Pages:
Author

Topic: Kim bu Satoshi Nakomoto? - page 2. (Read 441 times)

legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
July 26, 2021, 07:44:32 PM
Video Satoshi'nin kimliğini araştırmak üzerine çekilmemiş, bir borsanın reklamı olarak çekilmiş. Videonun 12:20 anına kadar her zamanki gibi sağdan soldan okuduklarını aktaran Barış Özcan videosu olarak düşündüm. Gizemler, yüksek ilgi uyandıran bir alan ve bilgiye kolay erişim faktörlerinden dolayı onun seveceği tarzda bir çekim olduğunu düşündüm. Çoğu kişi bu araştırmaları yapmakla uğraşmayabilir bu yüzden yaptığı işe saygı duyuyorum ancak 12:20'ye gelindiğinde videonun tamamının bir borsanın reklamını yapmak amacıyla çekildiğini anlıyorsunuz.

Videoda sürekli olarak Satoshi'nin kimliğini neden gizlediğini sorgular gibi davranmış. Aslında bu reklam amaçlı videoyu çekerken hiç bir şey düşünmeden bir borsayı güvenilir, yardımsever gibi sıfatlarla süsleyerek insanların yatırımlarını kaybetmesine sebep olabilecek kişiye verilebilecek tek cevap var;

Satoshi kimliğini ön plana çıkarmadı çünkü bitcoin'i kullanarak para yada şöhret kazanmak gibi bir amacı yoktu. O sizler gibi paranın köpeği değildi.
legendary
Activity: 3122
Merit: 1516
July 26, 2021, 03:48:01 PM
barış özcan'a helal olsun. bu konu hakkında bilinmeyenlere ışık tutan 5000. videoyu hazırlayarak kendisine teşekkürlerimi iletiyorum.
bu arada satoshi nakamoto=david chaum Grin
barış özcan=eski basketbolcu

Tabi neden olmasın Smiley

birde zamanında şöyle bir iddia dönmüştü forumda : https://bitcointalksearch.org/topic/m.40538676
satoshi nakamoto =  Masatoshi Gündüz Ikeda
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
July 26, 2021, 01:25:55 PM
barış özcan'a helal olsun. bu konu hakkında bilinmeyenlere ışık tutan 5000. videoyu hazırlayarak kendisine teşekkürlerimi iletiyorum.
bu arada satoshi nakamoto=david chaum Grin
barış özcan=eski basketbolcu
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
July 26, 2021, 12:46:07 PM
Bence bahsedilen kişilerden hiçbiri değil ben Satoshi Nakomoto'nın evinin basement ında kod yazan nerd bir tip olduğunu, servet kazanmasına rağmen ortalıkta gezinmemesinin de bundan kaynaklandığına inanıyorum. Yani muhtemelen asosyal bir tip. Belki de böyle olması daha iyidir bitcoin'in geleceği açısından.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
July 26, 2021, 09:48:44 AM
Barış Özcan gerçekten işini iyi yapan YouTuber kişilerden birisi hatta ona youtuber deyip Enes Batur’la aynı kefeye koymak barışa saygısızlık olmalı kendini çok geliştirmiş ve videolarıyla kendisi dışında özellikle gençlerimizi de bilgilendiriyor bu satoshi videosuyla z kuşağına bitcoini dolaylı yoldan anlatmış oluyor onlardaki merak dürtüsünü uyandırıyor bir de bitcointalk nedir diye bir video yapsa buralar bir şenlenir ki sorma Grin
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
July 26, 2021, 03:44:59 AM
Barış özcan yine harika bir video çıkarmış izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=fBvu7s5L6DE

Videoda 5 isim öne çıkıyor.

1-Hal Finney

2-Dorian Satoshi Nakomoto

3-Nick Szabo

4-Craig Wright

5-Adam Back
Pages:
Jump to: