Pages:
Author

Topic: io.net worker programı - page 3. (Read 789 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 13, 2024, 03:30:36 PM
https://cloud.io.net/explorer/home adresine gir buradan hangi donanımların kullanılabilir olduğunu görebilirsin.
Bu işlerde ne kadarlık getiri kimse bilemez. İlla getiri olacak diye birşeyde yok biraz projeyi takip etmelisiniz bu akşam discordlarında AMA vardı katılanlara rol tanımladılar. Galxe görevleri vs var sanırım o kısıma daha bakamadım onlarla da airdrop verecekler gibi.

Bu gidişle yakında nvidia kartlarla ilgili bir kıtlık yaşanacağını düşünüyorum imkan dahilinde olursa birkaç ay içerisinde alabildiğim en iyi nvidia kartı da alacağım.  Önümüzde inanılmaz bir gpu paylaşımı ile ilgilli projeler olacağına adım gibi eminim yapay zekanın en büyük ihtiyacı bu aletler.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
March 13, 2024, 03:19:42 PM
Eski bir laptopuma kurup çalıştırmak istiyorum ama verim alabilir miyim bilmiyorum. O laptopta nvidia’nın 2gb’lık 1050’si var. Bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim çünkü ona kurmayı düşünüyorum bu workerı yoksa macbook tarzı bir cihaz bulmaya çalışacağım. Ne kadarlık bir getiri sağlar onu da bilmiyorum pek bir bilgi yok heralde projeyle ilgili çalışma saatine göre mi drop atıcak?
legendary
March 13, 2024, 03:04:17 PM
@Cleverjunta çin çılgınlar gibi nvidia kart topluyor bu aletler o kadar güçlüki birde stabil çalışıyorlar 2003 yılınca cafeyi açtığımdan beri bilirim yılların deneyimi var kesinlikle amd ekran kartı almam yazılım güncellemeleri sözde gelir gerçekte hiçbir değişiklik olmaz bir süre sonra güncellemeler de bırakılır. Sistemde garip garip hatalar olur neredeyse kullanmadığım işlemcisi yoktur. İlk defa gördüğüm arızalı işlemci bile amd'de olmuştur.

Amd benden uzak olsun madencilik döneminde rom için uğraştırdığına mı yanayım. Nvidia candır abi.
full member
Activity: 1017
Merit: 146
March 13, 2024, 02:43:46 PM
şuan kahım kahım kahroluyorum. 1tb 5000/4000 ssd 32 gb 4000 ram ama ekran kartı amd ahahahahha 3 gün oldu toplayalı daha pcyi üzücü.
legendary
March 13, 2024, 01:43:12 PM
Donanım şartlarını ve interneti sağlayan bir bilgisayar var hocam, ne yapmam gerekiyor. PC sürekli açık olacak sanırım değil mi?

Kurulum şekli o kadar basitki hocam anlatamam amatörün amatörü bile kurar

1. explorer'a gel
2. oradan worker'a
sırası ile elindeki kaynaklara göre doldur aşağıya in komut satırını göreksin onu kullandığın işletim sisteminin komut satırı menüsüne gir bitti gitti.

Buradan : https://cloud.io.net/explorer/devices
sana verilen donanim id'sini gir bak ne durumdasın.
sr. member
Activity: 1750
Merit: 344
March 13, 2024, 01:38:55 PM
Donanım şartlarını ve interneti sağlayan bir bilgisayar var hocam, ne yapmam gerekiyor. PC sürekli açık olacak sanırım değil mi?
member
Activity: 1256
Merit: 43
March 13, 2024, 12:04:13 PM
En önemli konu Ekran kartı + ram bugün gereken donanımların siparişini geçtim bir iki güne gelir  @bthd konuyu açtıysa gözü kapalı dalarım abi.  Bugün yarın ai projeleri için zaten gerekli donanımlar bunlar o yüzden proje airdrop atmasada ileride birşeyler için bunları illa kullanırım.

Konuyu açan @bthd'ye teşekkürler.

Nvidia ekran kartı zorunluymuş, bende RX 6600 vardı ama AMD olduğu için kabul edilmiyormuş.
Nvidia 4060 falan bakabilirim ben de bunun için..
legendary
March 13, 2024, 09:50:55 AM
En önemli konu Ekran kartı + ram bugün gereken donanımların siparişini geçtim bir iki güne gelir  @bthd konuyu açtıysa gözü kapalı dalarım abi.  Bugün yarın ai projeleri için zaten gerekli donanımlar bunlar o yüzden proje airdrop atmasada ileride birşeyler için bunları illa kullanırım.

Konuyu açan @bthd'ye teşekkürler.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
March 13, 2024, 08:51:27 AM
hocam burada cihaz mı önemli yoksa kaç saat çalıştırdığımız mı önemli?
burada saatlik ücret olarak ödeme şekli tam olarak ne io coin mi onu anlamadım.Duruma göre arkadaşımdan macbook'unu isteyeceğim.Benim eski bir laptopum var fakat ona kurmaktansa macbooka kurmak daha mantıklı ozaman.Eğer saatlik olarak çalışmasının yanı sıra airdrop da gelecekse işler değişir eski laptopuma direkt olarak kurarım.Macbooka kurmanın çok artısı var ise macbook alacağım 2.el
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
March 13, 2024, 04:13:34 AM
Elimde macbook vardı ama internetim zayıf maalesef

Benzer şekilde benimde internetim zayıf, internet hızı iyi olan arkadaşıma gönderdim cihazı.
jr. member
Activity: 237
Merit: 7
March 13, 2024, 04:12:20 AM
io.net worker programına katılmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. 100 mbit ve üzeri internet hızına ve mümkün mertebe güncel donanıma ihtiyacınız var. Sadece bu iş için mini m2 16 gb cihaz satın aldım. Yeni nesil madencilik olarak düşünebilirsiniz, kolaylıkla amorti edeceğini düşünüyorum. Özellikle yapay zeka projelerinin alt yapısını sağlamak için decentralized computing network olayı yeni trend haline gelebilir. Airdrop olacağına da neredeyse kesin gözüyle bakıyorum (2 ay içerisinde tge).

Uyumlu donanım listesi: https://cloud.io.net/explorer/home
Kurulum aşamaları (windows - mac os - linux): https://developers.io.net/docs/overview

Son iki yatırım raundu 150 - 300m FDV ile gerçekleştirildi. Multicoin, solana, parafi başlıca yatırımcıları. Render - Filecoin ile birlikte çalışıyorlar.

Elimde macbook vardı ama internetim zayıf maalesef
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
March 13, 2024, 04:09:09 AM
io.net worker programına katılmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. 100 mbit ve üzeri internet hızına ve mümkün mertebe güncel donanıma ihtiyacınız var. Sadece bu iş için mini m2 16 gb cihaz satın aldım. Yeni nesil madencilik olarak düşünebilirsiniz, kolaylıkla amorti edeceğini düşünüyorum. Özellikle yapay zeka projelerinin alt yapısını sağlamak için decentralized computing network olayı yeni trend haline gelebilir. Airdrop olacağına da neredeyse kesin gözüyle bakıyorum (2 ay içerisinde tge).

Uyumlu donanım listesi: https://cloud.io.net/explorer/home
Kurulum aşamaları (windows - mac os - linux): https://developers.io.net/docs/overview

Son iki yatırım raundu 150 - 300m FDV ile gerçekleştirildi. Multicoin, solana, parafi başlıca yatırımcıları. Render - Filecoin ile birlikte çalışıyorlar.

Pages:
Jump to: