Pages:
Author

Topic: iPhone 15 Lansmanı - page 2. (Read 186 times)

hero member
Activity: 882
Merit: 879
September 06, 2023, 08:47:34 AM
Gereksiz yatırım bana göre, hatta telefon yatırım değil ancak ihtiyaç olabilir. iPhone ihtiyacım var mı diye sorup evet diyorsanız ve mali tablonuz buna el veriyorsa alabilirsiniz ancak iPhone 13 veya 14 kullanıcısı iseniz Tip C şarj girişi ve renkli kablolar için doğru düzgün bir fark yaratılmamış bir telefona akılsızca böyle yüksek paralar vermek mantıksız.

Nitekim, Türkiye’nin ekonomik gücünü burada defalarca yazdık. Gıda enflasyonu konusunda @Gencecikmen hocamız da yeterli bilgileri ekonomi bölümüne yazıyordu. Teknolojik enflasyonu da bir ara araştırırız ancak teknolojik enflasyonun dolar ile doğal orantılı olduğunu düşünüp üstüne bir kat ÖTV eklersek teknolojik cihazlara ihtiyaç olmadıkça değiştirilmemesi gerektiğini düşünüyorum.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
September 06, 2023, 08:12:38 AM
Kredi çekip borca girip o yeni iPhonelardan almaya çalışan çok fazla oluyor. Bizim halkımızda böyle bir talep var, statü olarak gördüklerinden sanırsam. Hiç bir zaman telefon değiştirmek için istekli olmadım uzun yıllar kullanırım öyle değiştiririm telefonlarımı. 900 + vergilerle ne güzel yatırımlar yapılır oysa dimi hem de ayılar uyurken, uyuturken. telefonun bir geri dönüşü olsa bir şekilde almaya çalışılır da oda yok gereksiz paralar.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
September 06, 2023, 01:58:13 AM
Fiyat 900 dolar + Türkiye’deki vergiler olursa şu an ihtiyacım yok almam. Bu baz model için geçerli bir de. Pro Max gibi modellere muhtemelen 100 bin civarı fiyat isterler. O paraya ihtiyacım olmayan telefon alacağıma yatırım yaparım, kendi geleceğimi aydınlatmaya çalışırım daha iyi. Telefon ölü yatırım. Parası olan bir çok kişi kullanışlı telefonunu değiştirmeye gerek duymuyor bile. Bir tek bizim insanımızda herhalde bu muhteşem tüketim çılgınlığı alım gücüne kıyasla zirvelerde. Kredi çekip alanlar bile olacak.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
September 06, 2023, 01:43:53 AM
12 Eylülde iPhone 15 lansmanı yapılacak, tabi sadece iPhone ile değil, diğer apple ürünleri de tanıtılmaya devam edilecek, Apple Watch ultra 2 tanıtımı yapılacak ve bunda 3d baskılı parçalar sayesinde daha hafif bir saatin olmasından konuşuluyor,

Gelgelelim bizim için önemli olan kısma, gerçi beni pek ilgilendirmiyor da eminim yine sırada bekleyenler, sabahlayanlar olacaktır, iPhone 15 ve diğer modellerinde apple muhteşem bir yenilik getirmiş, USB-C şarj girişi Grin

Şaka değil, bu gerçek 2024 e giriyoruz ve apple böyle bir karar almış, kablo bulma konusunda dert edinenler bu yüzden herhalde iPhone almaz Grin Diğer yeniliklerini merakla bekliyorum,

iPhone 15 Pro modellerinde ise A17 Bionic işlemciye ilk kez yer verilecek, bu anlamda farklı işlemci deneyimi yaşayacak bazı kullanıcılar olacak,

Tahmini satış fiyatı ise 899 dolar olacak, 1e1 oranda vergileme geldiğini düşünürsek, baz modelin 46-50k arasında satışa çıkacağını söylüyorlar

Kaynak : https://www.haberet.com/teknoloji/iphone-15in-fiyati-ortaya-cikti-iphone-15-yeni-ozellikleri-say-say-bitmiyor-31146
Pages:
Jump to: