Pages:
Author

Topic: ICONOMI - Platforma de administrare Fonduri - page 2. (Read 17411 times)

legendary
Activity: 977
Merit: 1011
deocamdata niciun exchange hmmm ( exceptand liqui.io) nicio miscare nici pe Poloniex nici pe Bittrex, destul de interesant
A fost listat pe Kraken Tongue se poate tranzactiona in  perechile XBT/ICN si ETH/ICN
hero member
Activity: 570
Merit: 500
deocamdata niciun exchange hmmm ( exceptand liqui.io) nicio miscare nici pe Poloniex nici pe Bittrex, destul de interesant
legendary
Activity: 977
Merit: 1011
46 de blocuri si atingem blocul 2505000, dupa care incepe nebunia ( sau nu)
Observ ca oamenii vorbesc despre preturi "astronomice" de genul 25$ /ICN sau 15$, pana la urma  eu ma multumesc si cu 1$/ICN
hero member
Activity: 570
Merit: 500
inca ~130 minute pana la blocul 2505000  Grin , sunt curios  pe ce exchangeuri va fi listat Icn-ul, oricum pentru orice eventualitate mi-am facut cont si pe Kraken.
legendary
Activity: 1572
Merit: 1057
A inceput distribuirea ICN, puteti verifica  alocarea  tokenurilor ICN la : https://etherscan.io/token/0x888666CA69E0f178DED6D75b5726Cee99A87D698  / Filter By Address: adresa dv-stra ETH. De retinut faptul ca procesul va dura cateva ore,  timp in care tokenurile ICN sunt blocate.
sti cumva daca nu am introdus o adresa de ETH in contul Iconomi, cand si cum vom puta sa retragem tokenurile de pe platforma? si daca se pot retrage direct intr-un Exchange.
Cel mai probabil  va exista o optiune de retragere, adaugata ulterior ( dupa data de 25 oct) si cred ca se vor putea retrage direct intr-o adresa de exchange, doar ca  la adresele  de pe exchange-uri nu detii cheia privata deci in cazul in care  vei avea in cont o anumita suma de ICN,  exchange-ul va incasa dividentele platite...
hero member
Activity: 1134
Merit: 500
A inceput distribuirea ICN, puteti verifica  alocarea  tokenurilor ICN la : https://etherscan.io/token/0x888666CA69E0f178DED6D75b5726Cee99A87D698  / Filter By Address: adresa dv-stra ETH. De retinut faptul ca procesul va dura cateva ore,  timp in care tokenurile ICN sunt blocate.
sti cumva daca nu am introdus o adresa de ETH in contul Iconomi, cand si cum vom puta sa retragem tokenurile de pe platforma? si daca se pot retrage direct intr-un Exchange.
legendary
Activity: 1572
Merit: 1057
A inceput distribuirea ICN, puteti verifica  alocarea  tokenurilor ICN la : https://etherscan.io/token/0x888666CA69E0f178DED6D75b5726Cee99A87D698  / Filter By Address: adresa dv-stra ETH. De retinut faptul ca procesul va dura cateva ore,  timp in care tokenurile ICN sunt blocate.
legendary
Activity: 977
Merit: 1011
Iconomi a anuntat ca, cumpara (rascumpara) tokenurile obtinute din recompense, la pretul de ICO, deci fiecare persoana care detine tokenuri ICN rezultate   din recompense, poate sa le vanda pentru un pret de 0.00020 BTC/ICN.
Inteligenta miscare, in felul asta vor reduce presiunea  cand ICN ul va fi listat pe exchangeuri. Va depinde foarte mult si de numarul celor care vor incheia "afacerea" avand in vedere ca, mie cel putin, pretul oferit de Iconomi mi se pare cam mic..
Eu calculasem pretul ICO, pe la 21500 Satoshi,  totusi e posibil sa ma insel.
Nu-i diferenta mare de pret pentru cei care doresc ( se grabesc) sa vanda, chiar sunt curios cati din cei care au primit recompense in Icn  au vandut la pretul respectiv. Apropos, maine  este ziua cea mare  Grin
hero member
Activity: 570
Merit: 500
Iconomi a anuntat ca, cumpara (rascumpara) tokenurile obtinute din recompense, la pretul de ICO, deci fiecare persoana care detine tokenuri ICN rezultate   din recompense, poate sa le vanda pentru un pret de 0.00020 BTC/ICN.
Inteligenta miscare, in felul asta vor reduce presiunea  cand ICN ul va fi listat pe exchangeuri. Va depinde foarte mult si de numarul celor care vor incheia "afacerea" avand in vedere ca, mie cel putin, pretul oferit de Iconomi mi se pare cam mic..
Eu calculasem pretul ICO, pe la 21500 Satoshi,  totusi e posibil sa ma insel.
legendary
Activity: 1572
Merit: 1057
Iconomi a anuntat ca, cumpara (rascumpara) tokenurile obtinute din recompense, la pretul de ICO, deci fiecare persoana care detine tokenuri ICN rezultate   din recompense, poate sa le vanda pentru un pret de 0.00020 BTC/ICN.
hero member
Activity: 570
Merit: 500
De la ultima actualizare de portofel ETH, nu mai pot sa sincronizez portofelul. De vreo 12 ore ma abureste cu "looking for peers"  Angry   ceva idei ?
In general apar probleme de genul cand nu ai "forwardat" porturile 30303 si 30301 si cand exista decalaje de timp. Sincronizea-ti pc-ul pe "time.nist.gov "  desi din exprimarea ta  reiese ca inainte de ultima actualizare  iti mergea...
am schimbat sistemul de operare si acum merge ( ciudat pentru ca inainte nu mergea pe Win7 si mergea pe 8.1 iar acum nu merge pe 8.1 si merge pe 7)
legendary
Activity: 1572
Merit: 1057
De la ultima actualizare de portofel ETH, nu mai pot sa sincronizez portofelul. De vreo 12 ore ma abureste cu "looking for peers"  Angry   ceva idei ?
In general apar probleme de genul cand nu ai "forwardat" porturile 30303 si 30301 si cand exista decalaje de timp. Sincronizea-ti pc-ul pe "time.nist.gov "  desi din exprimarea ta  reiese ca inainte de ultima actualizare  iti mergea...
hero member
Activity: 570
Merit: 500
De la ultima actualizare de portofel ETH, nu mai pot sa sincronizez portofelul. De vreo 12 ore ma abureste cu "looking for peers"  Angry   ceva idei ?
legendary
Activity: 1572
Merit: 1057
Distribuirea tokenurilor ICN se va face  in data de 25 Oct, cel putin astea sunt ultimele informatii oferite de Iconomi. Hard-fork-ul Ethereum  va fi   maine ( 18 Oct.), dupa calculele mele. Momentan  Iconomi ofera un serviciu Escrow pentru cei care sunt nerabatori sa isi vanda contul cu tokenurile ICN.
legendary
Activity: 977
Merit: 1011
Pana la urma cand se distribuie ICN-ul? pe 18 Octombrie sau dupa hard-fork-ul ETH? e posibila o alta amanare sau asta e data finala?
Data oficiala pana in acest moment, ramane cea de 18 OCT, insa conteaza foarte mult si de evolutia retelei Ethereum. Din punctul meu de vedere nu este nicio graba ( normal nu din perspectiva uneo noi amanari a lansarii)
Sa speram ca totul va decurge normal si pe 18 vom avea ICN-ul distribuit.
hero member
Activity: 570
Merit: 500
Pana la urma cand se distribuie ICN-ul? pe 18 Octombrie sau dupa hard-fork-ul ETH? e posibila o alta amanare sau asta e data finala?
hero member
Activity: 1134
Merit: 500
O noua versiune a portofelului Ethereum gasiti aici: https://github.com/ethereum/mist/releases/tag/v0.8.5
Se pare ca sa rezolvat problema cu memoria.
legendary
Activity: 1572
Merit: 1057
pana la urma ce adresa folosim pentru retragere ? adresa din walletul personal ETHEREUM ? sau trebuie generata o adresa speciala separat in wallet ?
O adresa de ethereum  la care sa ai acces la cheia privata.. deci de preferinta, mist, parity myethereum (sper sa nu gresesc cu ultimul..) la mist dureaza cam mult sincronizarea..

Un ghid  despre ce si cum..: https://medium.com/iconominet/how-to-receive-icn-tokens-in-your-own-ethereum-wallet-72d6bee01b9d#.tcsut5sve
hero member
Activity: 819
Merit: 1000
pana la urma ce adresa folosim pentru retragere ? adresa din walletul personal ETHEREUM ? sau trebuie generata o adresa speciala separat in wallet ?
hero member
Activity: 1134
Merit: 500
inca se contorizeaza fonduri, 10.5 milioane pana acum, probabil astea is plati facute in moneda fiat.
Pe liquid.io pretul unui ICN este de 45k satoshi adica cam dublu fata de pretul de achizitie ICO.
Platile facute prin transfer bancar dureaza ceva mai mult si deasta inca se mai incaseaza, oricum nu foarte mult.
Pages:
Jump to: