Pages:
Author

Topic: Jaki wybrać bank? - page 2. (Read 411 times)

sr. member
Activity: 560
Merit: 250
February 06, 2019, 03:06:33 AM
#12
Który bank daje % za trzymanie środków na koncie,nie lokata?
hero member
Activity: 714
Merit: 611
February 05, 2019, 06:13:37 PM
#11
...
Handel kryptowalutami jest obecnie dostępny tylko dla osób, które posiadają konto premium (30 zł/msc) lub zaprosiły 3 osoby do korzystania z Revolut. W przyszłości funkcja będzie dostępna dla wszystkich. Z tego co mi wiadomo to nie można wypłacać ani wpłacać BTC.

Trochę tu się pogubiłem - czy to oznacza że "handel" jest możliwy tylko w ramach aplikacji - czyli można wymieniać crypto jedne na drugie ale wypłacić (przeleać) z ekosystemu revolt można tylko walutę fiat? A można płacić crypto za towary (w sumie zapłata za towary to przelew krypto na inne konto więc to to samo co wypłata...)?

Rozumiem że w wersji darmowej konta można zamówić kartę ale jest ona płatna -  ile sobie za to życzą? (w cenniku milczą na ten temat) jest jedynie wzmianka że wypłata do 800 PLN jest darmowa...

legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
February 05, 2019, 12:46:42 PM
#10
Pytanie z innej beczki, niemoralnie, nielegalne i czysto teoretyczne Cheesy Dałoby się zamówić Revoluta na lewe dane?

Czysto teoretycznie, tak. Weryfikacją użytkowników zajmuje się zewnętrzna firma, która na pewno nie jest nieomylna. Co do przydatności Revolut, bardzo podoba mi się opcja zmianu PINu do karty, odblokowywania płatności zbliżeniowych/magnetycznych/internetowych za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji. Można nawet zamrozić kartę co prawdopodobnie powoduje, że wszystkie transakcje zostają odrzucone.
full member
Activity: 518
Merit: 106
February 05, 2019, 04:10:21 AM
#9
Ciekawy jestem jednej rzeczy, jeśli masz "sprzężone" konto w polskim banku razem z revolutem, to czy np wysokie wpłaty na revoluta nie poskutkują zgłoszeniem do polskiego US?

Bardzo możliwe. Revolut stara się, żeby nie posądzili ich o pranie brudnych pieniędzy. Pod koniec grudnia uzyskali europejską licencję bankową.

Następną rzeczą są kryptowaluty, wiem że można kilka z nich kupić za pomocą aplikacji i są one widoczne jak każde konto walutowe, ale czy można przelać np bitcoina na konto revolut? jest taka opcja??

Handel kryptowalutami jest obecnie dostępny tylko dla osób, które posiadają konto premium (30 zł/msc) lub zaprosiły 3 osoby do korzystania z Revolut. W przyszłości funkcja będzie dostępna dla wszystkich. Z tego co mi wiadomo to nie można wypłacać ani wpłacać BTC.
Czyli Revolut wygodny i miły ale do crypto średnio przydatny.
Pytanie z innej beczki, niemoralnie, nielegalne i czysto teoretyczne Cheesy Dałoby się zamówić Revoluta na lewe dane?
legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
February 04, 2019, 05:07:46 PM
#8
Ciekawy jestem jednej rzeczy, jeśli masz "sprzężone" konto w polskim banku razem z revolutem, to czy np wysokie wpłaty na revoluta nie poskutkują zgłoszeniem do polskiego US?

Bardzo możliwe. Revolut stara się, żeby nie posądzili ich o pranie brudnych pieniędzy. Pod koniec grudnia uzyskali europejską licencję bankową.

Następną rzeczą są kryptowaluty, wiem że można kilka z nich kupić za pomocą aplikacji i są one widoczne jak każde konto walutowe, ale czy można przelać np bitcoina na konto revolut? jest taka opcja??

Handel kryptowalutami jest obecnie dostępny tylko dla osób, które posiadają konto premium (30 zł/msc) lub zaprosiły 3 osoby do korzystania z Revolut. W przyszłości funkcja będzie dostępna dla wszystkich. Z tego co mi wiadomo to nie można wypłacać ani wpłacać BTC.
copper member
Activity: 756
Merit: 51
February 04, 2019, 01:26:41 PM
#7
Ja mam konto w mBanku. Szczególnie go nie polecam z powodu żałosnych propozycji typu zerowe oprocentowanie eKonta czy szalone 0.5% na koncie oszczędnościowym eMax. Jednakże problemu z krypto nie robią (przynajmniej na razie Tongue), karty są darmowe przy założeniu chyba 5 transakcji/miesięcznie, są też i konta walutowe, których utrzymanie nic nie kosztuje.

Podsumowując: na główne, "życiowe" konto mBanku nie polecam, ale pod krypto się nada.
full member
Activity: 518
Merit: 106
February 04, 2019, 05:51:57 AM
#6
Ciekawy jestem jednej rzeczy, jeśli masz "sprzężone" konto w polskim banku razem z revolutem, to czy np wysokie wpłaty na revoluta nie poskutkują zgłoszeniem do polskiego US?
Wiesz co mam na myśli... Ciekawe czy ktoś próbował już tej drogi.
Następną rzeczą są kryptowaluty, wiem że można kilka z nich kupić za pomocą aplikacji i są one widoczne jak każde konto walutowe, ale czy można przelać np bitcoina na konto revolut? jest taka opcja??
legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
February 03, 2019, 05:54:12 AM
#5
A tak na marginesie, zna się ktoś na REVOLUTcie?

Posiadam od kilku dni więc jeżeli będziesz chciał spytać o coś konkretnego to postaram się odpowiedzieć. Wciąż czekam aż dojdzie mi karta (nie musiałem za nią płacić, bo dostałem zaproszenie od znajomego), ale w aplikacji mam już jej dane (CVV, numer, expiry date) i po włączeniu transakcji internetowych mogłem zacząć z niej korzystać. REVOLUT to tak naprawdę jedno konto do którego możesz podpiąć kilka kart (zarówno fizyczne jak i wirtualne, które mogą zmieniać numery po każdej transakcji). W dowolnej chwili możesz otworzyć darmowe konto dla każdej z obsługiwanej walut. Każde konto ma swój unikalny numer IBAN i BIC, które wskazują na to, że rachunek znajduje się w UK.

Warto wspomnieć, że rachunki GBP, NOK, PLN, EUR wspierają 'local transfer' czyli nie trzeba się męczyć z przelewem zagranicznym. Osobiście doładowuję konto poprzez kartę płatniczą. Pieniądze pojawiają się od razu. Niektóre giełdy mogą z jakiegoś powodu odmawiać przekazu na konto REVOLUT. Możesz założyć je poprzez aplikację, otworzyć rachunek w walucie, którą giełda wspiera i spróbować wypłacić. Niestety, ale wcześniej REVOLUT może poprosić Cię o doładowanie 20 zł i zweryfikowanie tożsamości (dowód + zdjęcie), trwa to kilka minut.
full member
Activity: 518
Merit: 106
February 03, 2019, 04:01:28 AM
#4

jeżeli szukasz optymalizacji w zakresie kont bankowych zdecydowanie polecam stronę zarabiaj na bankach.pl - tam znajdziesz niezłe porównanie aktualnych ofert bankowych i często można zaoszczędzić niezłą sumkę a nawet zarobić parę stówek - kiedyś sam zarobiłem 800 zł na karcie kredytowej citi (400 zł za założenie i drugie tyle za polecenie) naprawdę polecam...



Super strona, dziękuje. Na prawdę wszystko tu widać i jeszcze jest szczegółowe wyjaśnienie jak korzystać z bonusów. Czegoś takiego szukałem.
A tak na marginesie, zna się ktoś na REVOLUTcie?
hero member
Activity: 714
Merit: 611
February 02, 2019, 08:23:33 PM
#3

jeżeli szukasz optymalizacji w zakresie kont bankowych zdecydowanie polecam stronę zarabiaj na bankach.pl - tam znajdziesz niezłe porównanie aktualnych ofert bankowych i często można zaoszczędzić niezłą sumkę a nawet zarobić parę stówek - kiedyś sam zarobiłem 800 zł na karcie kredytowej citi (400 zł za założenie i drugie tyle za polecenie) naprawdę polecam...

full member
Activity: 518
Merit: 106
January 31, 2019, 10:22:27 AM
#2
czy da się przelewać z giełd bezpośrednio na REVOLUT, i jakie to może mieć konsekwencje lub ograniczenia?
full member
Activity: 518
Merit: 106
January 31, 2019, 10:20:58 AM
#1
Szukam banku z jak najniższymi opłatami za prowadzenie/karty/bankomaty... Ponieważ ING wprowadziło mi jakieś opłaty za prowadzenie. Piszę tutaj bo były jakieś przypadki w ostatnim roku że banki blokowały ludziom konta za wypłaty z giełd czy coś... Nie chciałbym otwierać konta, w takim banku co mi zaraz je zamknie po pierwszej wypłacie z giełdy.
Bank powinien mieć też darmową obsługę subkont walutowych.
Nieźle na tym polu wypada Getin... Jakieś za albo przeciw? Jakieś propozycje?

Pages:
Jump to: