Pages:
Author

Topic: Kaçak Yayın ve IP TV İzleyenlere Ceza İddiası - page 2. (Read 234 times)

hero member
Activity: 994
Merit: 607
IP TV kullanmadım ama çevremde kullanan çok kişi var. Haberden sonra görüştüğümde hepsi kullanmaya devam edeceğini söyledi ve cezanın geleceğini düşünmüyorlarmış. Bana kalırsa riskli bir durum. Suç teşkil eden bir durum sonuçta. Twitter’dan da kaçak yayınlar oluyor ancak twitterdan tespit işi biraz zor ancak IP TV ile rahatlıkla tespit yapılır. Bu tarz yayınları yüzbinler izliyor hangi biriyle uğraşacaklar merak ettim doğrusu. Göstermelik bir iki ceza dışında bir şey çıkacağını sanmıyorum. İnsanlar para verdiği platformları bile doğru düzgün kullanamıyor. Maçın ortasında yayın gidiyor vs.. önce kendilerini düzeltsinler.

Oyun crackleyen gruplarla nasıl anlaştılar biliyormusun oyunu kırmaması için ödeme yaptılar Cheesy Bu işlerde kaçak yayını bulabilmesi için ya ip bazlı bir takip yapılacak buda suçtur sonuçta kişisel verilerde var içerisinde  diğer tarafta ise ancak çay ocakları gibi yerleri bulup ceza keserler onun haricinde kimseye ceza yazamazlar.
Bence şu an kaçak yayın işlerini Twitter kanalları üzerinden işletmeye devam edecekler. IPTV olayı biraz riskli çünkü kullanan kişinin bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirler ama Twitter geçen gün burada da olan haberle kolay kolay kullanıcıları engellemez. Hele maç yayını açtı diye hiç engelleyeceğini zannetmiyorum. Hala aynı düşüncedeyim yap aylık 50-100 lira ücret tüm maçları insanlar satın alıp evinde izlesin. Sonuçta Netflix, Exxen, YouTube Premium gibi fiyatlara yaparsa sürümden kazanır kaçağı da engeller bu durum.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
IP TV kullanmadım ama çevremde kullanan çok kişi var. Haberden sonra görüştüğümde hepsi kullanmaya devam edeceğini söyledi ve cezanın geleceğini düşünmüyorlarmış. Bana kalırsa riskli bir durum. Suç teşkil eden bir durum sonuçta. Twitter’dan da kaçak yayınlar oluyor ancak twitterdan tespit işi biraz zor ancak IP TV ile rahatlıkla tespit yapılır. Bu tarz yayınları yüzbinler izliyor hangi biriyle uğraşacaklar merak ettim doğrusu. Göstermelik bir iki ceza dışında bir şey çıkacağını sanmıyorum. İnsanlar para verdiği platformları bile doğru düzgün kullanamıyor. Maçın ortasında yayın gidiyor vs.. önce kendilerini düzeltsinler.

Oyun crackleyen gruplarla nasıl anlaştılar biliyormusun oyunu kırmaması için ödeme yaptılar Cheesy Bu işlerde kaçak yayını bulabilmesi için ya ip bazlı bir takip yapılacak buda suçtur sonuçta kişisel verilerde var içerisinde  diğer tarafta ise ancak çay ocakları gibi yerleri bulup ceza keserler onun haricinde kimseye ceza yazamazlar.
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Kaçak yayın konusu eğer yaşadığın ülkedeki ücretli yayınları ücretsiz seyretmek için farklı bir yol kullanıyor isen bu bildiğim suç tekil ediyor. Ama coğrafik olarak yaşadığın bölge dışındaki farklı ülkelerden gelen yayınları bir şekilde seyrediyorsan bunun suçla bir ilgisi yok. Ama şimdi sağolsunlar her firma her ülkeye bir iletişim bürosu açıp herkesi bu suç çemberinin içine çekiyor. Yasa dışı yayın yapanlar sürekli server değiştirip gizli kalma yolunu seçiyorlar. Bizlerde birer vpn kullanıp kendimizi yerli olan dns lerin dışına alırsak nerden bulacaklar.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Tespit edilmesi zor değil yıllar yıllar önce torrent ile ilgilenirken çektiği filmleri iş yapmayan yapımcılar gidip torrentte filmlerini paylaşıyordu kim download ediyorsa o ip'yi alıp o ülkenin temsilcileri üzerinden şahsı bulup zarar verdiniz kardeşim bana .... kadar ödeme yapmak zorundasınız yoksa yargılanacaksınız tarzında hareket ediyorlardı bu olay öğrenilenene kadar sağlam paralar kaldırdılar.

Bir benzerini deepreeze yazılımı ülkemizde yaptı akdeniz, eve ve iç anadolu bölgesinde işyerlerini tek tek gezdiler sonradan belli oldu ki adamların deneteme yetkisi yok Cheesy yüzlerce kişiye ceza kestiler.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Kaçak Yayın ve IP TV izleyenleri tespit edebilirler mi? bilemiyorum. Bir şekilde kaçak yayın yapanları engellemek lazım diye düşünüyorum ama onları engelleyemedikleri için kullanıcıları hedef olarak göz dağı veriyorlar gibi geldi. IP TV hiç kullanmadım, eğer denildiği gibi ceza uygulanabilirse bir çok kişinin başı ağrıyabilir.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Yapılan bir habere göre IP TV ve kaçak yayın kullananlar için 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası uygulanabilirmiş. Kaynağın TRT olduğu belirtilmiş.

https://twitter.com/pusholder/status/1766441217913475500

Bu bana daha çok öylesine ortaya atılmış bir iddia gibi geldiği için başlıkta öyle belirttim. İnsanların gözünü korkutmaya yönelik yapılmış olabilir. Çünkü şöyle bir düşündüğümüzde ülkenin çok ciddi bir çoğunluğu bu şekilde yayın izliyordur. Geçenlerde bir tane ünlü şarkıcının da storysinde bir maçtan görüntü paylaşırken kaçak yayın izlediği belli oluyordu.  Smiley

Böyle bir uygulama olsa ülkenin önemli bir kısmının içeri atılması anlamına gelir. Böyle bir şeyin gerçekleşebileceğini düşünüyor musunuz siz?  Smiley

Pek de mantıklı gibi gelmedi bana da hocam, gerçekleşirse en az yüzde 25 imiz yatar içeride bir süre, aslında iyi de olur, ortam ferahlar, kafa dinleriz biraz  Grin
Şaka bir yana bu alanda bir ceza sistemi devreye sokulması da gerekiyor bence. Severiz sevmeyiz insanlar bir şekilde yatırım yapıyor bu alanlara, yüzlerce insan çalıştırıyor, istihdam sağlıyor, hadi garibanı anlarım (hak vermem ama) da durumu iyi olan adam da ölücülük yapmasın be kardeşim bari.
Birebir örtüşmez belki ama 90 ları hatırlayanlar bilir, karışık kaset yaptırma işi vardı, 45 lik, 60 lık ve 90 lık kasetler doldurulurdu, listeyi kasetçiye verirdiniz, yarın gel al derdi. Mesela bu da günümüze uyarlayınca bir nevi kaçak yayın gibi oluyor. Tek bir kasettten binlerce kopya şarkı alınıp başka başka kasetlere dağıtılıyordu en nihayetinde.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Yapılan bir habere göre IP TV ve kaçak yayın kullananlar için 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası uygulanabilirmiş. Kaynağın TRT olduğu belirtilmiş.

https://twitter.com/pusholder/status/1766441217913475500

Bu bana daha çok öylesine ortaya atılmış bir iddia gibi geldiği için başlıkta öyle belirttim. İnsanların gözünü korkutmaya yönelik yapılmış olabilir. Çünkü şöyle bir düşündüğümüzde ülkenin çok ciddi bir çoğunluğu bu şekilde yayın izliyordur. Geçenlerde bir tane ünlü şarkıcının da storysinde bir maçtan görüntü paylaşırken kaçak yayın izlediği belli oluyordu.  Smiley

Böyle bir uygulama olsa ülkenin önemli bir kısmının içeri atılması anlamına gelir. Böyle bir şeyin gerçekleşebileceğini düşünüyor musunuz siz?  Smiley
Pages:
Jump to: