Pages:
Author

Topic: Ilginc bilgiler - page 3. (Read 890 times)

member
Activity: 140
Merit: 10
The Future of Sports is Fan Controlled
November 08, 2017, 10:04:31 AM
 Türkçe`de en fazla, farklı anlama sahip olan kelime, TDK sözlüğüne göre 56 ayrı anlamıyla "çıkmak"!.

Madeni paranın "tura" tarafındaki resim, yazı tarafına göre ağırlık yarattığı için, altta kalma ihtimali daha yüksektir..!!!

ABD'nin Utah eyaletinde nükleer bomba sahibi olmak serbest ama eyalette bu bombayı patlatmak yasak..

Karıncalarin koku alma yeteneği en az bir kopeğinki kadar gelişmiştir
member
Activity: 182
November 03, 2017, 02:29:34 AM
Yorgunluk sadece fiziksel değil, duygusal olarak da yaşanır. Yani karşınızdaki sizi ne kadar çok severse sevsin bir süre sonra yorulacaktır.
member
Activity: 532
Merit: 12
November 02, 2017, 01:51:55 PM
Sıcak su soğuk sudan daha ağırdır..

Karıncalar uyumaz..

Hapşırdığınız zaman, kalbiniz de dâhil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur..

Sarışınların esmerlere göre daha fazla saçı vardır..

Aslanlar bir günde 50 kez sevişebilirler..

Kereviz yerken harcanan kalori, kerevizin içindeki kaloriden daha fazladır..

Ortalama bir erkek, hayatının 3350 saatini tıraş olmak için harcar..

hero member
Activity: 644
Merit: 504
November 02, 2017, 01:47:04 PM
Dünya 4.5 milyar yaşındadır. Belkide dünya 4.5 milyar yıl daha var olacaktır. Türkiye de ortalama ömür 75'tir. 4.5 milyar yıllık bir serüvenin sadece 75 yılını yaşayıp yok olup gideceğimiz gerçeğinin karşısında daha ilginç bir bilgi varsa söyleyin.
member
Activity: 172
Merit: 15
November 02, 2017, 01:43:17 PM
doğrumu bilmiyorum ama heroin ilk olarak türkiyede trakyaya gelmiş ordakilerde h yi söyleyemediklerinden türkçemize eroin olarak geçmiş tabi sadece söylenti gerçeklik payından pek emin değilim
full member
Activity: 616
Merit: 100
November 02, 2017, 01:20:28 PM
Bir salyangoz 3–4 yıl hiç uyanmadan uyuyabilirmiş bu süre içinde besinede ihtiyaç duymazmış
newbie
Activity: 72
Merit: 0
November 02, 2017, 11:06:09 AM
Entelturna diye bir sitede yüzlerce ilginç bilgi buldum arkadaşlar. Şiddetle tavsiye ediyorum.
member
Activity: 152
Merit: 11
November 02, 2017, 10:45:04 AM
Gronland(greenland) Vikingler tarafindan bulunmuş, taht oyunlarinda prim yapmak icin halka cok verimli yeşil topraklar kesfettik diye lanse ettirilmiş tir, ki o topraklar dunyanin en kurak buzul bolgesidir.
Buna inanan ve goc eden bir grup vikingli 2 sene kadar o bölgede yaşamını sürdürmüştür
Bunu ntv cahillikler kitabinda okumuştum 😉
member
November 02, 2017, 08:16:04 AM
  Ankara'daki Esenboğa Havaalanı'nın ismi,Timur'un kumandanlarından İsen Buga'dan gelmektedir. (İsen: Esenlik içinde - Buga: Boğa)
  İsen Buga, fil birlikleri komutanıydı ve 1402'de Yıldırım Beyazıd ile Timur'un karşı karşıya geldiği Ankara Savaşı'nda karargahını bugün kendi adıyla anılan yere kurmuştur.

Nazi askerlerine pervitin denen hap veriliyordu. Amaç, askerleri hissizleştirmekti. Bu sayede askerler -30 derece soğuğa bile dayanıklı hale geliyorlarmis.

Vikingler, yaralanan askerlerinin durumunun ciddi olup olmadığını anlamak için onlara sert bir soğan çorbası içirirlermiş.
  Yaralı asker çorbayı içtikten sonra yarasından koku geliyorsa yaranın ciddi bir iç yaralanma olduğuna dair bir işaret olarak görülürmüş.
member
November 02, 2017, 07:16:41 AM
 Selam Arkadaslar,
 Hosuma giden ve ilginc oldugunu dusundugum enteresan bilgileri paylasmak istiyorum...
 Sizin de paylasmanizi rica ediyorum...

Nüfus cüzdanlarına eskiden kafa kağıdı denmesinin sebebi?
 1863'te çıkan ilk nüfus cüzdanları biraz ağırmış ve bu yüzden fesin altında taşınırmış, hatta fesin içine dikildiği de olurmuş. Bu yüzden kafa kağıdı olarak anılmaya başlamış.

Macintosh daha çok Apple ürünü olarak bilinir ancak aslında erken olgunlaşan bir elma türüdür.
 Bu elmaları keşfeden kişi, İskoç asıllı Kanadalı çiftçi John McIntosh olduğu için ismi ona dayanıyor.

Pages:
Jump to: