Pages:
Author

Topic: Kiracımın tahliye edilmesi :D - page 2. (Read 215 times)

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
December 20, 2023, 09:40:33 AM
Sizin adınıza ben de çok sevindim sevgili @Mandown.

Uzun süredir bu sorunla karşılaştığınızı hatırlıyorum.Bir de kira konusunda ev sahibiyle anlaşamayan @wolwoo vardı.En son ne yaptı bilmiyorum aklımda kalmamış.O da kendince haklıydı.

Şu sistemde %25 kısıtı çok saçma.Böyle oldukça tefe tüfe zamlarının üstünde illegal anlaşmalar da yapılıyor.Yöntem çok basit kira dönüşü yeni bir sözleşme yapılıyor ve kira bedeli istenilen tutar yazılıyor.Kimse hukuk işleriyle uğraşmak istemediği için mecbur kabul ediyor.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
December 20, 2023, 07:54:50 AM
Sizin için çok sevindim bir çok kişinin en çok problem yaşadığı şeyi kiracı mevzusu. Kiracılar evden ya da dükkandan çıkmak istemiyor ve yasal olarak bunu yaptırana kadar gerçekten çok uzun zaman geçiyor. İş birazcık vicdanda bitiyor eğer kira bedeli yüksek değilse o kiracıyı oradan çıkartmak insani olarak bakınca gerçekten zor. Büyük bir sorundan kurtulmuşsunuz umarım güzel bir sene sizin olur Smiley
hero member
Activity: 882
Merit: 879
December 20, 2023, 06:47:32 AM
Tahliye taahhütnamesinin önemini bir kere daha anlamış olduk. Tahliye taahhütnamesi olsaydı (yok diye hatırlıyorum varsa özür dilerim) çok daha çabuk ilerlerdi bu evre. Basit bir uyuşmazlık 1.5 senede bitmiş. Aslında yargı sisteminde emlak mahkemeleri kurulması lazım bence. Uyuşmazlıkla, arabuluculukla çözülecek iş değil bu. Geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın. En güzeli kira getirisine bağlı değilseniz kendiniz kullanmayacaksanız boş bırakmanız.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
December 20, 2023, 03:51:24 AM
yahu basit bir işyeri sahibi kiracı olayı resmen brezilya dizisine dönmüştü hocam, sevindim gerçekten sizin adınıza. 2023 ün sonunda böyle güzel bir haber almış olmanız sevindirici, umarım 2024 te benzer güzelliklerle çalar kapınızı, bu arada kiracı kendisine nasıl bir çözüm bulacak merak ta etmiyor değilim hani, mevcut ekonomik durumda sizinki kadar rahat ve uygun fiyatlı bir yer bulamayacağı kesin.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
December 19, 2023, 05:18:02 PM
Valla sevindim hocam burada o ilk açtığınız konuyu hayal meyal hatırlıyorum. Artık ne yazık ki hem ev sahipleri hem de kiracıların mağdur olabildiği bir sosyal dezonformasyon mevcut ülkemizde. Adalet yerine gelse de gelmesi vakit oluyor olan haklıya olur uzun süre beklediği ya da uğraştığı için. Nerelerde değişiklik yaptı ne etti bilmiyorum ama siz kesinlikle işin erbabı bir mimar ya da mühendisle olabildiğince sağlam bir inceleme ve rapor çıkartın çünkü alanda genişletme yapmak için kirişlere ya da dairenin güvenliğini tehdit edebilecek şekilde zarar vermiş olma ihtimali olabilir.

Yeni açacağınız iş yeri ne ile alakalı olacak hocam merak ettim açıkcası. Şimdiden yüce rabbim ekmeğinizi yağlı ballı kaymaklı etsin Smiley
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
December 19, 2023, 04:25:58 PM
Arkadaşlar uzun zamandır iş yerimi gasp eden bir kiracı ile uğraştığımı daha önceki konulardan hatırlıyorsunuzdur birkaç basit konu haricinde kiracıma mahkeme tahliye kararı verdi. 1.5 yıl sürdü yeni yetme hakim yüzünden bankadan ödeme evrağını alabilmeleri 1 yıl sürdü geri kalan bilirkişi vs 5 ay.

Oley be.  Önümüzdeki hafta elektrik ve su aboneliklerini sonlandıracağım daha sonra işyerinde yapılan değişiklikler için kiracıma ayrı dava acacağız. Yaza doğru da işyerimi açmayı planlıyorum umarım 2024 benim için güzel geçecek.
Pages:
Jump to: