25, 2017, 04:40:58 PM
#7
Έχω επιλέξει το copay σε ios. Κατά συνέπεια μπορείς να αγοράζεις από διαφορά ανταλλακτήρια αλλά όλα θα πρέπει να καταλήγουν στο πορτοφόλι σου.
Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου θα επανέλθω μετά τις επόμενες κινήσεις γιατί η αλήθεια είναι ότι είμαι κάπως μπερδεμένος ..
Βήμα βήμα

Καλό βράδυ ευχαριστώ και πάλι
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
May 25, 2017, 04:33:52 PM
#6
ένα δικό σου wallet που θα το έχεις η στο κινητό σου η στο dekstop σου η καλύτερα ένα hardware bitcoin wallet.
Δες εδώ τις επιλογές που υπάρχουν

https://bitcoin.org/el/choose-your-wallet
newbie
Activity: 10
Merit: 0
May 25, 2017, 04:15:46 PM
#5
Κάνω ένα ξεκίνημα με 100 Ε από περιέργεια περισσότερο και βήμα βήμα θα το γνωρίσω καλύτερα, δεν θέλω να σας κουράσω.

Μια τελευταία ερώτηση , ποιο είναι το ασφαλές μέρος για να έχεις το κεφάλαιο σε bit coin δηλαδή ?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
May 25, 2017, 04:05:30 PM
#4
ας πούμε από το kraken

kraken.com

η το Bitstamp

https://www.bitstamp.net/

οι καταθέσεις και εκεί γίνονται με μεταφορές μέσω sepa σε τραπεζικό λογαριασμό στο εξωτερικό. Λόγο μεγαλύτερης ρευστότητας σε αυτά τα ανταλλακτήρια δεν θα βρεις και μεγάλες αποκλείσεις στις ισοτιμίες τους.
Να θυμάσαι ότι δεν υπάρχει κάποιο επισημο ανταλλακτήριο όπως αναφέρεις. Και να θυμάσαι πάντα ότι τα ανταλλακτήρια δεν είναι τράπεζες και κανείς δεν εγγυάται την ασφάλεια των καταθέσεων σου. δλδ δεν μπορείς να κρατάς τα bitcoin σου η τα χρήματα σου για πάντα εκεί.
newbie
Activity: 10
Merit: 0
May 25, 2017, 04:02:46 PM
#3
Και από πω θα μπορούσα να αγοράσω στην τιμή της αγοράς ?

Συγνώμη εάν κουράζω απλά λόγο του ότι τώρα ξεκινάω θα ήθελα τη γνώμη σας ως προς τον τρόπο.

Έχεις να μου προτείνεις κάποια άλλη σελίδα που να μην είναι ανταλλακτήριο για traiding ?

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
May 25, 2017, 03:58:33 PM
#2
δεν έχει αντιμετωπίσει ποτέ κάποιος πρόβλημα με αυτό το ανταλλακτήριο αλλά πρόσεχε τις τιμές πώλησεις του γιατί είναι πολύ ποιο υψηλές από αυτές τις αγοράς. να θυμάσε πάντα ότι τα ανταλλακτήρια είναι χρηματιστήρια δλδ δεν πουλάνε τα ίδια αλλά οι χρήστες τους. Να προσέξεις δλδ σε τι τιμή θα αγοράσεις τα bitcoin σου και κυρίως πρωτού δοκιμάσεις το πρώτο σου trade να κάτσεις να μάθεις πως λειτουργεί η συγκεκριμένη πλατφόρμα.
Πάντως νομίζω από δευτέρα τώρα θα δεις την κατάθεση σου εκεί.
Οτιδήποτε άλλο θέλεις ρώτησε μας εδώ./
newbie
Activity: 10
Merit: 0
May 25, 2017, 03:54:48 PM
#1
Καλησπέρα , πρώτη επαφή με τα bitcoin και είπα να γραφτώ ιστοσελίδα αυτή. Θα ήθελα τη βοήθεια σας ως αναφορά την ασφάλεια που παρέχει για την αγορά νομίσματος και την πώληση με επιστροφή σε Euro.
Έκανα την πρώτη κατάθεση η οποία θα είναι διαθέσιμη σε 3-4 μέρες ώστε να κάνω την πρώτη μου αγορά στο ψηφιακό νόμισμα.

Είναι κάτι που θα πρέπει να προσέξω στη διαδικασία ?

Είναι η σελίδα αυτή επίσημη ?


Σας ευχαριστώ πολύ
Pages:
Jump to: