Pages:
Author

Topic: Kakve rigove imate,koje kartice, sto rudarite? - page 2. (Read 1882 times)

full member
Activity: 210
Merit: 100
5x rx470
i jedan mini rig s 2x 1050Ti

trenutno ulazem u 1050Ti jer mjesecni povrat mi je taman za jedan 1050Ti, dok napunim jednu maticnu s njima pocinjem graditi novi rig od 1070 ili necega sto ce ili bi moglo biti bolje u tom trenutku
full member
Activity: 235
Merit: 102
Uglavnom su amd rx 570 i amd rx 580 sa po kojim rigom sa amd 470.
Polako popunjavam i sa nvidijama, al dotsa su skupe pa ide pomalo sporo.
Ocekujem neki novi pump da nafriziram rudnik i sa 1080 koje su se dobro pokazale za puno coina.
Sta konkretno kopas sa 1080?
full member
Activity: 168
Merit: 101
Uglavnom su amd rx 570 i amd rx 580 sa po kojim rigom sa amd 470.
Polako popunjavam i sa nvidijama, al dotsa su skupe pa ide pomalo sporo.
Ocekujem neki novi pump da nafriziram rudnik i sa 1080 koje su se dobro pokazale za puno coina.
full member
Activity: 235
Merit: 102
September 10, 2017, 03:23:28 PM
#9
pozz svima,
imam 4x1080 zotac amp edition. Zec kopam sa njima. Ima li ko nesto slicno ovome pa da uporedimo h/s i ostalo?
full member
Activity: 210
Merit: 100
Bosnia...
September 09, 2017, 05:09:12 PM
#8
Računaj da koliko god da uložiš da će ti trebati 6-12 mjeseci da vratiš uloženo i da počneš da zarađuješ. Ako naiđe ekstermno povoljan period to može da bude i prilično kraće vrijeme, ali isto tako ako naleti ekstremno nepovoljan period može da bude i duže.

ma ok je to, shvatam to kao investiciju..

Ali koliko mjesecno dobijate, morate imati racunicu, zar ne?

Pa jbg nije to prodaja sira na pijaci pa da znaš tačno, sve zavisi od trenutnih cijena valuta, težine mininga, da li prodaš u pravom trenutku ili ne itd, itd.
Zato sam ti napisao od 6 do 12 mjeseci povrat uloga, što više love uložiš imaš više procesorske snage za mining (skuplje grafičke kartice su moćnije od jeftinijih, dvije grafičke kartice će kopati dvostruko više od jedne itd)
Ako uložiš 1000 eura za 6-12 mjeseci ćeš dobiti 1000, ako uložiš 100000 za 6-12 mjeseci ćeš dobiti 100000. S tim što treba računati na to da će posle otplaćivanja početne investicije najvjerovatnije svaki sledeći period donijeti manju zaradu od prethodnog iz razloga što stalno izlazi sve moćniji hardver tako da se težina mininga stalno povećava i da stariji hardver gubi korak.

Naravno sve ovo što sam napisao važi za trenutno stanje u svijetu kriptovaluta koje se jako brzo mijenja. Ko je uložio lovu u mining početkom godine vratio je ulog za 3-4 mjeseca, sada je to duži period, za koji mjesec će možda biti mnogo duži, a možda i kraći. Stvar je u tome što niko ne zna (bar mi obični smrtnici) i što je kao i svako ulaganje rizik.

hvala na objasnjenju  Wink poucno
full member
Activity: 350
Merit: 102
September 09, 2017, 02:15:33 PM
#7
Računaj da koliko god da uložiš da će ti trebati 6-12 mjeseci da vratiš uloženo i da počneš da zarađuješ. Ako naiđe ekstermno povoljan period to može da bude i prilično kraće vrijeme, ali isto tako ako naleti ekstremno nepovoljan period može da bude i duže.

ma ok je to, shvatam to kao investiciju..

Ali koliko mjesecno dobijate, morate imati racunicu, zar ne?

Pa jbg nije to prodaja sira na pijaci pa da znaš tačno, sve zavisi od trenutnih cijena valuta, težine mininga, da li prodaš u pravom trenutku ili ne itd, itd.
Zato sam ti napisao od 6 do 12 mjeseci povrat uloga, što više love uložiš imaš više procesorske snage za mining (skuplje grafičke kartice su moćnije od jeftinijih, dvije grafičke kartice će kopati dvostruko više od jedne itd)
Ako uložiš 1000 eura za 6-12 mjeseci ćeš dobiti 1000, ako uložiš 100000 za 6-12 mjeseci ćeš dobiti 100000. S tim što treba računati na to da će posle otplaćivanja početne investicije najvjerovatnije svaki sledeći period donijeti manju zaradu od prethodnog iz razloga što stalno izlazi sve moćniji hardver tako da se težina mininga stalno povećava i da stariji hardver gubi korak.

Naravno sve ovo što sam napisao važi za trenutno stanje u svijetu kriptovaluta koje se jako brzo mijenja. Ko je uložio lovu u mining početkom godine vratio je ulog za 3-4 mjeseca, sada je to duži period, za koji mjesec će možda biti mnogo duži, a možda i kraći. Stvar je u tome što niko ne zna (bar mi obični smrtnici) i što je kao i svako ulaganje rizik.
member
Activity: 535
Merit: 43
September 09, 2017, 01:25:15 PM
#6
Računaj da koliko god da uložiš da će ti trebati 6-12 mjeseci da vratiš uloženo i da počneš da zarađuješ. Ako naiđe ekstermno povoljan period to može da bude i prilično kraće vrijeme, ali isto tako ako naleti ekstremno nepovoljan period može da bude i duže.

ma ok je to, shvatam to kao investiciju..

Ali koliko mjesecno dobijate, morate imati racunicu, zar ne?

Pa ako uzmes za 1300 kn  gtx 1050ti  (nemoj uzimat) klokas je i imas 14mh -> eth

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=14&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=0&CostPerkWh=0

Trosak struje sam stavio 0 jer to samo bog moze tocno izracunati kako oni naplacuju struju.
full member
Activity: 210
Merit: 100
Bosnia...
September 09, 2017, 12:02:04 PM
#5
Računaj da koliko god da uložiš da će ti trebati 6-12 mjeseci da vratiš uloženo i da počneš da zarađuješ. Ako naiđe ekstermno povoljan period to može da bude i prilično kraće vrijeme, ali isto tako ako naleti ekstremno nepovoljan period može da bude i duže.

ma ok je to, shvatam to kao investiciju..

Ali koliko mjesecno dobijate, morate imati racunicu, zar ne?
full member
Activity: 350
Merit: 102
September 09, 2017, 11:06:29 AM
#4
Računaj da koliko god da uložiš da će ti trebati 6-12 mjeseci da vratiš uloženo i da počneš da zarađuješ. Ako naiđe ekstermno povoljan period to može da bude i prilično kraće vrijeme, ali isto tako ako naleti ekstremno nepovoljan period može da bude i duže.
full member
Activity: 210
Merit: 100
Bosnia...
September 09, 2017, 03:33:31 AM
#3
Pozdrav

Ako smijem pitati, posto sam novi u ovome, koliko ste ulozili i koliko na mjesecnom nivou "vrtite" para?
newbie
Activity: 51
Merit: 0
September 08, 2017, 04:44:52 PM
#2
8xgtx 750ti
13x1060
2x1070
spr vec neko vrijeme
member
Activity: 535
Merit: 43
September 07, 2017, 07:14:22 AM
#1
Kakve rigove imate,koje kartice, sto rudarite?
Pages:
Jump to: