Pages:
Author

Topic: [Info] Scams... Συζήτηση για τα νέα scam στο χώρο του Bitcoin - page 5. (Read 18922 times)

newbie
Activity: 3
Merit: 0

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις συμβουλές!!!
Είναι αλήθεια ότι είμαι άσχετος στη κατασκευή - προώθηση ιστοσελίδων.
Πάντως, σήμερα πρόσεξα πως αν κάποιος αναζητήσει στα Ελληνικά Onecoin - απάτη, το blog Μου βγαίνει στα πρώτα αποτελέσματα...
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
αν φοβασαι μην πεσεις θυμα δεν θα δεις και μεγαλα κερδη!
ειναι αυτο που λενε "αν φοβασαι να αγαπησεις ειναι σαν να μην εχεις ζησει" Wink
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Εγώ έχω πέσει θύμα scam σε ένα cloud mining site (δεν θυμάμαι καν ποιο ήτανε) αλλά ως ελαφρυντικό έχω την απειρία (ήτανε μερικά χρόνια πριν), τη μεγάλη διαφήμιση που είχανε κάνει και τα αποδεικτικά πληρωμών που ανεβάζανε τότε όλοι...

Κι εγώ είχα εισπράξει αλλά εννοείται ότι δεν πρόλαβα ROI και κάποια στιγμή το έκλεισε το μαγαζί ο τύπος και εξαφανίστηκε με κάμποσα BTC.

Η χασούρα δεν ήταν μεγάλη τότε, αλλά το πάθημα έγινε μάθημα!
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
εγώ το δηλώνω ξεκάθαρα ότι ποτέ δεν έχω πέσει θύμα scamcoin και ούτε πρόκειται
full member
Activity: 294
Merit: 101
Όλοι εχουμε πεσει θυμα scam ειτε το παραδεχομαστε ή οχι. Οποιαδηποτε ενημερωση κανει καλο... ας ειναι και ερασιτεχνικη...
full member
Activity: 294
Merit: 101
newbie
Activity: 50
Merit: 0
Συμφωνώ ότι το εάν θέλει να το δει πιο σοβαρά θα πρέπει να πάει σε δικό του domain.

Το παραπάνω που έγραψα πήγαινε ως απάντηση στον φίλο Nonos που έσπευσε να απαντήσει όπως απάντησε, θέλω να πιστεύω καλοπροαίρετα.

Χωρίς να θέλω να δημιουργώ έριδες, αυτή ήταν η προσωπική μου άποψη για αυτό που είδα.
Μου αρέσει οι άνθρωποι να κάνουν επιλογές και να τις στηρίζουν. Δεν θα κόψω τα φτερά κάποιου που προσπαθεί να πετύχει κάτι, αλλά το συγκεκριμένο "site" και η παρουσιασή του εδώ μόνο αποστροφή μου προκαλεί.
Θες την έτοιμη λύση του blogspot με 0 edit, θες το συνωμοσιολογικό ύφος γραφής γιατί ο άνθρωπος έχασε ξεκάθαρα λεφτά στο onecoin, θες τις 2 δημοσιεύσεις του, ε όλα αυτά σε συνάρτηση με τις σοβαρές απαντήσεις που δώσατε θέλοντας να βοήθησετε ένα νέο μέλος να συμμετάσχει και να βοήθησει την κοινότητα μου προκάλεσαν γέλιο.

legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Συμφωνώ ότι το εάν θέλει να το δει πιο σοβαρά θα πρέπει να πάει σε δικό του domain.

Το παραπάνω που έγραψα πήγαινε ως απάντηση στον φίλο Nonos που έσπευσε να απαντήσει όπως απάντησε, θέλω να πιστεύω καλοπροαίρετα.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
αν πάει σε δικό του domain μετά μπορεί να στήσει το blog στην redhat που σου δίνει για μικρή επισκεψιμότητα free την δυνατότητα να το κάνεις. Είναι κρίμα να έχεις όρεξη να γράψεις πράγματα για να προειδοποιήσεις τον κόσμο από τους απατεώνες και να χαντακώνετε εκεί που το έχει φτιάξει.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Προφανώς και αναφερόμουνα στη δουλειά που έχει κάνει το παλικάρι για να γράψει τα άρθρα και στο ψάξιμο που έχει ρίξει. Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Και από τη στιγμή που ρωτάει ο άνθρωπος πώς θα εμφανιστεί στο google πάει να πει ότι δεν είναι η δουλειά του να στήνει σάιτ.

Οπότε, ναι, έχει κάνει καλή δουλειά μέχρι τώρα. Σαφώς και χρειάζονται πολλά άλλα πράγματα με πρώτο και κυριότερο αυτό που λέει ο chek2fire, να πάει σε δικό του domain.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
αν αποφασίσεις να δημιουργήσεις ένα κανονικό blog με domain name σε wordpress μπορώ να σε βοηθήσω. Το μόνο που θα χρειαστεί να αγοράσεις έιναι ένα domain
full member
Activity: 294
Merit: 101
Βάλε " ΑΠΑΤΗ ΜΕ BITCOINS ONECOIN , SCAM BITCOIN, SCAM ONECOIN, ΕΙΝΑΙ SCAM ΤΟ ONECOIN, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ ΤΟ ONECOIN, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ ΤΟ BITCOIN " σε τιτλους άρθρων και δεν θα αργήσει ο κόσμος να μπαίνει!  Grin Grin Grin Grin
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Μπήκα και είδα το Blog σου. Αρκετά καλή δουλειά από μια γρήγορη ματιά που έριξα.
θέλει δουλίτσα για να είσαι ψηλά στο google, ειδικά εάν το blog σου είναι νέο σχετικά. Τον κώδικα που σου έγραψε παραπάνω ο kostas πρόσθε΄σε τον, αλλά μην περιμένεις θαύματα και άμεσα αποτελέσματα (στο keywords / content βάλε τις λέξεις κλειδιά που θές να σε βρίσκουν).

Το πιο βασικό είναι να αποκτήσεις επισκεψιμότητα και δημοφιλία. Σπρώξε το όσο μπορείς σε social media κ.λπ, κάποια δικά σου λινκ σε γνωστά και μεγάλα σάιτ θα βοηθήσουν αρκετά, να χρησιμοποιείς τις λέξεις κλειδιά που θες στους τίτλους, οι τίτλοι να είναι h2 / h3, το περιεχόμενό σου να είναι original  και πολλά άλλα.
hero member
Activity: 526
Merit: 502
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
αν δεν ειναι αυτο φουσκα τοτε τι ειναι? Tongue
οχι απλα φοθσκα αλλα ολοκληρο αεροστατο  Grin
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Τα γνωστά...

Τώρα που έχει εκτοξευθεί η τιμή ξαφνικά τα ΜΜΕ (ξανα)ανακαλύπτουν τα ψηφιακά νομίσματα και αρχίζουν να λένε διάφορα. Και εννοείται ότι μόλις γίνει κάποια πτώση της τιμής της θα αρχίσουν πάλι το τροπάριο περί φούσκας, κ.λπ κ.λπ...
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
αυτό το άρθρο ήταν ότι νάναι. Κάτι είχε γίνει από τι βλέπω τώρα στο news24

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eglima/eksixniasthke-h-prwth-apath-me-bitcoin-sthn-ellada.4555352.html

απλά κάποια παιδιά πούλησαν τα bitcoin τους σε ποιος ξέρει ποιο ανταλλακτήριο και πήραν μην πω τι.. Tongue. Σαν localbitcoin μου ακούγετε
Pages:
Jump to: