Pages:
Author

Topic: Kiralık Kaleci - Kaan Tınmaz - page 2. (Read 189 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
December 02, 2023, 10:53:22 AM
Bu haberi bende görmüştüm. Az çok halı sahada maç oynayanlar takım kuranlar bilir en önemli faktörlerin başında kaleci gelir. Kaleciniz ne kadar iyiyse kazanma şansınızda o kadar artıyor ayrıca bazı takımlar bu işi hırs noktasına kadar taşıyabiliyor ve yenilmek istemiyorlar. Aldığı parayı ben az buldum her ne kadar sevdiği işi yapmış olsada sakatlanma riski var bunun için sigorta yaptırmalarıda gerekir diye düşünüyorum Smiley
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
December 02, 2023, 10:35:53 AM
kalecilik gerçekten çok zor. bir kere sahada tek başınasın. hadi halı sahada ortam daha ufak olduğu için insanlarla biraz daha yakınsın ama yine de yalnızsın. toni schumacher'in hayatını okursanız onun da canının ne kadar sıkıldığını öğrenirsiniz. halı sahada maç yaparken de dışarıdan adam getirmek bana hiçbir zaman etik gelmemiştir. turnuva olsa bile dışarıdan adam getirmek, hele ki buna bir de para vermek bence doğru değil. çıkarım efendi gibi 6 golümü yerim ve dönerim. olay bu kadar basit ama eğlence olsun diye yapılan sporda bile insanlar artık inanılmaz bir şekilde hırslanmış durumda. geçtiğimiz yıllarda bize karşı da 3. ligden futbolcular getirmişlerdi. lan biz dalgasına çıkıp orada oynayacağız ama adamlar nasıl hırslanmışsa. ha sonuç bizi yendiler ama bir daha onlarla oynamadık. ben zaten acayip kazmaydım böylece jubilem için bahane olmuştu:)

bu durum daha çok basketbolda karşımıza çıkıyordu. sokakta oynuyoruz ama rakip takımda ya 2. ligden oyuncular ya da kısa süre önce emekli olmuş pro basketbolcular oluyordu. lan ben o heriflerle nasıl başa çıkayım.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
December 02, 2023, 08:52:16 AM
Reklamın iyisi kötüsü olmaz Kaan Tınmaz isminden bir şekilde söz ettirmiş, yeni bir takım teklifi gelirse eğlencesine para kazandığı halı sahaları bırakır, daha profesyonel olarak işini yapmaya devam eder.

Eğer gelmese de böyle bir teklif kendine güzel bir iş kolu yaratmış bir çok masrafını karşılayacak para kazanır elbette maç maçı 300 lira alıyorsa günde üç maç yapıyormuş maksimumda 4 saatini harcıyor bu işe.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
December 02, 2023, 08:44:39 AM
Ülkede genel olarak kaleci bulma sıkıntısı var, çocuklar kaleci olarak yetişmek istemiyor ya da yetenekleri yeterli gelmiyor. Bu genç de kendi takımından ayrıldıktan sonra böyle bir iş bulmuş kendine, hem güzel vakit geçiyor hem para kazanıyor.
Bunu daha önce de yapanlar vardı, kendilerine iş kolu oluşturmuş oluyorlar. Kazanç olarak bakmak çok doğru değil çünkü maaş karşılığı gibi çok iş yapamaz. Ama bu yaptığı reklam sayesinde kendisine yeni bir takım bulabilir, o zaman hedefine ulaşır diye düşünüyorum Smiley
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
December 02, 2023, 08:11:09 AM

Sosyal medya hesabı üzerinden halı saha takımlarıyla anlaştığını anlatan Tınmaz,

"Günde 2-3 maça çıkıyorum. Maç başı 200-300 lira civarında ücret oluyor. Tabii kurtarış önemli. Kurtarış olmazsa olmaz. 'Üçten fazla gol yersen, parandan keserim.' diyenler oluyor. Ben de o zaman, 'Üçten az gol yersem iki katını alırım.' diyorum. Öyle orta yolu buluyoruz. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Müşteri memnuniyeti önemli tabii."
https://www.odatv4.com/spor/21-yasindaki-kaleci-kaan-tinmaz-izmirde-ucret-karsiligi-hali-saha-maclarina-cikiyor-120014012?sayfa=6

300 liradan günde 3 maç 900 lira yevmiye yapar. Günlük 900 liradan 25 gün 22500 lira aylık gelir oluşturur. Sevdiği bir işi yaparak para kazanmış genç arkadaşımız. Tebrik ederim. Türk insanının yüksek girişimcilik zekasını her zaman takdir ile karşıladım. Kaan Tınmaz son dönemlerde gördüğüm en iyi örneklerden biri oldu.

Futbol endüstriyel bir alan haline gelmeden önce sokaklarda futbol oynardık. Amatör kategoriler hala toprak sahada oynuyor. Fakat bir dönem profesyoneller bile toprak sahada oynamış bu sporu. Ben halı sahaları duş imkanı olduğu için seviyorum ama piknik alanlarındaki yeşilliklerde yapılan maçları daha çok seviyorum. Kalabalık aile grupları ile pikniğe gittiğimizde futbol oynamadan dönmüyoruz.
Pages:
Jump to: