Pages:
Author

Topic: Kako mogu uticati vesti na vrednost crypto valute naročito na Bitcoin - page 2. (Read 1532 times)

full member
Activity: 588
Merit: 104
Mislim da se radi o špekulantima koji koriste priliku, stvarajući paniku na btc tržištu, da bi izazvali pad cijene bitcoina, pokupovali ga po niskoj cijeni i onda pričekali da cijena opet naraste da bi prodali svoj bitcoin i ostvarili veću zaradu.
Mislim da ''iskusni'' igrači više ne padaju na ove priče, i da mudro i dalje drže svoje bitcoine u walletu.
O kakvom padu bitcoina uopće govorimo?
Prije 2 godine vrijedio je 250 $, prošle oko 700 $ a sad 3500 $.
Ja tu ne vidim nikakav pad ni razlog za paniku?
A vi? Smiley

Da, to tzv. berzanski padovi, koji su sasvim normalni i na drugim berzama. Stvaraju se negativne priče, veliki tada prodaju i posle kada se smiri situacija pokupe sa višestrukom zaradom.
full member
Activity: 210
Merit: 100
Bosnia...
sve ti ovisi o desavanjima i pricanjima, a uglavnom se gledaju predvidjanja i misljenja visoko rangiranih ljudi iz biznisa koji se u to "razumiju".

Ali, ima i namjestanja, to svi znamo da postoji, zar ne?  Huh Huh Roll Eyes Roll Eyes
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
Mislim da se radi o špekulantima koji koriste priliku, stvarajući paniku na btc tržištu, da bi izazvali pad cijene bitcoina, pokupovali ga po niskoj cijeni i onda pričekali da cijena opet naraste da bi prodali svoj bitcoin i ostvarili veću zaradu.
Mislim da ''iskusni'' igrači više ne padaju na ove priče, i da mudro i dalje drže svoje bitcoine u walletu.
O kakvom padu bitcoina uopće govorimo?
Prije 2 godine vrijedio je 250 $, prošle oko 700 $ a sad 3500 $.
Ja tu ne vidim nikakav pad ni razlog za paniku?
A vi? Smiley
member
Activity: 87
Merit: 10
Mislim da su se poklopila dva događaja...vijesti + prirodna korekcija = boom
full member
Activity: 126
Merit: 100
Razumem ja njih u potpunosti, al bre što su se sad namrsili na te koine da ih gaze kad ja krenuo da kupujem kopače Smiley
full member
Activity: 168
Merit: 101
Kad god je bitkoin sa cenom otišao predaleko uvek su plasirali takve vesti da ga omekšaju i omoguće jak lom.
Ovako već godinama muzu lovu iz mase i prave razlike u kursu, samo pre koju godinu kad sam bio zelen bile su
Puno manje cifre u igri nego sada.
newbie
Activity: 42
Merit: 0
Izgleda da ovakve vesti poprilicno mogu da uticu na samu vrednosti valuta. Na primer danasnji pad vrednosti Bitcoina ispod 4000$ se povezuje sa izjavom direktora J.P. Morgan Chase & Co. Jamie Dimon koji je izjavio da je bitcoin jedna velika prevara. Danas sam citao vesti i o hakerskim napadima Severne Koreje i slicno. Da li je u pitanju spinovanje jer neko ozbiljno zaradjuje na ovim promenama ili nesto drugo vreme ce pokazati.
full member
Activity: 588
Merit: 104
Kineski finansijski regulatorni organ će zabraniti trgovanje sa BTC  u zemlji - kaže Wall Street Journal https://www.wsj.com/articles/china-to-shut-bitcoin-exchanges-sources-1505100862 Taj potez je dovoljno veliki da smanji globalni biznis sa crypto valutama i tržište BTC od 150 milijardi dolara, dok Kina ima oko 23% BTC kupo-prodaje i najveću BTC rudarsku bazu.
Već u petak su ćaskali o tome, kako bi vlasti mogle zatvoriti berze, tako da je počeo pad BTC i stime i pad Ethereuma, što se očekuje dalje i ove sedmice. Tri najveće kineske BTC berza OKCoin, BTC China i Huobi rekli su da još nisu obavešteni o potrebi za zatvaranjem radnje.

Vreme će pokazati dali neko namerno shortuje najače crypto valute  Huh Huh
Čim Wall Street Journal objavljuje ovakve vesti sve pokazuje na to ....
Pages:
Jump to: