Pages:
Author

Topic: Kimlik Bilgisi Hırsızlığı hk. - page 4. (Read 526 times)

jr. member
Activity: 126
Merit: 1
May 31, 2018, 12:02:16 AM
Şimdiye kadar hiç böyle bir haber görmedim ama ileride olmayacağı anlamına gelmiyor. Ben sadece çok güvendiğim yerlere gönderiyorum ama onların kullanmayacağını nereden bileceğiz?
sr. member
Activity: 672
Merit: 281
May 30, 2018, 09:28:10 PM
Sağlam ICO ise sorun tesgil etmez fakat bounty ler için gerçekten çok saçma .
jr. member
Activity: 420
Merit: 1
May 30, 2018, 08:28:35 PM
Airdrop ve Bountylere kimlik bilgilerimi hiçbir zaman göndermedim çok şükür. İnsan bir anlık gaflete kapılıp ya tutarsa diyor ama ya tutmazsayı da düşünmek lazım.
full member
Activity: 367
Merit: 100
May 30, 2018, 08:13:36 PM
Bu konuda büyük belirsizlik ve endişe var. Ben de kesinlikle paylaşmıyorum çünkü bunlarla yapabileceklerinin sınırı yok, en basit ihtimalle gönderdiğiniz şirket kötü niyetli değildir ama bu bilgileri çaldırabilir.
full member
Activity: 504
Merit: 120
May 30, 2018, 07:34:29 PM
İnternetin her yerinde yığınla kimlik satılıyor. Icolar için, borsalar için bunları alıp kullananlar var. Bizim bountylere vs. verdiğimiz belgelerin de bunlar tarafından satılıp satılmadığını bilmek mümkün değil ama göndereceğiniz belgelerin üzerine nereye gönderiyorsanız sadece burası için kullanılabilir gibi ibareler ekleyebilirsiniz.
newbie
Activity: 16
Merit: 0
May 30, 2018, 07:18:09 PM
Bir çok bounty KYC için kimlik istemeye başladı. Ben guvendiklerime yolluyorum. Ilerde kimliğimi yeni kimliklere değiştireceğim her ihtimale karşı. Kimlik bilgilerimizle maalesef adımıza hat çıkartıp özellikle Türk borsalarında 2fa aşamasını aşıp hesabı hacklenen çok kişi duydum. Çok güvenilir olmasa da maalesef paylaşıyoruz.
newbie
Activity: 70
May 30, 2018, 06:36:35 PM
Kimlik bilgilerimizin nette olduğunu varsayarsak çok fazla sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Ama sorarsanız herhangi bir bounty için kyc yaptın mı diye. Cevap hayır.
member
Activity: 448
Merit: 33
May 30, 2018, 06:19:59 PM
Kimlik isteyen airdrop ve bountylerden uzak duruyorum. Hiç katılmıyorum. Belki ilerleyen dönemde çok pişman olabilirim, lakin şugün için ne olacağı projelere kimlik bilgisi göndermek çok riskli. Benim tercihim uzak durmak. Tabiki yinede tercih sizin
member
Activity: 713
Merit: 31
May 30, 2018, 05:33:06 PM
Her projeye göndermek gerçekten can sıkıcı. Bende bu konuda sıkıntı yaşıyorum. Ama bir kaç proje var devrede sanırım bir süre sonra bu konular tarih olacak. Velix.ID ve bir kaç proje daha bu tarz sıkıntıları önleyebilir belki.
newbie
Activity: 66
May 30, 2018, 03:56:53 PM
Belli başlı borsaları seçersen bir sorun olacağını zannetmiyorum.  Ama gelgelelim hackerlara borsa nın elindeki coinleri bile çalıyorlar borsadan kimlik bilgileri çalınabilirde bu açıdan da bakmak lazım.
newbie
Activity: 210
May 30, 2018, 02:08:23 PM
Selamlar,
Bir süredir Bounty ve Airdroplara katılıyorum. Bir kısmı ödülün teslimi için KYC yani kimlik bilgisi teslimi zorunluluğu getiriyor. Eğer kimlik bilgilerimi yabancı bir firmaya verirsem başıma neler gelebilir?
Sonuçta kara paranın da aklandığı bir sektördeyiz. Yarın birgün bilgimi teslim ettiğim firma, kuruluş veya şahıs benim adıma borsada kayıt yapıp kara para aklayamaz mı ?
Veya benim adıma ne tür bir başvuruda bulunabilir ev adresime kadar veriyorum.
Yani kısaca başıma neler gelebilir sonuçta %100 tanımıyorum, yabancı bir ülkede yasaklı listesine girer miyim ?
Pages:
Jump to: