Pages:
Author

Topic: ICO alirken dikkat edilmesi gerekenler - page 2. (Read 342 times)

newbie
Activity: 32
Merit: 0
February 18, 2018, 02:46:13 PM
Bu bilgiler için teşekkürler ama bence projenin içeriği ve bu içeriğe benzer bir içerikli coin cıkıp cıkmaması da önemli.Tabi benzer bir coin cıktıysa da bu coin tutup tutmasına bakmak lazım
member
Activity: 182
Merit: 11
February 11, 2018, 05:49:59 PM
Ekibi çok önemli ve projenin açıklaması, gerçek hayata uyarlanabilmesi gibi etkenler önemlidir benim için çoğu zaman bunlar güzelse yatırım yapılabilir diye düşünürüm
jr. member
Activity: 73
Merit: 2
February 11, 2018, 03:33:19 PM
Su anda yeni takipte ve whitelistine yazilmaya calistigim coin Tomocoin. Takimlari blockchain deneyimi vr,alfa ve beta productleri var su anda ve testnetlerini cikaricaklar, ethereum platformunda bir proje ve sistem uzerine kurulu,ethereum blockchain de dha hizli ve dha buyuk volumde hareket etmeyi planliyolar. Ben takiimi begendim ve advisorlerdede Bluzelle ve Carvertical gibi ciddi icolara advisor eden var buda bir arti. Bu sene icinde productlerini markete surmeyi planliyolar ve yakin bi zamanda yatirimin sonucu gorulucektr bu icoda. Ben basarili olucagini dusunuyorum ve katilmaya calisicagim.
sr. member
Activity: 478
Merit: 250
February 11, 2018, 06:06:40 AM
Bana göre en önemli etken projenin kendi alt yapısını oluşturup oluşturmadığıdır, bugün ilk 30 kriptoparaya baktığında çoğunun kendi zinciri var, kendi zinciri olmayan projeler Ethereum'la 1:1 oranla yükseliyor bundan dolayı Ether'de kalırım daha iyi.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
February 11, 2018, 02:35:05 AM
proje kadar değerlendirdiğim bir konu var.
ekipte kripto ve ekonomi dünyasından tanınan insanların olması.
nefrette etsek mccafe ya da girdiği her projeyi uçuran charlie shreem fena olmaz.
güven ve başarı çıtasını yükselten etmenler benim için
full member
Activity: 196
Merit: 100
February 10, 2018, 03:46:18 PM
Ben genelde mine edilebilir olup olmamasına bakıyorum. Benim için her şeyden önemli bu durum. Çünkü bir coin mine edilebiliyorsa her daim kazandırıyor. Bu piyasa da hep bunu gördüm... Tokenlere girerek gereksiz risk almaya gerek yok.
full member
Activity: 386
Merit: 178
February 09, 2018, 06:23:05 PM
Bana göre ilk öncelik projenin kendi zincirini oluşturup oluşturmadığıdır, ikinci öncelik takım, üçüncü öncelik hardcap, dördüncü öncelik ise projenin hardcap yapıp yapmadığıdır.. Her projenin whitelistine erkenden atlayıp KYC yaptırdıktan sonra araştırmalara giriyorum ve kafama uyana yatırım yapıyorum.
member
Activity: 532
Merit: 29
February 09, 2018, 04:37:20 PM
Faydalı bilgilerin yer aldığı bir konu olmuş. Bilgisini aktaranların emeğine sağlık.

Ben de yakın zamanda ico yatırımları yapmayı düşünüyorum ve birkaçı için araştırmalara başladım. Ekip, proje ve yol haritasına dikkat ediyorum ilk etapta. Diğer yandan da ekiptekilerin geçmişi ve çalışmalarını da inceliyorum. Baya zaman alan ve uğraştırıcı bir süreç ama yatırım yapmak başlı başına ciddiyet isteyen bir olgu olduğundan, umarım sonunda kazançlı çıkacağımız projelere yatırım yapmış oluruz.
hero member
Activity: 756
Merit: 505
February 09, 2018, 05:03:31 AM
bounty yöneticileri de ıco hakkında fikir sahibi olmak için iyi bir detay. bazı bounty yöneticileri her projeyi kabul etmiyor seçiyor. seçici oluyor. ve daha önce yürüttüğü kampanyalara baktığımızda iyi projeler olduğunu görebiliyoruz.
newbie
Activity: 28
Merit: 0
February 09, 2018, 02:48:18 AM
Ekip ile ilgili detaylı araştırma nasıl yapılır? Herkes facebook,linkedin araştırması yapıyor ancak bu hesaplar kolaylıkla sahte olarak açılabilir.
full member
Activity: 322
Merit: 126
EndChain - Complete Logistical Solution
February 08, 2018, 04:01:21 PM
Buyrun efenim bunlar benim dikkat ettiklerim;

1- Proje (Amacı ve diğerlerinden farklı olup olmadığı)

2- Ekip (Hangi ülkenin vatandaşı oldukları, bu şahısların Blockchain ile alakaları, bu işte daha önce başarılı olup olmadıkları, daha önce çalıştıkları şirketler ve Linkedin, Twitter, Facebook profilleri.
Aslında en önemlisi bu diyebilirim. Çalışan ve projeyi sürekli geliştiren ortaya bir şeyler koyan bir ekip daima iş yapar.)

3- Katedilen Yol (Siz parayı verince bir projeye başlayacağız diyenlerden uzak durun! Ortaya bir şeyler koyulmuş ve yol katedilmişse radara alın.)

4- Total Supply

5- Dağıtım Yüzdeleri (Ekibe verilecek olan, Bounty'e ayrılmış olan, kıyıda bekletilecek olan miktarları göz önünde bulundurun. )

6- Road Map

7- Whitepaper (Okuyun ve kullanılan dile dahi dikkat edin. )

8- Reklam (Reklama verdikleri önem ve yapılan reklamların kalitesi göz önüne alınmalı.)

Güzel önemlemler açıkcası gayet yeterince açıklayıcı olmuş road map bakarken kesinlikle en az 2 yıl yol haritası paylaşanlara daha iyi bakın. Rol haritası olmassa olmazlardandır çünkü ico ya değer katabilicek etkinlikler yazmalı.
sr. member
Activity: 420
Merit: 260
February 07, 2018, 05:31:47 PM
Buyrun efenim bunlar benim dikkat ettiklerim;

1- Proje (Amacı ve diğerlerinden farklı olup olmadığı)

2- Ekip (Hangi ülkenin vatandaşı oldukları, bu şahısların Blockchain ile alakaları, bu işte daha önce başarılı olup olmadıkları, daha önce çalıştıkları şirketler ve Linkedin, Twitter, Facebook profilleri.
Aslında en önemlisi bu diyebilirim. Çalışan ve projeyi sürekli geliştiren ortaya bir şeyler koyan bir ekip daima iş yapar.)

3- Katedilen Yol (Siz parayı verince bir projeye başlayacağız diyenlerden uzak durun! Ortaya bir şeyler koyulmuş ve yol katedilmişse radara alın.)

4- Total Supply

5- Dağıtım Yüzdeleri (Ekibe verilecek olan, Bounty'e ayrılmış olan, kıyıda bekletilecek olan miktarları göz önünde bulundurun. )

6- Road Map

7- Whitepaper (Okuyun ve kullanılan dile dahi dikkat edin. )

8- Reklam (Reklama verdikleri önem ve yapılan reklamların kalitesi göz önüne alınmalı.)

full member
Activity: 434
Merit: 107
February 07, 2018, 08:25:44 AM
birçok icoya para yatırıp acaba x yapar mı diye beklemek borsada 15-20 tane shitcoin alıp pump yemesini beklemekle aynı diye düşünüyorum. o yüzden projelere katılırken seçici olmakta fayda var.
member
Activity: 189
Merit: 10
February 04, 2018, 07:56:15 PM
Piyasadaki kötü durumlardan dolayı icolarda artık iyi başlangıç yapamıyor dikkat etmek lazım neo tabanlı icolar sanki daha önde duruyor bu aralar bakılabilir.
sr. member
Activity: 476
Merit: 300
February 04, 2018, 03:28:57 PM
smart contract tabi ki bir projenin olmazsa olmazı kesinlikle akıllı kontratli sözleşmelerdir. atarsin ethereumunu yaparsın yatırımını alırsın tokenini bunlar son derece önemlidir. sonra dediginiz gibi tabi takım üyeleri ekip advisoralr kimler daha önce neler yapmişlar hangi ekibin omurgasini oluşturmuşlar yada hala onlardan birine aitler bunlarin hepsi önemli. sonra projenin ne gibi bir açikliga hizmet ettiği neyi kapatacak yani hangi yaraya derman olmaya gelmiş o da tabi ki cok önemli diğer önemli olan noktada projeye olan ilgi. insanlar ne kadar projeyi taniyor ve ne kadar ilgi duyuyorlar bunlarin hepsi önemli bazi zamanlar gelir proje gerçekten leş dersiniz hiç bir iş yapmaz dersiniz fakat hype efsane fazladir ve hiçbir işe yaramasa bile bakarsiniz ki ico su 5 dk da biter markete 1 haftada girer 5x yapar vurur gider yani. böyle projelerde bulmak önemli tabi.
member
Activity: 111
February 03, 2018, 04:53:29 PM
Benzer projeler iş yapıyor mu onlardan farkı nedir ekiptekiler güvenilir mi linkedin profilleri var mı icorating sitelerinde konuşuluyor mu vs bir çok etken var.
hero member
Activity: 896
Merit: 630
February 03, 2018, 07:14:07 AM
takım
projenin diger 1500 projeden farkı
escrow kullanıp kullanmadıgı

benim ilk 3 sıralamam buna yakın bişey..
member
Activity: 233
February 03, 2018, 06:34:32 AM
bu saydıklarının dışında kyc sistemi olması önemli güvenilir bi ico oluyor
jr. member
Activity: 73
Merit: 2
February 01, 2018, 12:33:21 AM
Selam herkese. Bende 2017de icolardan kazanilan paralardan ibretlenip 2018 yilinda pre-ico arastirmama basladim ve ilk yatirimlarimi yaptim. Arastirirken biraz bilgi edindim ve sizinle paylasmak isterim. Projenin calisan bir prototype'i olmasi mesela onemli. Markete acilmaya ne kadar hazir olduklarini gosterir.

Baska bir etken projede calisan insanlar, linkdinde mesela arastirabilisiniz. Bu calisanlar mesela Google,Ebay,Microsoft,Ethereum takimindan transfer olmuslarsa buda bir positifti.  Sonra ico-nun baslama fiyatida onemli. Benim param kisitli oldugu icin tanesi 50 centi gecicek ICOlar dan uzak duruyorum. EOS gbi basarili olan da var tabi ama genelde o gordugumuz astronomik kazanclari dha ucuz coinlar getiriyor.

Sonra toplamda dagittiklari coin ( coins in circulation) ve toplam coin sayisi(total coins) orani da onemli. Mesela toplamda 100 milyon coin varsa ve sadece 35 milyononu dagitiyolarsa buda kotu bir isaret,bence.

Onerilere acigim bir eklemek veya duzeltmek isteyen varsa , herkese iyi sanslar!

Pages:
Jump to: