Pages:
Author

Topic: Kanadalı Girişimci Bitcoin Cash’in Dolandırıcılık Olduğunu İddia Ediyor - page 2. (Read 211 times)

member
Activity: 231
Merit: 10
Ben de ilk çıktığından beri dolandırıcılık olduğunu düşünüyorum açıkçası, baktığınız zaman şaibeli bir sürü tutum var
full member
Activity: 252
Merit: 100
Bitcoin Cash yok elimde almayı da düşünmüyorum. Merak ettiğim neden dolandırıcılık oluyor. Öyleyse bütün fork coinleri de dolndırıcılık mıdır. İnsanlar alım yapmasaydı bch bu kadar değerlenemezdi bu serbest piyasadır ne kadar kişi bir coine ilgi gösterirse değeri artar ya da azalır.
newbie
Activity: 163
Merit: 0
bitcoincash gerçekten bitcoini bitirmeye gelmiş gibi .ben söylenenlerin doğru olduğunu düşünmüyorum .itibarsızlaştırmak adına yapılmış açıklamalar olarak görüyorum
newbie
Activity: 74
member
Activity: 322
Merit: 16
Fork zıvanası ile iyi para kaldırmışlardı. şimdi de piyasayı düşürmeye çalışıp bir de o para toplamaya çalışmasın?
ulan o kadar olaydan sonra komplo teorisyeni olduk artık. her işin altında başka bir şey arıyoruz.
member
Activity: 392
Kripto piyasasına bakınca bitcoin cash ve bitcoinin aslında aynı amaca hizmet ettiğini görmek zor değil.Kanadalı girişimcinin açıklamaları hiç doğru ve samimi gelmedi , kripto para yatırımcılarının bitcoine olan ilgi ve teveccühünü tüm dünya biliyor zaten.
newbie
Activity: 700
İsim yaptın mı hemen alaşağı etmek için oyunlar başlar haberi doğru bulmuyorum zarar vermek amaçlı yapılmış bir durum zaten Kanada da kişilerin gelir düzeyi çok yüksek neden buna gerek duysunlar ki
member
Activity: 140
dolandırıcılık olduğunu düşünmüyorum. girişimci yanılmış daha iyi incelemeli.
member
Activity: 574
Merit: 14
bitcoincash bana gayri ciddi geliyor. diğer bitcoin forklarından tek farkı fiyat anlamında diğerlerini sollaması. yine bitcoin düşüş, yükselişten etkileniyor tıpkı diğer altcoinlerde olduğu gibi. sıyrılıp gidebilecek bir tarafı olduğunu sanmıyorum. halen bitcoin birinci sırada ve onu sollayabilecek coin yok gibi.
full member
Activity: 308
Bitcoin girişimcisinden böyle bir şey duymak insanın daha çok dikkatini çekiyor tabi. Bitcoin Cash'in adında bile bir orjinallik olmaması şüphelendirir insanı zaten. Ben de bunun scam olduğunu düşünenlerdenim.
member
Activity: 154
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
Bitcoin cash biraz akıllı bir girişimcilik örneği gibi geliyordu bana en başta açıkcası ancak sadece bitcoin adıyla coin çıkardığı için dolandırıcı diye suçlamak biraz abartı gibi geldi bana ya Sad
full member
Activity: 742
Merit: 112
bitcoini çok sayıda cüzdanında tutan birisi düşünün. fork çıkartıyor. aynı sayıda bcc veriliyor. o bcc 4000 dolara kadar yükseliyor. bitcoinden zaten parasını vurmuş, cashden de alıyor. forklar fazlası ile daha zenginleşme aracı olarak kullanılıyor. bcc için bankamatik kartı çıkarılacak deniliyordu halen bekliyoruz. visa, mastercard anlaşması yapabilecekler mi?  Grin
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Bitcoin Cash'in değerini düşürmek için yapılan bir haber olarak görüyorum ben bunu başka bir açıklaması olamaz bence. Dolandırıcılık gibi ağır bir suçla suçlamak büyük hata Bitcoin Cash'i.
newbie
Activity: 280
Bu adam BCC almak için piyasayı düşürmeyi planlayan bir balina da olabilir belli olmaz, hemen güvenmemek lazım
full member
Activity: 252
Dolandırıcılık olan bir şeyin değeri neden bu kadar artsın ki ? Gerçi bu mantıkla düşünülemez tabi ama yine de büyük ölçüde dolandırıcılık olamdığını düşünüyorum ben.
member
Activity: 378
Merit: 11
Bitcoin Cash gerçekten Bitcoin'e çok sıkı bir rakip olacak gibi görünüyor ki Bitcoin Cash'in imajını sarsmak için adımlar atılmaya başlanmış.
Ben Bitcoin Cash'in kendisini kanıtladığını ve bu iddialara kulak asmamak gerektiğini düşünüyorum.
sr. member
Activity: 686
Merit: 257
Bitcoin teknik girişimcisi Jonathan Hamel’in Bitcoin Cash’le ilgili açıklamasını önemli buluyorum. Bitcoin Cash Bitcoin blokzinciri üzerinden çatallaştırılarak oluşturulan ve Bitcoin ismiyle piyasada kendine yer edinen hatta gerçek Bitcoin olduğunu iddia eden bir kripto para. Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki rekabetin dahada artacağının sinyalleri bunlar.
member
Activity: 210
Bunu en basindan biliyorduk basta ovulurler ama gercek ortadadir. Zaten scam olmasa kendine farkli bir ad bulur bitcoinin adi uzerinden coin cikarmazlar.
hero member
Activity: 1862
Merit: 524
Bitcoin (BTC) teknik girişimcisi Jonathan Hamel, 19 Mart’ta, Kanada’nın Maliye Bakanlığı Standart Komitesi’nde yer aldı ve “Dikkat ederseniz diğer kripto paraların Bitcoin Cash (BCH) gibi düpedüz aldatmacaları olduğunu görebilirsiniz” dedi.
Hamel, Meclis’te söylemeyi planladığı, kripto paralarla ilgili olan görüşünü, toplantıdan önce Bitcoin Cash’ten bahsetmeden Twitter hesabından yayınladı.

https://twitter.com/jhamel/status/975712250962087936

Hamel , ayrıca Kripto hakkında konuşmadan önce Reddit‘e yazı yazdı. “Spoiler: ‘Bitcoin Cash bir aldatmaca” diyeceğim ve Parlamento kayıtlarında sonsuza dek arşivlenecek. Bağışlar kabul edilir” ifadesiyle birlikte bir kripto cüzdan adresi ve Bitcoin desenli çoraplarının resmini de paylaştı.

Hamel’in Reddit yorumu, Reddit topluluğunda bazı tepkilere neden oldu. Bazı kullanıcılar, esprili olmaya çalışsa da, bağış talebinde bulunmasını etik çizginin dışında gördüler. Reddit kullanıcısı TheGreatMuffin “Hükumet duruşması sırasında yaptığınız bir açıklama için bağış istemek, tüm konuşmanızın uzmanlığını, dinleyicilerin ve medyanın gözünde eziyor. Burada kamuoyunda olduğunuzu biliyor musunuz? Açık sözlü olmanızı takdir ediyorum ama bir hükumet duruşmasında yapılan bir açıklama için halka açık bir forumda bağış istemek hiç de akıllıca değil. ” şeklinde yorumda bulundu.

Ağustos 2017‘de gerçekleşen ve Roger Ver gibi kripto kişileri tarafından lanse edilen Bitcoin ile Bitcoin Cash arasındaki tartışma, Şubat ayı sonunda BTC işlem ücretinin BCH’den de düşük olmasına sebep oldu.

Başka bir Reddit kullanıcısı ise BTC / BCH tartışması hakkında bir önceki yorumla ilgili bir perspektif ekledi:

“Yasal yönetim ve gerçek dolandırıcılığı birbirinden ayırmaya çalışan herhangi bir yönetim organı açısından Bitcoin Cash, Bitcoin yasallığını bırakırken kendini bir“ aldatmaca ”olarak açıkça ayırt etmiyor. Yani, Roger Ver gibi aktörlerin motivasyonları hakkında yapılan varsayımlar doğru olsa da, hükumetin sahte bir Bitcoin zincirini bir aldatmaca olarak kabul etmesini istiyorsanız, Bitcoin Cash’in çatal attığı ana teknolojiyi nasıl değerlendireceğini düşünüyorsunuz? Bu noktada, Bitcoin’in dolandırıcılık sayılmazken, Bitcoin Cash protokolünde dolandırıcılığa özgü hiçbir şey olmadığı söylenebilir. ”

Kaynak: https://siberekonomi.com/kanadali-girisimci-bitcoin-cashin-dolandiricilik-oldugunu-iddia-ediyor/
Pages:
Jump to: