Pages:
Author

Topic: Kodi ve İlginç Medya Player Dünyası - page 2. (Read 307 times)

hero member
Activity: 1582
Merit: 670
stremio cidden kodiden daha iyi ancak her ikisi birbirinden tamamen farklı yazılımlar.

Stremio çok iyi de aile büyükleri kullanamıyor. Kodi'yi de kur desem kuramazlar ama kurduğum ve gösterdiğim zaman rahatlıkla kullanıyorlar.

Bu arada evet Kodi IPTV işinde çok iyidir. Kayıt falan da yapabilmesi iyi oluyor.

not: cevaplar buradan yazılırsa @muslo67 sana ayıp etmiş olur muyuz?

Ufkumuz genişliyor ne demek hocam.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
@PHI1618 ben bu aletleri çok amaçlı kullanıyorum

1. işyerimde küçük mini bir alarm yaptım ( eleman işyerini açtığı saatler hakkında yalan söylüyordu dükkanda hareket olduğunda mail atıyor ve belirli saatlerde çalışıyor aksamda kapatmadan önce belirli bir saat aralığında çalışlıyor ve kaçta kapandığını öğreniyordum

2. torrentten birşeyler indirirken pc açık kalması saçma gelmişti orange pi aldım ve birkaç watt çekiyor transmission torrent istemcisi kurulu hiçbiryazılımla almadığım performansı veriyor.

3. kuluçka makinası yapmıştım Cheesy  o hala çalışır durumda

4. eve bir tane zero alıp mutfağa  internet tv yaptım çanakla falan bu saatten sonra ne uğraşacağm

5. telefondan rigleri açıp kapatıyorum şimdi telefon yanımda değil :d programın adını unuttum

en kralıda bir dönem kafeste yaşayan hayvanlar için su seviyesi takibi yapıyor suya gerektiği kadar 2. bidondan suları aktarıyordu.

Cheesy

ne kadar boş işler gibi görünsede çoğu zaman ihtiyacımı görmüştür.

@PHI1618 eğer işinize yaramıyorsa satmayı düşündüğünüzde bana mail atın uygun bir dönemde olursam satın alırım.

pinin 5mp kamerası var onunla dükkana yeni nesil bir kamera sistemi yapacaktım ancak zerolar türkiyede kalmadı ve çok zam geldi. 5-6 tane almayı planlıyordum.

https://www.direnc.net/raspberry-pi-kamera-modulu-night-vision-5mp?language=tr&h=3ae7f395&gclid=Cj0KCQjwhtT1BRCiARIsAGlY51JHtnxEgBOnslZfuGTvTDGSnVJPs4S-ofSo_wpeQAAYoBLAcixxKdsaAuyhEALw_wcB
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
stremio cidden kodiden daha iyi ancak her ikisi birbirinden tamamen farklı yazılımlar.

eve raspberyy pi zerodan tv yapayım dedim ancak eklentileri çok yavaş çalıştığı için kullanmak istemiyordum onun yerine yerel ve şifresiz kanalların yüklü olduğu githubda sürekli güncellenen m3u dosyası buldum ve onu kullanmaya başladım en azından daha hızlı hareket ediyor.

size onun içinde kaynak vereyim buyrun :

https://github.com/iptv-org/iptv
bu tür paylaşımları fazla ortalığa dökme hocam:))
konu dışı olacak ama sadece medya oynatıcısı olarak sizce hangisi daha iyidir:

- android box
- mini pc (en pahalısı bu)
- pi 3/4
- kurcalamadım ama ps3'e uygulama yükleyebiliyor muyuz? kırdım yavşağı. (edit: varmış, akşama yardırabella)

yeni bir televizyon alacağım ama akıllı tv özellikli olmasını istemiyorum. evdeki televizyonda bile toplasan 20 kere kullanmışımdır.

kodi performans açısından bana en sıkıntılı geleni.

Raspberry 3 var bende de, neblio stake için almıştım yatıyor evde. Kodi veya başka bir benzer uygulama varsa önerilere açığım ben de.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%

eve raspberyy pi zerodan tv yapayım dedim ancak eklentileri çok yavaş çalıştığı için kullanmak istemiyordum onun yerine yerel ve şifresiz kanalların yüklü olduğu githubda sürekli güncellenen m3u dosyası buldum ve onu kullanmaya başladım en azından daha hızlı hareket ediyor.

bu tür paylaşımları fazla ortalığa dökme hocam:))
konu dışı olacak ama sadece medya oynatıcısı olarak sizce hangisi daha iyidir:

- android box
- mini pc (en pahalısı bu)
- pi 3/4
- kurcalamadım ama ps3'e uygulama yükleyebiliyor muyuz? kırdım yavşağı. (edit: varmış, akşama yardırabella)

yeni bir televizyon alacağım ama akıllı tv özellikli olmasını istemiyorum. evdeki televizyonda bile toplasan 20 kere kullanmışımdır.

kodi performans açısından bana en sıkıntılı geleni.

legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Bizim TV salak olduğu için Android Tv box kullanıyorum, denemek için zamanında içindeki kodiye bir şeyler yükledim ama hem sürekli yayın kesiliyordu, hem de çoğu içerik boştu, hata veriyordu. Ayrıca bir yerlerde kodiyi vpn olmadan kullanmayın, risklidir yazıyordu (doğruluğunu yanlışlığını bilmirem), ben de içeriği sildim. Vpn kullanmak istemiyorum çünkü bu sefer Netflix aboneliğimde sıkıntı çıkar diye düşünüyorum.
Ben kodiyi aslında maç, film, adult falan için değil, dünya tvlerini izleyebilmek hevesiyle kullanmak istemiştim, mesela Filipinlerde, Vietnamda vb insanlar ne izliyor diye görme amaçlı denedim ancak sonuç zortingen oldu  Grin
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
kodi güzel ama depolarda sürekli bir hata verme olayı oluyordu. şu an sadece bilgisayarımda kurulu ve uzun zamandır kullanmıyorum. benim kodi'yi kullanma sebebim maçları izlemek içindi. dizi ya da film için en güzel uygulama bana göre stremio. stremio için burada güzel bir başlık vardı.

neyse hocam varsa güzel kodi depolarını paylaşırsanız sevinirim. internetteki "en iyi 20 kodi deposu" şeklinde değil de kullanıp memnun kaldıklarınızı paylaşırsanız iyi olur. ne kadar depo o kadar bokodi:)
bunu android tv'de ya da rasperi de kullanan varsa performansını merak ediyorum.

iptv için de bir forum bırakayım: https://forumiptv.org/forum/iptv-yorumlari/ ligler başladıktan sonra bakacağım.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Dizi-Film ve canlı içerikler dahil bir çok şeyi izlemek için onlarca program indiriyoruz, websitelerine bakıyoruz. Netflix hayatımıza girdikten sonra işler biraz değişti ama halen sadece Netflix'e bağımlı kalmak sıkıcı olabildiği için sizlere bir süredir kullandığım ikincil ve değişik bir programdan bahsedeceğim.

Temel olarak bir IPTV uygulaması olarak kullanılsa da Kodi çok ciddi bir program. Aslında basit olarak açık kaynak kodlu bir medya player uygulaması ama öyle yetenekleri var ki, android telefonunuza kurup onu OS gibi kullanarak istediğiniz programlara Kodi üzerinden ulaşabilirsiniz. Onları kendiniz keşfedersiniz.

Bilgisayarınızda yer alan resim, müzik, video gibi içeriklerle birlikte aynı zamanda dışa açılan da bir kapı sunar size Kodi. Ayrıca aynı zamanda Youtube, Vimeo gibi kanalların içeriklerine erişimine izin verir. Eğer deposunu bulabilirseniz bir çok güzel film ve diziye de ulaşabileceğiniz gibi TED konuşmalarını altyazılı olarak izleyebileceğiniz bir eklentiyle ulaşabilir olacaksınız.
Ve son olarak bahsetmek istiyorum ki canlı yayınları izleyebilir ve bu yayınları KODI marifetiyle kayıt bile edebilirsiniz.

Kodi'yi isteyenler kodi.tv adresinden indirebilirsiniz. Windows cihazlar için Microsoft Store'da, Android cihazlar içinde Play Store'dan kurulum da mümkün.

Programı açtığınızda normal medya player'lara göre komplike olduğunu göreceksiniz. Zamanla alışacağınızdan eminim.

Karşınıza şöyle bir ekran çıkacak. Yukarıdaki üzeri mavi yanan ayarlar simgesine tıklayıp, oradan Interface sekmesindeki Language bölümüne geçerseniz programınızı %100 Türkçe kullanmaya başlayabilirsiniz.

Buraya kadar ki kısımda normal bir medya player sahibi oldunuz.
Sizlere şimdi birde repository yani kaynak ekleyip oradan içerikleri sınırsız izleyebileceğiniz depolarla tanıştırmak istiyorum.

Dili Türkçe yapanlar için Türkçe'den devam edeceğim, geri kalanlar menüden ingilizce karşılığı ile devam edebilir.

TURKVOD Deposu!

Bunu geçenlerde buldum. Turkvod isimli içinde bolca Türkçe içeriğin yer aldığı bir Kodi deposu.
Şimdi kurulumunu yapalım.
Yukarıda bahsettiğim ayar bölümüne girin.

Orada en başta yer alan "Dosya Yöneticisi" sekmesine tıklayıp oradan "Kaynak Ekle"ye basıyoruz.
Sizi şöyle bir ekran karşılayacak;

Burada "none" yazan yere tıklayıp açılan ekrana http://repo.turkvod.site/ yazıp enter'a basıyoruz. Aşağıdaki kaynak ismine de ben ne olduğunu bilmek için TurkVod yazdım ve kaydettim.
Bu işlemin ardından programı geri-geri gelip programdan çıkış yapıp tekrar açacağız. (Bunu bir kaç kez tekrarlayacağız çünkü sonra stabil çalışmayabiliyor. İleride hata yapmamak için bu noktadan sonra her yaptığımız işlemin ardından bir kez gir çık yapacağız kurulum tamamlanana kadar.)

Programı açtığımızda soldaki menüden "Eklentiler" ve açılan sekme de "Eklentilerim" seçeneğini seçiyoruz.

Karşımıza çıkan seçeneklerden "ZIP Dosyasından Yükle" diyerek açılan sekmeden de TurkVod ismini verdiğim dosyayı seçip arka arkaya dosyayı açıyoruz. En son ekranda repository.turkvod-2.2.2.zip diye bir şey çıkacak ona da tıkladığımızda kaynak yüklenecek ve ekranın sağ üstünde bunu yanıp sönen bir türk bayrağıyla göreceksiniz. Sonra geri geri yapıp, tekrar programdan çıkıp giriyoruz.

Yine Eklentiler> Eklentilerim'e geldikten sonra bu kez "Depodan Yükle" diyoruz. Şimdi burada TURKvod repository diye bir sekme belirmiş olmalı. (Yukarıdaki gibi programa çık-gir yapmadıysanız gelmeyebilir.) TurkVod'u seçip ilerlediğimizde çıkan seçeneklerden "Video Eklentilerine" tıklayalım. Ekranı ilerlettiğimizde en son kaynak ekranı gelecek ve  Türk bayrağının altında sekmelerde "AÇ" butonu görülecek. Orayı açtığımız da işlem tamam demektir.

Filmler, Diziler, ve hatta şu an Corona Live ekranı bile karşınızda...

Bundan sonra programı her açtığınızda Eklentiler bölümünde TürkVod'u orada göreceksiniz.
İyi seyirler.

NOT: Başlık ilgi çekerse bazı ekstra özellikleri, yeni depoları ve IPTV'yi paylaşabilirim.
NOT2: Ekran görüntüsü almakla uğraşmadığım için tüm görseller google araması ile bulunup oradan eklenmiştir.
NOT3: Kodi yasal bir uygulama olup, içeriklerin izlenmesinden izleyen kişi sorumludur. Torrent vb. içeriklerle benzer hükümlü olabilir. Yasal konumunu araştırmadım.
Pages:
Jump to: